Zegar do kuchni DIY z… filiżanek!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około < 1 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Oryginalny, niebanalny pomysł na własnoręcznie wykonany zegar do kuchni. Zrobisz go z… filiżanek! Sprawdź nasze porady krok po kroku.

Krok 1. Przygotuj filiżanki

Wybór filiżanek, których użyjesz do wykonania zegara do kuchni należy do ciebie. Możesz zdecydować się na zastawę tego samego stylu, ale także na filiżanki z różnych zestawów serwisowych. Ich wielkość i kształt również zależą od twoich preferencji. Ważne jednak, by były one tej samej wielkości tak, by razem stworzyły okrągłą, symetryczną tarczę zegara. Wybrane filiżanki umyj.
 

Krok 2. Przygotuj tarczę zegara do kuchni

Przygotuj tarczę zegara do kuchni – najlepiej wyciętą z płyty MDF. Jej średnica zależy od wielkości filiżanek, które na niej zamontujesz, ważne więc, by tarcza była wystarczająco duża, by zmieścić na niej 12 spodków (z filiżankami) oraz dwie wskazówki. Tarczę zegara do kuchni możesz też na przykład pomalować tak, by kolorystyką nawiązywała do stylu wybranych przez ciebie filiżanek, lub odwrotnie – skutecznie odróżniała się od nich. Ważne, by na środku płyty MDF wywiercić otwór na mechanizm zegarowy.

 

 

Krok 3. Zamontuj filiżanki do tarczy

Przyklej 12 filiżanek do płyty MDF tak, by symbolizowały one wszystkie cyfry tarczy zegara. Do przyklejenia filiżanek użyj mocnego kleju, a następnie mocno dociskaj każdą filiżankę przez 30 sekund (lub zgodnie z wytycznymi zawartymi na opakowaniu kleju).
 

Krok 4. Zamontuj haczyk i mechanizm zegarowy

W otworze wywierconym na środku tarczy twojego zegara do kuchni zamontuj haczyk wraz z mechanizmem zegarowym i wskazówkami. Najtańsze, gotowe mechanizmy zegarowe kupisz w Internecie za kilkanaście złotych.

Teraz pozostaje ci już tylko powiesić zegar do kuchni na ścianie. Gotowe!
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: