Przycisk spłukujący – detal o dużym znaczeniu

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Artykuł pod patronatem

Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Pozornie nieznaczące detale to tak naprawdę wisienka na torcie projektu łazienki. To one nadają wnętrzu charakter i sprawiają, że wszystkie jego elementy tworzą razem harmonijną całość. Mimo że nie zawsze rzucają się w oczy, dają poczucie ładu. Jednym z niuansów, któremu należy poświęcić szczególną uwagę, jest przycisk spłukujący. Choć to urządzenie sprawia wrażenie nieskomplikowanego, w rzeczywistości kryje w sobie różnorodne możliwości oraz bogactwo wzornictwa.

Przycisk spłukujący, czyli detal, który robi różnicę

Przycisk spłukujący jest częścią większej, doskonale zaplanowanej całości, jaką stanowi stelaż do zabudowy podtynkowej. Jednocześnie pozostaje jedynym widocznym elementem tego rozwiązania. Jest punktem, w którym bezkompromisowa funkcjonalność stelaży podtynkowych styka się z nienagannym wystrojem łazienki.

Łazienka w odcieniach szarości z toaletą, umywalką i kabiną prysznicową
Przykładowa aranżacja w szarej łazience

Przycisk spłukujący to jednak dużo więcej niż ozdoba. To praktyczne rozwiązanie, które umożliwia swobodny dostęp do spłuczki i zbiornika spłukującego. Dzięki temu można z łatwością dodać do wody kostkę ulubionego odświeżacza, a naprawy nie wymagają kucia płytek. Wystarczy zdjąć dekoracyjną część, delikatnie ją podważając np. śrubokrętem.

Funkcjonalność, która spełnia najwyższe wymagania

Korzystanie z przycisków do spłukiwania musi być maksymalnie komfortowe. Na przykład w przypadku urządzeń GROHE już samo połączenie przycisku z zaworem spłukującym zostało stworzone tak, by służyć niezawodnie przez długi czas. Dzięki połączeniu obu części wężykiem pneumatycznym strumień wody uruchamiany jest ciśnieniem powietrza — a nie fizycznym elementem. Ponadto składa się on z niewielu części, co zmniejsza ryzyko awarii spłuczki do minimum.

Jasna łazienka z umywalką, okrągłym lustrem, prysznicem i toaletą z przyciskiem spłukującym
Przykładowa aranżacja w jasnej łazience
Aranżacja dwukolorowej łazienki z przyciskiem
Aranżacja dwukolorowej łazienki z przyciskiem spłukującym

Nowe technologie dla twojej wygody

Przyciski spłukujące GROHE wyróżnia także zastosowanie nowoczesnych technologii. Dlaczego są one potrzebne w tak drobnym i niepozornym elemencie wyposażenia?

  • Funkcja Start/Stop pozwala dowolnie włączać i wyłączać strumień. Gdy nieczystości zostaną usunięte, wystarczy po raz drugi nacisnąć klawisz, a przepływ wody zostanie wstrzymany. To oszczędność pieniędzy i surowców naturalnych!
Przycisk spłukujący GROHE
  • Ze względu na oszczędności warto przyjrzeć się także funkcji spłukiwania 2-pojemnościowego. Jest ona dostępna z każdym przyciskiem – pozwala wybrać mniejszą lub większą ilość wody do spłukania toalety za pomocą analogicznych klawiszy (mniejszego i większego).

Jasna łazienka z ciemnymi drzwiami i przyciskiem spłukującym nad białą toaletą - w tle umywalka i lustro
Przykładowa aranżacja z przyciskiem spłukującym w czarnobiałej łazience
  • Przyciski spłukujące z serii GROHE Veris Light zwiększają wygodę korzystania z łazienki dzięki bezdotykowej obsłudze. Można korzystać z tego przycisku zarówno w systemie 2-pojemnościowym, jak i Start/Stop, dopasowując go do indywidualnych potrzeb domowników.
  • Kilka słów o designie

    W idealnej łazience nie ma miejsca na przypadki i kompromisy. Przycisk spłukujący powinien być biżuterią dla wnętrza, która przyciąga wzrok i zachwyca. Poznaj dostępne warianty i wybierz ten najlepszy!

    Bogactwo kształtów

    Przyciski spłukujące GROHE dostępne są w dwóch formach — prostokątnej i kwadratowej. Dodajmy do tego trzy dostępne kształty klawiszy (prostokątny, okrągły oraz owalny). W sumie otrzymujemy 6 wariantów, które z powodzeniem można dopasować do kształtów ceramiki i armatury.

    Kwadratowy przycisk spłukujący GROHE na tle drewnianych paneli
    Przycisk spłukujący GROHE – wariant prostokątny
    Okrągły przycisk spłukujący GROHE na drewnianych płytkach
    Przycisk spłukujący GROHE – wariant okrągły
    Owalny przycisk spłukujący GROHE w stalowym kolorze
    Przycisk spłukujący GROHE – wariant owalny

    Szeroki wybór kolorów

    Szukając odpowiedniego przycisku, szybko zauważysz, że te urządzenia są dostępne w wielu kolorach. Ciepłe i chłodne odcienie, matowe i połyskujące powłoki — to wszystko pozwala znaleźć ten jeden, doskonale pasujący do twojej łazienki model.

    Łazienka w odcieniach szarości z toaletą ze złotym przyciskiem spłukującym i złotym zestawem prysznicowym

    W ofercie marki GROHE kolory dostępne w ramach kolekcji przycisków zaczynają się od klasycznego chromu i wyjątkowo lśniącej stali Super Steel, przechodząc przez awangardowe odcienie złota i miedzi Cool Sunrise oraz Warm Sunset, kończąc na tych wyrazistych, jak Nickel i Hard Graphite. Jeśli to wciąż za mało, warto przyjrzeć się także przyciskom białym i czarnym, matowemu chromowi lub czerni z nadrukowaną grafiką.

    Dla tych, którzy chcą czegoś więcej

    Doskonałym wykończeniem nowoczesnej łazienki będzie przycisk spłukujący z podświetleniem. W modelach GROHE Veris Light i Nova Cosmopolitan Light zainstalowano diody LED w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru: niebieskim, czerwonym, żółtym, białym. Całość pozostaje minimalistyczna i elegancka, oddając światłu pierwsze skrzypce.

    Toaleta z podświetlanym na niebiesko przyciskiem spłukującym
    Toaleta z przyciskiem spłukującym podświetlanym na niebiesko

    Przyciski spłukujące GROHE dostępne są w dwóch rozmiarach. Tam, gdzie nie ma miejsca na standardowy model o wymiarach 197 × 156 mm, można z powodzeniem umieścić wariant S, który mierzy zaledwie 172 × 130 mm.

    Przyciski spłukujące GROHE to pełna swoboda w urządzaniu wymarzonej łazienki. Bogate możliwości wyboru nowoczesnych funkcji oraz urzekającego wzornictwa to wszystko, czego potrzebujesz, by nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Problem, z którym zostaniesz, jest całkiem przyjemny: wybrać jeden model z szerokiej gamy pięknych możliwości.

    Czy ten artykuł był przydatny?

    Dziekujemy za opinie :)

    Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

    • Artykuł był za krótki
    • W artykule było za mało zdjęć
    • Artykuł nie wyczerpał tematu
    • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

    Skomentuj artykuł: