ISH 2017: Najciekawsze trendy cz. ŁAZIENKA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie mieliśmy okazję poznać najważniejsze trendy i najnowocześniejsze rozwiązania do łazienki. Zobacz, jakie nowości przygotowali dla nas wystawcy z branży sanitarnej.

źródło: Artykuł sponsorowany
 
ISH to największe międzynarodowe targi instalacji wodnych, sanitarnych oraz klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Redakcja Domolubni.pl miała okazję w nich uczestniczyć i przyjrzeć się najgorętszym innowacjom oraz najważniejszym trendom tego roku. Na blogu czeka już na Was relacja z ISH 2017, a także galeria zdjęć z tego wydarzenia. Poniżej przygotowaliśmy krótkie, subiektywne zestawienie innowacji do łazienki, które skradły nasze domolubne serca:

AquaSymphony – inteligentny system prysznicowy

Kiedy mówimy „system prysznicowy” zapewne wiele osób ma przed oczami zestaw składający się z baterii, słuchawki i deszczownicy. Czas pożegnać się z przestarzałym wyobrażeniem o kąpieli.
 
Targi ISH - Łazienka
 
System AquaSymphony to największe i najbardziej wielofunkcyjne urządzenie prysznicowe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Łączy w sobie sześć rodzajów strumieni, funkcję kąpieli parowej, systemu audio oraz funkcję chromaterapii. Wszystko to możemy zaprogramować i na stałe spersonalizować za pomocą naszego smartfona. Brzmi ciekawie? Poczekajcie na szczegóły.

AquaSymphony z pozoru wygląda jak bardzo duża deszczownica. Cały panel ma imponujące wymiary 1016mm x 762mm co sprawia, że kąpieli spokojnie mogłyby zażywać dwie osoby na raz. Jednocześnie jest to bardzo designerskie i minimalistyczne rozwiązanie, które wpasuje się zarówno do nowoczesnej łazienki, jak i do SPA wykończonego w naturalnym kamieniu.

Najciekawsze są jednak funkcje AquaSymphony. Ten nowoczesny system prysznicowy oferuje nam sześć rodzajów strumieni:
 
grohe_spa_aquasymphony_aquacurtain grohe_spa_aquasymphony_waterfallxl
 
grohe_spa_aquasymphony_bokomasprays grohe_spa_aquasymphony_drizzel grohe_spa_aquasymphony_puresprays
 

 • Rain – równomierny, intensywny natrysk;
 • Pure – miękki, skoncentrowany strumień;
 • Bokoma – imituje intensywny masaż opuszkami palców;
 • Drizzle – delikatna mgiełka;
 • Waterfall XL – szeroki, skoncentrowany strumień, idealny do masażu karku;
 • AquaCurtain – zasłona wodna, która odcina cię od chłodnego powietrza i pozwala spokojnie wykonać zabiegi pielęgnacyjne pod prysznicem (przy akompaniamencie przyjemnego szumu wody i jednoczesnym ograniczeniu niepotrzebnego zużycia).

AquaSymphony ma także wbudowany system audio, dzięki któremu pod prysznicem możemy cieszyć się ulubioną muzyką. Ale to nie wszystko. Dzięki Light Curtain możemy korzystać z chromaterapii, czyli seansu świetlnego skomponowanego z naszych ulubionych barw. A po ciężkim dniu, idealny relaks zapewni nam kąpiel parowa – niczym seans w prywatnej saunie!
 
Targi ISH - Najciekawsze trendy - Łazienka
 
Wszystkie te funkcje możemy z łatwością skonfigurować przy pomocy GROHE SPA APP – aplikacji dostępnej na systemy iOS oraz Android. Każdy z domowników może zaprogramować swoją własną wymarzoną kąpiel na dowolną porę dnia.
 

System Rainshower Smart Control

To proste i ciekawe rozwiązanie, które również podpatrzyliśmy w pawilonie GROHE.
 
grohe-smartcontrol grohe-smartcontrol
 
Naszą uwagę przykuła deszczownica Rainshower 360. Jej owalny kształt sprawił, że zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego większość deszczownic, jakie do tej pory widzieliśmy, jest okrągła. Pomyślcie, przecież człowiek stojący pod prysznicem, to nie tylko głowa, ale też ramiona! Patrząc od góry, nasze ciało tworzy owal. Dlaczego wszystkie deszczownice nie są projektowane w ten sposób?

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że system Smart Control, który jest już dostępny na polskim rynku od jakiegoś czasu, pojawił się także w wersji podtynkowej. Gustowny, choć uboższy o praktyczną półeczkę, prezentuje się tak:
 
grohe-smartcontrol_concealed_chrome grohe-smartcontrol_concealed_white
 
System Smart Control znaliśmy już od jakiegoś czasu. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, koniecznie musicie to nadrobić. To proste, ale szalenie praktyczne rozwiązanie. Panel sterowania składa się z tylu przycisków, ile źródeł strumienia mamy w naszym systemie prysznicowym. Najczęściej jest to prysznic ręczny i deszczownica, ale możemy mieć także prysznic boczny. Dzięki Smart Control możemy regulować temperaturę i siłę strumienia, korzystać z kilku natrysków jednocześnie i zapamiętywać swoje ulubione ustawienia. Proste? A przy tym sprytne i ekologiczne, bo oszczędzając czas na regulowaniu ustawień za każdym razem, kiedy odkręcam strumień, oszczędzamy też wodę.

Trendy w designie łazienki? Spójność, lekkość i prostota

Pisząc o łazienkach na Domolubni.pl, dużo miejsca poświęciliśmy kwestiom wyboru odpowiedniej baterii i armatury. Stworzenie spójnego zestawu było dotychczas sporym wyzwaniem, ale wygląda na to, że producenci mogą ułatwić nam to zadanie.

Marka GROHE wprowadziła właśnie do swojej oferty ceramikę. Na targach ISH po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć ją na żywo, w konfiguracjach z odpowiednimi bateriami. Trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo poprawnie.

Na GROHE Ceramics składają się trzy linie:

 • Bau Ceramic
grohe-bau-ceramics
grohe-bau-ceramics
 • Euro Ceramic
grohe-euro-ceramics
grohe-euro-ceramics
 • Cube Ceramic
grohe-cube-ceramics
grohe-cube-ceramics

Miłą niespodzianką okazał się także redesign linii Lineare.
 
grohe-lineare grohe-lineare
 
Widać, że niemiecki producent nie spoczywa na laurach. Na wystawie GROHE podczas ISH dużo mówiło się o ekologii i inteligentnym domu. Rozwiązania z tych dwóch obszarów zaprezentujemy Wam już niedługo!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2017-04-08 19:46:21
Janek
Bardzo ciekawe inspiracje. Staram się nie omijać żadnych branżowych targów, bo jestem architektem wnętrz, ale niestety na tamtych mnie niestety nie było. Wybieram się natomiast na Building Solutions 22 kwietnia do Nadarzyna, bo mam wymagającego klienta, dla którego będę szukał oryginalnego wzornictwa do łazienki.