ISH 2017: Najciekawsze trendy cz. KUCHNIA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Podczas tegorocznych targów ISH redakcja Domolubni.pl miała okazję poznać najważniejsze trendy w urządzaniu i wyposażaniu nowoczesnej kuchni. Zobacz, jakie rozwiązania zaprezentowały największe światowe marki.

źródło: Artykuł sponsorowany
 
W połowie marca redakcja Domolubni.pl miała okazję uczestniczyć w targach ISH we Frankfurcie – to największa międzynarodowa wystawa instalacji wodnych, sanitarnych oraz klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Jeśli właśnie urządzasz dom lub mieszkanie albo po prostu kochasz dobry design, na pewno zainteresuje Cię relacja z ISH 2017, galeria zdjęć z tego wydarzenia albo najciekawsze trendy w urządzaniu łazienki.

Poniżej przygotowaliśmy krótkie, subiektywne zestawienie najważniejszych trendów i najbardziej innowacyjnych rozwiązań do kuchni.

Trend 1: Technologia przyjazna środowisku i człowiekowi

Na tegorocznych targach ISH królowała ekologia. Wszyscy liczący się producenci twierdzą, że skupiają obecnie całą swoją energię na tworzeniu rozwiązań przyjaznych planecie. Odnieśliśmy jednak wrażenie, że wiele innowacyjnych produktów ekologię ma tylko w nazwie, a efekt wytężonej pracy inżynierów to nadal najczęściej energochłonne cyfrowe zabawki, których główną zaletą jest komfort użytkowania.

Znaleźliśmy jednak jedno urządzenie, które naszym zdaniem genialnie godzi te dwa interesy – GROHE Blue Home – baterie kuchenne filtrujące wodę.
 
Grohe Blue Home - trendy w kuchni - targi ISH Grohe Blue Home - trendy w kuchni - targi ISH
 
System Blue Home to bateria do kuchni, która umożliwia czerpanie pitnej, przefiltrowanej wody prosto z kranu. Do wyboru mamy wodę niegazowaną, gazowaną i lekko gazowaną. My najbardziej lubimy pić lekko schłodzoną i taka opcja też jest możliwa. Dzięki wysokiej wydajności filtra, jednostce chłodzącej oraz karbonatorowi baterie Blue Home sprawiają, że tak prosta czynność jak picie wody, staje się przyjemnością odpowiadającą na każdą naszą potrzebę i zachciankę.

Brzmi zbyt pięknie, by miało cokolwiek wspólnego z ekologią i oszczędzaniem, prawda? Też tak myśleliśmy, ale kiedy zastanowicie się nad tym, ile plastiku produkujemy pijąc na co dzień wodę butelkowaną, albo ile filtrów rocznie pojawia się w naszych dzbankach, by następnie wylądować w śmieciach, GROHE Blue Home wydaje się całkiem sensownym rozwiązaniem.
 
Grohe Blue Home - trendy w nowoczesnej kuchni - targi ISH Grohe Blue Home - trendy w nowoczesnej kuchni - targi ISH
 

Trend 2: Profesjonalne rozwiązania w domowym wydaniu

Jak na każdych targach związanych z designem i technologią, na ISH nie mogło oczywiście zabraknąć rozwiązań dla profesjonalistów. Nie sposób nie zauważyć, że wiele z nich, zwłaszcza tych kuchennych, przemyca się do domowych aranżacji. Ogromne wyspy, gigantyczne okapy i baterie z wysoką, wyciąganą wylewką na sprężynie. Wszystko to wygląda pięknie, designersko, budzi respekt i sugeruje, że domownicy przyrządzając sobotnią jajecznicę na maśle, odgrywają scenki rodem z programu Hell’s Kitchen…

Naszym zdaniem rozwiązania do domu powinny być proste, przyjazne i praktyczne, łatwe w utrzymaniu i nieudające czegoś, czym nie są. Kuchnie profesjonalistów są świetnym źródłem inspiracji, ale nie wszystkie rozwiązania mają sens w domowym zaciszu. Dlatego z przymrużeniem oka oglądaliśmy efektowne baterie kuchenne, których wysokość wynosiła sporo powyżej pół metra, a umycie sprężyny owiniętej wokół wylewki wymaga nie tyle profesjonalnego kucharza, co profesjonalnych środków czyszczących.
 
Grohe Essence - trendy w kuchni - targi ISH Grohe Essence - trendy w kuchni - targi ISH
 
Naszą uwagę przykuły za to baterie GROHE Essence i ich kolorowy design (widoczne powyżej i na zdjęciu głównym).

Z profesjonalnej kuchni Essence czerpie to, co najlepsze i najbardziej praktyczne w domowym zaciszu, czyli długą i elastyczną wylewkę, która umożliwi nam wygodne umycie wysokich garnków i trudno dostępnych zakamarków maszynki do mięsa. Jej gumowa obudowa jest łatwa w utrzymaniu i, co ciekawe, wymienna. Jeżeli mamy białą kuchnie możemy pozwolić sobie na małe, kolorystyczne szaleństwo, a jeśli chcemy utrzymać wnętrze w stonowanych barwach, GROHE Essence oferuje bardzo szeroką gamę odcieni, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Trend 3: Smart home

To kolejny trend, który królował na targach ISH i naszym zdaniem to właśnie on będzie się rozwijał najszybciej. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak chętnie korzystamy z naszych smartfonów i szybko integrują z nimi wszelkie domowe urządzenia, także te kuchenne.
 
Grohe Sense - trendy w kuchni - targi ISH Grohe Sense Guard - trendy w kuchni - targi ISH
 
Co możemy dzięki temu zyskać? Większe bezpieczeństwo, chociażby dzięki takim urządzeniom jak GROHE Sense i GROHE Sense Guard, ale też oszczędności i bardziej zbalansowany styl życia. Inteligentne lodówki będą niedługo monitorować stan naszych zapasów i daty ważności produktów. Najnowocześniejsze piekarniki już teraz wiedzą (czasami lepiej od nas), jak piec określone potrawy, a systemy przeciwpożarowe uratowały już niejedno życie. Technologia się rozwija, a razem z nią nasze kuchnie. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jakie rozwiązania pojawią się w naszych domach za dziesięć, dwadzieścia lat.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: