Łazienka czarno-biała. Jak ją urządzić?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Czaro-biała klasyka cieszy się nieustającą popularnością. Jednak aby stała się wnętrzarskim hitem, należy odpowiednio zadbać o proporcje kolorów, oświetlenie i dodatki. Zobacz, jak sprawić, by łazienka czarno-biała stała się stylowa!

Czarno-biała łazienka, czyli klasyka w różnym wydaniu

Biel i czerń nigdy nie wychodzi z mody. Te klasyczne barwy nieustannie kojarzą się z elegancją i ponadczasowością. Często są one wybierane do łazienki, gdyż jest to uniwersalne rozwiązanie, które można dostosować do stylistyki pozostałych wnętrz. A jako że łazienkę remontuje się rzadko, warto wybierać barwy, które adaptują się do bieżących trendów. Łazienka czarno-biała może być utrzymana w wielu stylach, głównie za sprawą dodatków, co pozwala zmienić oblicze łazienki nie do poznania. Łazienka czarno-biała jest najczęściej minimalistyczna, elegancka. Czasami przybiera bardziej retro nutę.
 

 

Przepis na stylową łazienkę!

Łączenie kolorów w dużej mierze zależy od proporcji łazienki. Dobrym pomysłem może okazać się wprowadzenie trzeciego, trochę cieplejszego koloru. Może to być np. jasne drewno, które uprzytulni oblicze łazienki. Drewno może pojawić się w postaci blatu pod umywalkę, obudowy wanny czy posadzki. O drewnie w łazience pisaliśmy tutaj.
 

 
Co ciekawe, coraz popularniejsze w łazienkach stają się płytki w białych tonach, które mają wymiary cegły. Tym samym odbiega się od standardowych kafelek 30×60, które przez wiele lat królowały w polskich domach.
 

 

Czarno-biała łazienka w nowoczesnym wydaniu

Jednobarwne powierzchnie świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak bieżące trendy nie ograniczają się jedynie do tego. Sprawdź najciekawsze rozwiązania wnętrzarskie!

Mała biało-czarna łazienka

Jeśli masz małą łazienkę, w pomieszczeniu powinna dominować biel, a czerń powinna być jedynie akcentem. Czarny może pojawiać się na blacie, baterii łazienkowej, zabudowie wanny lub też frontach szafek. Co istotne, w małej łazience jasne płytki ścienne powinny być wykończone w połysku. Dzięki temu optycznie powiększysz pomieszczenie.
 

 

Minimalistyczny wydźwięk czarno-białej łazienki

Ciekawym zabiegiem jest ułożenie na ścianach i podłodze białych płytek i zamontowanie czarnych mebli podwieszanych. Meble powinny mieć jak najprostszą bryłę, dzięki czemu znacząco powiększą łazienkę w oczach domowników.
 

 

Czarna łazienka z dodatkiem bieli

Można iść także w zupełnie przeciwną stronę. Ciemna łazienka będzie wymagała zamocowania dobrego oświetlenia (najczęściej w postaci listew ledowych) i dużych luster, które stworzą przytulną oprawę. Do ciemnych płytek można również dobrać fugi w jasnym kolorze, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej dynamiczne. Aranżacja łazienki w czerni zazwyczaj utrzymana jest w stylu minimalistycznym, glamour lub industrialnym. W przypadku dwóch ostatnich wariantów, oświetlenie może również przybierać bardziej ozdobną formę, np. w postaci żyrandolu w kolorze złota czy też pofabrycznych lamp, z odkrytą żarówką.
 

 

Przełamanie aranżacyjnej nudy

Łazienka czarno-biała może opierać się na zabawie wzorami i fakturami. Czerń połączona jest wtedy w nietypowe mozaiki, fototapety czy ponadczasową szachownicę. Wzorzyste faktury mogą pojawiać się zarówno jako płytki podłogowe, ścienne, jak i płytki pod prysznicem.
 

 
Możliwości jest wiele – nasze serca podbijają ostatnio przepiękne płytki w stylu hiszpańskim. Wybijają się one na tle aranżacji i wprowadzają do niej odrobinę szaleństwa.
 

 

A może bardziej retro?

Czerń i biel mogą zostać połączone w kombinacje, które przeniosą domowników do lat 20. ubiegłego wieku. Klimat retro łazienki najczęściej uzyskiwany jest poprzez czarno-białe płytki w motywie szachownicy. Klimatu dopełnia żeliwna wanna wolnostojąca, która wsparta jest na lwich łapkach.
 

 

Czarno-biała łazienka w stylu industrialnym

Czerń, biel i szarości idealnie odnajdują się w loftowych wnętrzach. Do ich aranżacji warto wprowadzić kontrast, bawić się fakturą płytek i stosować minimalistyczną armaturę łazienkową.
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: