Torebki i pojemniki na przyprawy, które wykonasz samodzielnie

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Pozbądź się nieestetycznych, plastikowych pojemników na przyprawy, które nieuporządkowane zalegają w twojej kuchennej szafce. Sprawdź kilka pomysłów na torebki i pojemniki na przyprawy, które nie tylko pomogą ci je posegregować, ale także okażą się stylową dekoracją twojej kuchni.

Pojemniki na przyprawy ze słoiczków po koncentracie pomidorowym

Do zrobienia słoiczków na przyprawy potrzebujesz jedynie zużytych słoików po koncentracie pomidorowym, czarnej farby do pomalowania nakrętek i białego markera olejnego, którym podpiszesz wieczka. Warto wykorzystywać różne kroje pisma i wzory tak, by pojemniki na przyprawy były nie tylko funkcjonalne, ale też dekoracyjne. Więcej o tym, jak wykonać słoiki na przyprawy znajdziesz na blogu Basiaszmydt. Naszym zdaniem bomba!
 
pojemniki na przyprawy zrób to sam
 

Przyprawy w laboratoryjnych probówkach

Ciekawym pomysłem na porządek w kuchennych szufladach są pojemniki na przyprawy zrobione z laboratoryjnych probówek zamykanych korkiem (można je kupić na Allegro). Probówki napełniać można lejkiem, a ulokować w ociekaczu na sztućce. Pomysł prosty i efektowny! Więcej o tym, jak przerobić probówki na pojemniki na przyprawy znajdziesz na blogu Imperfect.
 
jak zrobić pojemniki na przyprawy z probówek
 

Torebeczki na przyprawy, zioła i suszone grzyby

Ciekawym pomysłem na segregację przypraw jest przechowywanie ich w torebkach i uporządkowanie, np. alfabetyczne, w drewnianym pudełku. Możesz zdecydować się na przezroczyste torebki lub te wykonane z białego czy szarego papieru. Będziesz także potrzebować klamerek uciskowych i drewnianego pudełka. Etykiety możesz wykonać samodzielnie, kupić na Allegro lub pobrać z Internetu i wydrukować na papierze samoprzylepnym. Więcej o tym, jak wykonać torebki na przyprawy znajdziesz na blogu Przy kasztanowej alei
 
torebki na przyprawy do samodzielnego wykonania
 
Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji związanych z pojemnikami i półkami na przyprawy, sprawdź artykuł 5 ciekawych pomysłów na półkę na przyprawy, w którym dzielimy się pomysłami m.in. na zielnik z przypraw, przyprawnik magnetyczny czy przyprawy w jutowych woreczkach.

Więcej pomysłów na pojemniki i półki na przyprawy szukaj także na naszym profilu Pinterest:

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: