Lodówka podblatowa do zabudowy – poznaj 3 ciekawe sposoby na jej aranżację

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Lodówka podblatowa do zabudowy to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w małej kuchni. Jej niewielkie wymiary spowodują, że będzie idealna do przechowywania np. zimnych napojów lub wina w wyspie kuchennej. Sprawdź nasze pomysły na nietypowe aranżacje!

Jakie plusy ma lodówka podblatowa do zabudowy?

Taki rodzaj lodówki jest naprawdę przydatny w miejscach o ograniczonym metrażu. Jej niewielkie gabaryty gwarantują, że wstawisz ją niemalże w każdym miejscu kuchni. Dodatkowo, zabudowa lodówki sprawia, że urządzenie nie przytłoczą niewielkiego wnętrza, tylko stworzą aranżacyjną całość z pozostałymi frontami mebli. Jak stworzyć spójną aranżację? Poznaj Porady GROHE.

Specyfika lodówki podblatowej do zabudowy

Lodówka podblatowa do zabudowy nie może przekraczać wysokości, na której chcesz umieścić wygodny blat kuchenny. Jeśli zaś chodzi o szerokość lodówki podblatowej, to warto rozważyć standardowy wymiar, czyli 60 cm. Większość stojących szafek kuchennych ma właśnie taki wymiar, zatem łatwiej będzie ci zadbać o spójność wizualną kuchennego wnętrza. Sklepy ze sprzętem AGD oferują dosyć szeroki wybór lodówek, więc i w tym rozmiarze na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Lodówka podblatowa do zabudowy o wymiarach 44 cm (szerokość), 51 cm (wysokość) i 47 cm (głębokość) – kosztuje ok. 400 zł. Natomiast chłodziarka o parametrach 59,6 cm (szer.), 82 cm (wys.), 54,5 cm (głęb.) kosztuje ok. 1300 zł.

 

 

Chcesz pomysłowo i pięknie urządzić swoją niewielką kuchnię? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje białej kuchni, funkcjonalne meble kuchenne, a także, jak rozplanować gniazdka elektryczne do kuchni!

Jakie dodatki możesz wybrać do lodówki podblatowej do zabudowy?

Producenci sprzętu oferują różnego rodzaju dodatki, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia chłodzącego. Z najczęściej spotykanych będą to:

  • antybakteryjna uszczelka, które pomogą zachować czystość w lodówce,
  • hermetycznie zamykane pojemniki, dzięki którym mocny aromat np. serów pleśniowych nie będzie rozprzestrzeniał się po całym wnętrzu chłodziarki,
  • wysuwane szklane półki, dzięki którym bez problemu sięgniesz po produkty znajdujące się z tyłu,
  • możliwość przełożenia zawiasów z jednej strony drzwi na drugą, dzięki czemu lodówka będzie otwierała się na wybraną przez ciebie stronę.

Sensowne rozplanowanie ułożenia żywności w lodówce, czy możliwość przełożenia zawiasów z prawej na lewą stronę bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza przy niewielkich lodówkach.
 

Lodówka podblatowa do zabudowy schowana w wyspie kuchennej

Pisaliśmy wcześniej o tym, że lodówka podblatowa do zabudowy świetnie sprawdzi się w niewielkim wnętrzu. Ale czy można wykorzystać ją również w dużej kuchennej przestrzeni? Oczywiście, że można! Jeśli masz do dyspozycji dużą kuchnię z wyspą i nie gotujesz zbyt wiele – zainwestuj w praktyczną i niewielką lodówkę podblatową do zabudowy. Połączenie kuchennego blatu roboczego na wyspie z lodówką znajdującą się tuż poniżej jest bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu.
 

 

Nietypowa lodówka podblatowa do zabudowy – czyli wysuwane szuflady

Jedną z ciekawszych propozycji lodówek chowanych pod blatem kuchennym jest lodówka szufladowa. Składa się ona z dwóch komór chłodziarki, które otwierane są dokładnie tak samo, jak otwierane są zwykłe szuflady kuchenne.
 

 

Przykładowe wymiary lodówki szufladowej: wysokość 83,5 cm, szerokość 90 cm, głębokość 54,7 cm. Cena za taką lodówkę to o. 4 tys. zł.

 
Ten rodzaj lodówki jest stosunkowo mało popularny, ale znajdziesz go w różnych wymiarach. W zależności od tego, co zaoferuje producent, szuflady mogą być prostokątne lub kwadratowe. Przy wyborze kształtu drzwi najważniejsza jest wygoda użytkowania lodówki oraz to, czy zabudowa drzwi wpasuje się w jednolity styl kuchni.

Chłodziarka szufladowa pozwala na bardzo dobrą organizację przestrzeni. Możesz podzielić szuflady np. ze względu na rodzaj przechowywanej żywności. Przykładowo, cała szuflada może być dostosowana do trzymania w niej butelek. Możesz również rozdzielić przechowywanie warzyw i owoców od mięsa. Ponadto, specjalne półki i przegrody ułatwią przechowywanie produktów w lodówce.
 

Lodówka podblatowa do zabudowy na przechowywanie wina

Jeśli jednak masz dużą rodzinę lub po prostu lubisz dużo gotować, możesz zdecydować się np. na jedną dużą lodówkę pod ścianą i jedną mniejszą pod blatem wyspy kuchennej. Mniejsza lodówka może być przeznaczona np. tylko do chłodzenia napojów lub win.
 

Lodówki podblatowe do chłodzenia win można spotkać w wersji niezabudowanej, do zabudowy lub z przeszklonymi drzwiami, dzięki którym widać, co znajduje się wewnątrz chłodziarki.

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: