SnapPap to obecnie najmodniejszy papier kreatywny do materiałów DIY. Nazywany jest też wegańską skórą, ponieważ bardzo przypomina skórę fakturą i wytrzymałością, a jednocześnie jest łatwy w obróbce. Taki materiał świetnie sprawdzi się jako baza do wykonania dekoracyjnych pojemników na drobiazgi, ale dziś zrobimy coś odrobinę większego. Osłonka na doniczkę ze SnapPap sprawdzi się świetnie w każdym domu!
Publikacja partnerska
Osłonka na doniczkę – co będzie potrzebne?
- papier kreatywny SnapPap
- ołówek i linijka
- nożyczki
- nici (mogą być też w kolorze kontrastowym, dla większego efektu)
- maszyna do szycia
Krok 1. Przygotowanie materiałów na osłonkę na doniczkę
Przygotuj maszynę do szycia i wszystkie potrzebne materiały. Osłonka na doniczkę DIY nie zajmuje dużo czasu, ani pracy, więc szkoda go tracić na szukanie nożyczek!
Krok 2. Jak duża ma być osłonka na doniczkę? Odmierzanie
Osłonka na doniczkę składa się z 5 części materiału SnapPap – 4 identycznych prostokątów i 1 kwadratu o boku równym długości krótszego boku prostokąta. My zdecydowaliśmy się na taką średniej wielkości, dlatego nasze elementy mają wymiary 12×12 cm oraz 12×19 cm. Odrysuj wybrane przez siebie wymiary na papierze kreatywnym pomagając sobie linijką.
Krok 3. Wycinanie elementów osłonki na doniczkę
Wytnij wszystkie odrysowane elementy, dbając o to, by linie były proste i nieposzarpane.
Krok 4. Osłonka na doniczkę – zszywanie elementów
Złóż ze sobą kwadrat i jeden prostokąt i zszyj je ze sobą wzdłuż krótkiego boku.
Postępuj podobnie z kolejnymi prostokątami, aż osłonka na doniczkę zacznie nabierać kształtu. Widać już, że kwadrat będzie dnem, a prostokąty bokami.
Krok 5. Zszywanie boków – osłonka na doniczkę nabiera kształtu
Złap za boczne prostokąty i unieś je do góry, tak by ich długie boki złączyły się ze sobą. Osłonka na doniczkę jest już prawie gotowa!
Następnie zszyj długie boki prostokątów od zewnątrz ze sobą. W efekcie osłonka na doniczkę powinna już wyglądać jak miękki pojemnik.
Krok 6. Wykończenie – osłonka na doniczkę gotowa!
Żeby osłonka na doniczkę nabrała charakteru, wywiń jej brzegi na zewnątrz. Możesz w ten sposób dostosować też jej ostateczną wysokość. Nie przejmuj się, że papier się pomnie – o to chodzi i jest to największy urok takiej osłonki na doniczkę. Wygląda przez to naturalnie i oryginalnie.
I gotowe!
Cykl „Zrób to sam z DaWanda” jest tworzony we współpracy z serwisem DaWanda.pl, w którym możesz kupić unikalne przedmioty dla siebie i swojego domu, wprost od designerów, projektantów i artystów.
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego