[TOP 5] Krzesła do jadalni w 5 zaskakujących odsłonach!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Krzesła do jadalni mogą stanowić ozdobę Twojego wnętrza. Zobacz, jak prezentują się krzesła w różnych stylach i wybierz najlepsze modele do swojego wnętrza!

Nowoczesna zabawa formą

Nowoczesne krzesła zasługują na szczególną uwagę ze względu na nietypowe połączenia – projektanci sięgają po różnorodne materiały i stawiają na wyrazistą kolorystykę. Z czego zazwyczaj stworzone są krzesła? Są to m.in. popropylen, plastik, a także szkło zestawione z drewnianymi i metalowymi częściami. Siedziska mogą być twarde, dzięki czemu zachowują swoją surową formę i proste linie profilowania. Mogą być one również tapicerowane, co może okazać się najlepszym wyborem, jeśli w jadalni zamierzasz spędzać więcej czasu.
 

 

Polipropylen jest jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych. Meble, które są z niego wykonane są zazwyczaj oznaczone symbolem PP.

Jadalnia wypełniona romantyzmem

Jeśli cenisz sobie wnętrza emanujące przytulnością i naturalnym ciepłem, krzesła w stylu schabby chic z pewnością sprawdzą się w twojej jadalni. Klasyczne linie mebli (jak np. toczone nóżki) prowadzą do subtelnych zdobień i rzeźbionego oparcia. Krzesła do jadalni utrzymane w tym stylu utrzymane są zazwyczaj w jasnych, pastelowych kolorach.
 

 

Sprawdź również najpiękniejsze aranżacje białej kuchni i zobacz, czy będzie do niej pasować bateria GROHE z wyciąganą wylewką!

Krzesła do jadalni w stylu retro, czyli połączenie minimalizmu z awangardą

Głębokie siedziska i zwężane nóżki to charakterystyczne elementy krzeseł w stylu retro. Mogą one być wykonane z drewna o zaokrąglonych kształtach. Tapicerowane krzesła do jadalni powinny być utrzymane w żywych kolorach, m.in. żółtym, niebieskim i bordowym. Obicie krzeseł wdzięcznie prezentuje się ze wzorami w groszki lub paski. W tej stylizacji nie można zapomnieć również o wdzięcznych dodatkach, takich jak urocze foremki do pieczenia, ozdobne zegary i rzeźbione serwetniki. Świetnie prezentować się będą również dodatki DIY, np. zegar kuchenny filiżanka.
 

 

Industrialny klimat jadalni

Mieszkania w stylu industrialnym mają ostre kształty  i stawiają na praktyczność aranżacji. Przestronne pomieszczenia wykończone są zazwyczaj czerwoną cegłą, dzięki czemu nabierają one niezwykłej głębi. Metalowe krzesła do jadalni pięknie komponują się z surowymi rysami wnętrza. Do stworzenia krzeseł wykorzystuje się często również drewno w miejscu siedziska, by złagodzić ostrość mebli. Połyskujące formy metalowych krzeseł rozświetlą pomieszczenie i będą stanowiły jego centralny punkt.
 

 

Styl skandynawski w jadalni

Prostota i oszczędna forma to największe atuty stylu skandynawskiego. Pojawiają się one również w projektach krzeseł – łączenie materiałów jest najciekawszą ozdobą krzeseł. Krzesła do jadalni w tym stylu najczęściej składają się ze stalowych, drewnianych i plastikowych elementów. Drewno i stal zazwyczaj stanowią budulec do stworzenia nóg krzesła, natomiast z plastiku wykonane jest siedzisko. Łączenie materiałów pozwala otrzymać ponadczasowy design, który może być wykorzystywany również poza jadalnią.
 

 

Szybka metamorfoza za sprawą pokrowca

Jak uchronić się przed zabrudzeniami tapicerki? Ciekawą opcją są pokrowce na krzesła, które mogą obejmować jedynie siedzisko lub sięgać aż do podłogi. Na dodatek pokrowce mogą niskim kosztem wyczarować metamorfozę wnętrza – pomieszczenie może stać się bardziej szykowne (dzięki wykorzystaniu kokard wiązanych za oparciem) lub wprowadzić do niego fantazyjne kolory (pokrowce dostępne są w wielu kolorach i wzorach, przez co każde krzesło w jadalni może przybrać inną formę).
 

 
Pokrowce na krzesła najczęściej wykonane są z bawełny. Jest to materiał łatwy w utrzymaniu – można prać go w pralce, nie wyciera się i jest dostępny w różnych wzorach i kolorach. Kolejnym materiałem jest len – lniane pokrowce są miękkie, a przy tym niezwykle solidne i można je łatwo wyczyścić. Pokrowce mogą być wykonane również z włókien syntetycznych (jak np. poliester), które przez długi czas utrzymują swój kolor.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: