[TOP 5] Pomysły, które sprawią, że Twoja aranżacja balkonu będzie się wyróżniać

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Aranżacja balkonu w bloku to nie lada wyzwanie – mała przestrzeń sprawia, ograniczamy naszą wyobraźnię do prostych, przewidywalnych rozwiązań. Zapomnij nudnym balkonie, który niczym się nie wyróżnia! Niech Twoja aranżacja balkonu zachwyca!

Intensywne kolory sprawią, że Twoja aranżacja balkonu nabierze życia

Intensywna zieleń roślin świetnie prezentuje się na tle żywych braw. A jeśli nie hodujesz roślin na swoim balkonie, tym bardziej przyda ci się zastrzyk energii w postaci intensywnych kolorów. Aranżacja balkonu w bloku może bardzo wiele zyskać, jeśli wprowadzimy do niej mocny akcent kolorystyczny.

Nie każdy oczywiście może sobie pozwolić na pomalowanie ściany budynku czy balustrady, ale malowanie może objąć np. meble balkonowe, doniczki, dostawiony parawan lub okiennice.
 

 

Postaw na DIY, a Twoja aranżacja balkonu będzie niepowtarzalna!

Stare garnki, niepotrzebne meble, zużyte opony? Wszystko może zyskać nowe życie na balkonie. Zrób to sam i nie pozwól, by cenne przedmioty skończyły na śmietniku. Meble i doniczki DIY to najmodniejsze motywy tego sezonu, a wciąż mało która aranżacja balkonu wykorzystuje ten trend.
 

 

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie na balkonie

Nawet jeśli na balkonie jadasz raczej śniadania niż kolacje, a Twój balkon jest na wysokości latarni, rozważ oświetlenie balkonowe. Latarnie, lampiony, świece, światłowody i girlandy tworzą niesamowity klimat i mogą sprawić, że Twoja aranżacja balkonu dopiero wieczorem zacznie przyciągać domowników.
 

 

Postaw na zieleń

Zielona aranżacja balkonu nie musi być trudna w utrzymaniu. Jest wiele gatunków roślin, które nie wymagają słońca,  częstego podlewania czy skomplikowanych zabiegów ogrodniczych. Balkon pełen zieleni na betonowej pustyni to ogród, o którym marzy niejeden mieszczuch.
 

 

Pozwól, by Twoja aranżacja balkonu była widoczna z daleka!

Stojące na ziemi donice czy pnącza zwisające z balustrady są piękne, ale możemy je zobaczyć na wielu osiedlach. Niebanalna aranżacja balkonu w bloku powinna wykorzystywać zieleń na wszystkich poziomach – od podłogi po sufit. Zafunduj sobie wertykalną ścianę zieleni, zrób wyjątkowe, podwieszane donice albo stelaż na rośliny z palet. Jest wiele możliwości, żeby sąsiedzi zzielenieli z zazdrości.
 


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: