Zastanawiałeś się ile różnorodnych definicji kryje się pod słowem WODA? Chemicy zinterpretują ją jako związek dwóch składników: wodoru i tlenu. Bariści oświadczą, że woda jest ich ‘narzędziem pracy’, ponieważ jest bazowym składnikiem do przyrządzenia aromatycznej i pobudzającej kawy.
Woda jako źródło życia
Przedstawiciele każdej z wymienionych profesji starają się w jak najlepszy sposób wykorzystać ten cenny surowiec naturalny, aby poprawić nasze codzienne życie. Chemicy wykorzystują cząsteczki wody do wyprodukowania najlepszych kosmetyków pielęgnacyjnych, dopasowanych do każdego typu cery, natomiast bariści nieustannie dobierają odpowiednie proporcje wody, aby uzyskać jak najlepszy smak i aromat kawy.
Zupełnie inną definicją posługują się wiodący producenci armatury sanitarnej. Woda jest dla nich czynnikiem determinującym ostateczny kształt oferowanych przez nich produktów. Wykorzystują ją oni do tego, by zapewnić swoim klientom najwyższy poziom higieny. Dziś, przedstawimy Wam opracowane przez nich innowacyjne, a zarazem jeszcze mało popularne w Polsce rozwiązanie – toaletę myjącą.
Japońska moc oczyszczania
Higiena osobista jest niezwykle ważną kwestią w życiu każdego człowieka. Codzienna pielęgnacja ciała pozwala nam lepiej dbać o zdrowie, czuć się świeżo i komfortowo. Szczególną uwagę przywiązują do niej mieszkańcy kraju wschodzącego słońca. Zgodnie z rodzimą wiarą Japończyków brud jest bowiem synonimem grzechu. Czystość ciała wiąże się zatem z czystością ducha, dlatego jej zachowanie jest tak istotne.
By utrzymać ją na najwyższym poziomie, Japończycy stworzyli toaletę myjącą, która łączy w sobie funkcję bidetu i tradycyjnej toalety.
Toaleta myjąca to standardowy element wyposażenia łazienki niemal każdego Japończyka. Dla Polaków jest to jednak nadal nowość – zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem jest u nas bidet, montowany obok tradycyjnej toalety.
Niestety ze względu na zbyt małą powierzchnię łazienki, najczęściej rezygnuje się z zakupu misy bidetowej i pozostaje przy klasycznych rozwiązaniach pozwalających dbać o higienę intymną przy pomocy papieru toaletowego. A przecież nie od dziś wiadomo, że mycie jest najlepszym sposobem na utrzymanie najwyższego poziomu czystości okolic intymnych. Nie podrażnia ono delikatnej skóry i daje uczucie świeżości, nieporównywalne z tym, które dają tradycyjne metody oczyszczania.
Toaleta myjąca – nowy sposób na higienę okolic intymnych
Producenci z branży sanitarnej zainspirowali się japońską metodą zwiększenia komfortu codziennej pielęgnacji okolic intymnych i postanowili przenieść proponowane przez Japończyków rozwiązania do krajów zachodnich. Dostępne u nas toalety myjące, z zewnątrz prezentują się jak klasyczne sedesy, jednak w ich wnętrzu znajdują się nowoczesne technologie, które mają realny wpływ na poprawę komfortu użycia i poziomu higieny. Od automatycznie otwierającej się, podgrzewanej deski, przez dysze czyszczące z kilkoma rodzajami strumienia, aż po delikatne osuszanie i nocne podświetlenie.
Toaleta myjąca czy deska z funkcją czyszczenia?
W ostatnim czasie na rynku pojawiły się także deski sedesowe z funkcją czyszczenia. Ich wygląd lekko różni się od toalet myjących, ponieważ w siedzisku znajdują się ramiona natryskowe. Są one tańszym rozwiązaniem, jednak wymagają one osobnego zakupu misy ceramicznej oraz kompletu części do ich prawidłowego montażu. Deski z funkcją czyszczenia możemy znaleźć w ofercie producenta Villeroy & Bosch (ViClean), Geberit (AquaClean 4000) oraz (AquaClean 5000), a także Duravit (SensoWash Slim).
Znacznie bardziej kompleksowym rozwiązaniem są toalety myjące, bowiem do montażu wymagają jedynie dokupienia stelaża podtynkowego. Decydując się na ich zakup, mamy pewność, że wszystkie komponenty ze sobą harmonijnie współgrają – zarówno pod względem wzornictwa jak i kompatybilności technicznej. Toalety myjące znajdziemy w katalogu producenta GROHE (Sensia Arena) oraz GEBERIT (AquaClean Mera).
<
Zawsze lśniąco czysta i wolna od bakterii toaleta
W trosce o najwyższy poziom antybakteryjności, producenci toalet myjących, dokładają wszelkich starań, aby zapewnić ich sterylność i łatwość czyszczenia. Doskonałym przykładem jest toaleta myjącą GROHE Sensia Arena, którą pokryto dwoma powłokami. Jedną z nich jest hydrofilowa warstwa AquaCeramic – jej gładka powierzchnia stanowi zabezpieczenie przed przywieraniem zanieczyszczeń do muszli, natomiast druga z powłok – HyperClean wykorzystuje aktywne jony srebra, aby zapobiegać powstawaniu aż 99,9% bakterii i drobnoustrojów! Dodatkowo, dzięki trzem wyjściom wody w misie toaletowej, podczas spłukiwania tworzy się silny wir wodny Power Flush, który dokładnie oczyszcza toaletę z wszelkich zabrudzeń.
Pełna kontrola nad strumieniem myjącym
Jak wiadomo – woda jest naturalnym surowcem, który dokładnie oczyszcza, koi i pielęgnuje delikatną skórę. To dzięki niej możecie czuć się czysto i świeżo każdego dnia. Jej znakomite właściwości wykorzystuje toaleta myjąca GROHE Sensia Arena. Została ona wyposażona w dwie dysze myjące i aż 3 rodzaje natrysku: delikatny, masujący, oscylujący oraz dodatkowy strumień dedykowany kobietom. Ze względu na odmienne preferencje użytkowników, parametry każdego strumienia można dostosować do indywidualnych potrzeb, wybierając idealne temperaturę i ciśnienie wody, a także kąt jej padania.
Inteligentne rozwiązania – zawsze o krok przed tobą
Toalety myjące zostały stworzone, aby sprostać oczekiwaniom szerokiego grona odbiorców. Model GROHE Sensia Arena wyposażono w szereg inteligentnych rozwiązań, które zaskoczą użytkowników intuicyjnym rozpoznaniem ich kolejnych potrzeb i wychodząc im naprzeciw – poznajcie technologiczną ekstraklasę!
Czujnik podczerwieni
Za sprawą wmontowanego w toaletę czujnika podczerwieni, pokrywa toalety otworzy się, gdy tylko się do niej zbliżycie.
Delikatne osuszanie
W momencie, gdy zakończycie proces mycia okolic intymnych, automatycznie włączy się delikatne osuszanie ciała, dzięki czemu możecie całkowicie zrezygnować z używania papieru toaletowego. Pomoże Wam to chronić środowisko naturalne i uniknąć otarć delikatnej skóry.
Filtr węglowy
Znajdujące się w toalecie dwa wywietrzniki zapewniają zawsze przyjemny zapach w łazience. Jeden absorbuje nieprzyjemne zapachy uniemożliwiając ich wydostanie się na zewnątrz, natomiast drugi przepuszcza je przez filtr węglowy neutralizując przykrą woń.
Podświetlanie
Toaleta Sensia Arena posiada także delikatne podświetlanie, które zaprowadzi użytkownika do łazienki nawet wtedy, gdy zapadnie zmrok.
Inteligentny system sterowania
Sterowanie funkcjami toalety myjącej GROHE Sensia Arena możliwe jest aż na 3 sposoby: za pomocą dołączonego do toalety pilota, panelu bocznego, który umieszczony jest na obrzeżu siedziska lub specjalnej aplikacji na smartfon z systemami Android lub iOS, która zapamiętuje ustawione wcześniej parametry, dzięki czemu przy kolejnym użyciu toalety, nie musisz ich na nowo regulować.
Automatyczne czyszczenie się ramienia natryskowego
Dzięki automatycznemu programowi czyszczenia przed i po każdym użyciu, użytkownik ma pewność, że ramiona natryskowe są higienicznie czyste, a specjalna osłona wykonana z materiału w 99,9% odpornego na bakterie, chroni je przed zanieczyszczeniami.
Producenci z branży sanitarnej na nowo zdefiniowali interakcję z wodą, czerpiąc inspirację z japońskiej kultury, w której tak ważna jest codzienna pielęgnacja ciała. Stworzyli oni toalety na miarę XXI wieku i wyposażyli je w innowacyjne funkcje – od automatycznej, podgrzewanej deski, przez dysze czyszczące z kilkoma rodzajami strumienia, aż po osuszanie, nocne podświetlenie i intuicyjne sterowanie za pomocą pilota i smartfona. Toalety myjące pozwalają w precyzyjny sposób zadbać o higienę okolic intymnych, kojąc ją i oczyszczając, bez użycia papieru toaletowego, który podrażnia delikatną skórę.
Choć jest to rozwiązanie wciąż mało popularne, jeśli wybierzecie je do swojej łazienki z pewnością nie będziecie żałować. Odkryjcie nowy poziom higieny!
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego