Inteligentne urządzenia do monitorowania zużycia wody

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Artykuł pod patronatem

Inteligentny sterownik wody może się okazać najważniejszym elementem Twojego systemu smart home. Płać mniejsze rachunki za wodę i śpij bezpiecznie dzięki modułowi GROHE Sense Guard.

W artykule Jak oszczędzać wodę w domu opisaliśmy nowoczesne rozwiązania, które pomagają ograniczyć zużycie wody w domu. Poznaliście technologie EcoJoy (i działanie perlatorów i ograniczników przepływu), Silkmove i TurboStat (i zalety błyskawicznej regulacji temperatury i strumienia wody) oraz SpareFlush (czyli prosty i skuteczny sposób na oszczędne spłukiwanie). Jednak wiedzieć JAK to nie to samo, co wiedzieć ILE! Chcecie mieć pełny obraz zużycia wody w swoim domu? Nigdy więcej przykrych niespodzianek, dopłat i wyrównań? W takim razie oprócz oszczędzających wodę baterii i systemów spłukiwania pomyślcie także o inteligentnym sterowniku wody. Jednym z dostępnych na rynku produktów tego typu jest GROHE Sense Guard. A pełna kontrola nad zużyciem wody w domu to tylko cześć jego możliwości…

Co to jest GROHE Sense Guard?

GROHE Sense Guard to połączony z Wi-Fi inteligentny moduł sterujący do wody umieszczany na głównym doprowadzeniu wody do budynku (domu jednorodzinnego). Moduł nieustannie monitoruje przepływ wody i za pośrednictwem aplikacji przekazuje domownikom informacje o jej życiu, a także wykrytych przeciekach i pęknięciach rur. W sytuacjach awaryjnych GROHE Sense Guard natychmiast i automatycznie odcina dopływ wody; nawet wtedy, kiedy mieszkańcy są daleko poza domem.

urządzenia do pomiaru zużycia wody Grohe Smart Guard

Jakie funkcje ma GROHE Sense Guard?

Monitorowanie wielkości przepływu wody

W połączonej z urządzeniem aplikacji można zobaczyć, ile dokładnie litrów wody zużyliśmy i ile nas to będzie kosztowało. A wszystko z podziałem na dni, tygodnie i miesiące i zobrazowane przy pomocy czytelnych wykresów. Rachunki za wodę nie będą więcej zaskoczeniem. Aplikacja wyświetla także aktualne pomiary ciśnienia wody i temperatury instalacji wodnej. Oszczędzanie wody z GROHE Sense Guard ułatwia kilka praktycznych opcji:

  • Włączanie i wyłącznie przepływu wody w aplikacji w dowolnym momencie.
  • Automatyczne odcinanie przepływu wody po przekroczeniu wyznaczonego limitu. Na podstawie liczby mieszkańców i liczby urządzeń wodnych zainstalowanych w domu wiesz, jakie powinno być maksymalne zużycie wody przy normalnym z niej korzystaniu (np. 300 l.) Gdy wartość ta zostanie przekroczona, możesz dostać powiadomienie w aplikacji i/lub ustawić automatyczne odcięcie przepływu (włączysz ją ponownie jednym kliknięciem w aplikacji)
  • Wykrywanie nietypowego przepływu wody. GROHE Sense Guard działa w oparciu o algorytm, który stale uczy się sposobu korzystania z wody przez domowników. Jeśli stanie się coś, co wyraźnie odbiega od normy, system wykryję tę anomalię i poinformuje o niej przez aplikację. W ten sposób, gdy np. dziecko odkręci w ogrodzie kran i o nim zapomni, dowiesz się, że coś jest nie tak, a przepływ wody może być automatycznie wstrzymany.
smart urządzenia do pomiaru zużycia wody

Wykrywanie mikroprzecieków i pęknięć rur

54% gospodarstw domowych doświadczyło szkód spowodowanych przez wodę. 65% z nich miało związek z awarią rur. W 93% przypadków szkód można było uniknąć. GROHE Sense Guard wykrywa przecieki i pęknięcia rur. Moment wykrycia pęknięcia rury jest jednocześnie momentem odcięcia dopływu wody.

Jak zainstalować GROHE Sense Guard?

Moduł GROHE Sense Guard powinien zostać zamontowany przez profesjonalnego instalatora. Najlepiej w obecności właściciela domu lub końcowego użytkownika systemu. Instalacja składa się z 4 etapów: planu połączenia urządzenia z siecią Wi-Fiinstalacji modułu na doprowadzeniu wody do budynkutestu systemu. Dzięki Indywidualnej instrukcji instalacji dla GROHE Sense Guard cały proces przebiega jednak bardzo sprawnie. Inwestor krok po kroku poznaje wymagania odnośnie do montażu, wymienia podłączone do instalacji wodnej urządzenia (sposób podgrzewania, urządzenia z cyklicznym lub stałym przepływem wody i inne) oraz opisuje sposób korzystania z wody domu (liczba domowników itp.) Na koniec otrzymuje zindywidualizowaną, odpowiadającą konkretnej sytuacji instrukcję w formacie PDF.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: