[Architekci prezentują] Jak wygląda spersonalizowane mieszkanie zaprojektowane dla mężczyzny?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Dziś zabieramy was na warszawski Mokotów, by urządzić męskie mieszkanie dla Klienta, który pozostawił projektantom biura Marta Czerkies Home Designer całkowicie wolną rękę. Czy projektanci spełnili oczekiwania inwestora?
 
Publikacja partnerska

Zobacz film przedstawiający realizację:

Na dobry początek – 3 wytyczne od klienta

Architekci stanęli przed zadaniem urządzenia 55-metrowego mieszkania dla singla mieszkającego w Warszawie. Poza kilkoma życzeniami Klient zostawił projektantom zupełnie wolną rękę, co dało im wielkie pole do popisu i swobodę aranżacji.

Dostaliśmy 3 obostrzenia od Klienta. Po pierwsze – nigdzie ma nie być telewizora, i go nie ma. Po drugie – mamy mieć wannę w łazience, a nie prysznic. Mamy wannę. Trzecie obostrzenie to to, że kuchnia ma być oddzielnym pomieszczeniem od salonu. – Marta Czerkies

W efekcie powstało wnętrze zaprojektowane dla mężczyzny, ale również kobieta poczuje się w nim dobrze. Co najważniejsze zaś – swoboda aranżacji pozwoliła architektom na zaprojektowanie wnętrza spersonalizowanego i z charakterem. W czym przejawiają się te cechy?

Fototapeta – sposób na personalizację wnętrza

Motywem, który powtarza się we wnętrzu jest motyw marynistyczny, zgodny z zainteresowaniami Klienta. Szczególnie ujawnia się on w salonie, w którym ścianę zdobi wielkoformatowa fototapeta z wizerunkiem żaglowca.

Nie bójcie się motywu fototapety w mieszkaniu. Możecie tym spersonalizować całkowicie wnętrze. Wystarczy bardzo dobrej jakości zdjęcie i dobrze zmierzona ściana. Możecie uzyskać fantastyczny efekt! Może być to każde zdjęcie – wasze wspomnienie z wakacji, portret babci lub teściowej 😉, goła baba – co tylko chcecie. – Marta Czerkies

męski salon z fototapetą

Co jeszcze personalizuje wnętrze i nadaje mu męskiego charakteru?

  • zastosowanie kolorów podstawowych w mieszkaniu – żółci, zieleni, błękitów, a w sypialni – ciemniejszych kolorów ziemi,
  • półki na książki w sypialni, ważne w przypadku Klienta, który lubi czytać,
  • szarości i czernie zastosowane w sypialni i łazience,
  • ścienne fotografie, przedstawiające widoki morza,
  • ceglana ścianka o industrialnym charakterze.
sypialnia dla mężczyzny

Zamknięta kuchnia nie do końca zamknięta?

Rozwiązaniem, które szczególnie podoba nam się w mieszkaniu jest ściana oddzielająca od siebie kuchnię i salon. To ceglana ściana z dodatkiem drewnianej, ażurowej instalacji, tworzącej półkę wysoką od podłogi do sufitu.

Po wejściu do tego mieszkania zobaczyłam te sufity na ponad 3 metry, ilość światła, bardzo duże okna, i zdecydowałam, że nie mogę pozwolić na to, aby zamknąć tą przestrzeń. Natomiast aby spełnić oczekiwania Klienta zdecydowałam się na ażurową ścianę robioną pod wymiar. Dzięki temu mamy oddzielną kuchnię, ale jednocześnie mamy prześwity światła. – Marta Czerkies

ściana z cegły

Kobiece akcenty przemycone do męskiego wnętrza

Architekci nie mogli odmówić sobie przyjemności wprowadzenia do męskiego wnętrza nieco kobiecych akcentów. Są to na przykład łazienkowe panele dekoracyjne o subtelnych wzorach, liczne, kolorowe poduchy w sypialni czy salonie, a także ogromne lustro na granicy przedpokoju i kuchni.

panele dekoracyjne w łazience

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • czarny sufit w łazience optycznie wydłużający pomieszczenie,
  • pawlacz – będący alternatywą dla piwnicy – w którym pomieścić można bibeloty,
  • błękitne fronty szafek kuchennych,
  • duże lustro na granicy przedpokoju i kuchni, odbijające sztuczne światło i optycznie powiększające przestrzeń,
  • ażurowa ściana dzieląca kuchnię od salonu,
  • szklany parawan nawannowy w łazience pozwalający na rozwiązanie 2w1.
blekitna-kuchnia

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: