Baterie kuchenne uruchamiane dotykowo. Woda na wyciągnięcie ręki!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Bateria kuchenna to ten element wyposażenia, którego się nie oszczędza. Warunki panujące w kuchni są bardzo wymagające, a armatura musi sprostać m.in. osadowi z kamienia, plamom z tłuszczu, surowego ciasta i różnych kwaśnych substancji…

Baterię w kuchni dotykamy setki razy, niekoniecznie czystymi rękami. Na szczęście istnieje sposób, by pozostała czysta nawet podczas największych kuchennych wyzwań. To technologia dotykowego uruchamiania strumienia. Przeczytaj o niej trochę więcej!

Jak działa bateria dotykowa?

Armatura kuchenna GROHE Zedra Touch oraz Minta Touch to propozycja dla osób, które potrzebują czegoś ponad standardowe rozwiązania. Baterie z tych serii zostały wyposażone w technologię dotykową, która nie wymaga używania dźwigni, aby „odkręcić” wodę.

Jak to działa? Baterie kryją w sobie zawór magnetyczny, który po wykryciu zmiany potencjału elektrycznego w kontakcie ze skórą, włącza lub wyłącza przepływ wody.

Brzmi jak zaawansowana fizyka, ale korzystanie z niej jest bardzo proste! Wystarczy dotknąć armaturę w wyznaczonym miejscu dłonią lub nadgarstkiem, aby uruchomić strumień. Aby go wyłączyć, należy dotknąć ponownie lub chwilę poczekać – w zależności od modelu baterii oraz ustawień.

bateria bezdotykowa GROHE
GROHE Minta Touch

Włącz strumień wody… stopą!

Alternatywnym rozwiązaniem dla zaworu magnetycznego jest zestaw przezbrojeniowy, który umożliwia włączanie baterii stopą. Jest dostępny jako rozszerzenie funkcjonalności niemal wszystkich baterii GROHE z wyciąganą wylewką i nazywa się GROHE Foot Control.

Technologia Foot Control opiera się na działaniu czujnika zamontowanego w odpowiednim miejscu pod szafką, na której mieści się zlewozmywak. Aby uruchomić strumień wody, wystarczy wsunąć stopę w pole detekcji czujnika i… to wszystko!

GROHE Foot Control
GROHE Foot Control

Dla kogo bateria bezdotykowa?

Oba opisane rozwiązania polecamy szczególnie dla osób, które dużo gotują. Dotykowe uruchamianie baterii przyda się np. w sytuacjach, gdy mamy brudne ręce lub trzymamy oburącz duże naczynie do napełnienia.

Docenią ją także miłośnicy higienicznego porządku, a także rodzice małych artystów. System dotykowy oszczędzi im widoku nieestetycznych plam na baterii – czy to z farbek i plasteliny, czy nawet odcisków czystych dłoni.

Co jeszcze ma do zaoferowania bezdotykowa armatura GROHE?

Dotykowa bateria nie oznacza oczywiście braku klasycznej dźwigni. System dotykowy to dodatek, który nie zastępuje w tym przypadku tradycyjnego rozwiązania, ale doskonale go uzupełnia.

Co więcej, baterie dotykowe wyposażone są w szereg innych funkcji, które ułatwią wszelkie kuchenne prace:

W serii GROHE Touch są to m.in. wyciągana wylewka – w tym z modelem o 3 strumieniach do wyboru, ceramiczna głowica SilkMove, zapewniająca płynną pracę, oraz dwie eleganckie powłoki wykończenia do wyboru – chrom i SuperSteel.

Czy to wszystko? O nie, jest dużo więcej! Baterie GROHE Touch to także wielokrotnie nagradzany design oraz technologia GROHE Zero, która zapewnia krystalicznie czystą, wysokiej jakości wodę, której przepływ odizolowano od metalowego korpusu.

W rozmowie o aspektach funkcjonalnych łatwo zapomnieć o estetycznej stronie, którą baterie z serii GROHE Touch również mogą się pochwalić. W ofercie znajdują się zarówno modele minimalistyczne, jak i bardziej zdecydowane, wyposażone w wylewki o różnych kształtach. To doskonale przemyślane zestawienie stylów, które sprawia, że baterię dotykową GROHE można dopasować do każdego typu wnętrza.

Kuchnia brudzi się szybko i często – nic w tym złego ani dziwnego, już takie jej przeznaczenie. Dlatego ważne jest zastosowanie w niej rozwiązań, które pomogą utrzymać czystość. Na szczęście dzisiejsze technologie potrafią skutecznie oszczędzić nam nadmiaru sprzątania i pozwalają skupić się na tym, co naprawdę przyjemne. Jeśli i Ty marzysz o higienicznie czystej kuchni i zawsze lśniącej baterii, znasz już rozwiązanie, które pomoże Ci to osiągnąć.

bateria GROHE
Brudne ręce to nie problem

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2021-08-01 15:29:39
Danielos_33
Sufity podwieszane to świetne rozwiązanie - propsuję. Ja zrobiłem go samemu, co okazało się znacznie łatwiejsze niż sądziłem. Cała konstrukcja oparta o profile aluminiowe z e-Armet.pl, stosunek ceny-jakości nie do pobicia. Bez problemu zmieściłem tam całą elektrykę z oprawami led itp.