Na co zwrócić uwagę wybierając armaturę łazienkową?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Decyzja w kwestii wyboru baterii i umywalki to nie lada wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, z których istnienia często nawet nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zagłębimy się w temat. Wygoda użytkowania, łatwość sprzątania, jakość wykonania i oczywiście wygląd – jak je ze sobą pogodzić i cieszyć się idealnie dopasowaną armaturą?

Na co zwrócić uwagę wybierając armaturę?

Sposób, w jaki zostanie zaprojektowane otoczenie umywalki, będzie miał wpływ na szereg codziennych czynności. Poranna i wieczorna toaleta, zabiegi pielęgnacyjne, sprzątanie, pranie ręczne – wybór armatury zadecyduje o tym, czy będzie można wykonywać je bez przeszkód.

umywalka łazienkowa

Wygoda jako jeden z podstawowych czynników

Jak dopasować do siebie umywalkę i baterię, aby korzystanie z nich było komfortowe? Za każdym razem, gdy spodoba się nam konkretny zestaw, trzeba przeanalizować kilka kwestii.

 • Czy bateria ma odpowiednią wysokość? Za niska utrudni mycie rąk i napełnianie naczyń, zbyt wysoka może chlapać.
 • Czy bateria ma odpowiednią długość i łatwo do niej dosięgnąć? To ważne zwłaszcza w przypadku dzieci.
 • Czy bateria pozwala w łatwy sposób regulować temperaturę wody?
 • Czy umywalka i bateria są łatwe w czyszczeniu?
nowoczesna armatura łazienkowa
ceramiczna umywalka w minimalistycznej łazience

Wygląd armatury łazienkowej

To drugi ważny temat, nad którym należy się porządnie zastanowić. Urządzając łazienkę samodzielnie, wiele osób jest zaskoczonych trudnością tego zadania. Przecież każdy mniej więcej wie, co mu się podoba. Dlaczego więc tak trudno stworzyć idealną kompozycję? Tutaj powinna pomóc znajomość kilku podstawowych zasad.

 • Dobierając armaturę należy wziąć pod uwagę styl, w jakim jest lub będzie utrzymana cała łazienka.
 • Korzystnie wyglądają połączenia o podobnej geometrii.
 • Kupując baterię do umywalki, wanny i pod prysznic najlepiej wybrać jedną serię.
 • Podobnie z ceramiką – umywalka, toaleta i bidet powinny pochodzić z tej samej kolekcji.
 • Bateria i umywalka powinny być dopasowane nie tylko stylem, ale również wielkością.
łazienka w stylu skandynawskim

Jak znaleźć najlepiej dopasowane elementy?

Niestety, nawet jeśli wszystko dokładnie zmierzymy i obejrzymy, po przywiezieniu zakupów do domu może okazać się, że coś nie gra. Z pozoru idealnie pasujące do siebie elementy, po połączeniu wcale nie tworzą wymarzonej kompozycji, a jedynie zaburzają harmonię pomieszczenia. Czy da się zapobiec takiemu scenariuszowi?

Teoretycznie można chodzić po sklepie budowlanym z wózkiem pełnym baterii i zestawiać je z każdą dostępną umywalką. A jeśli nic nam się nie spodoba, jechać do kolejnego i wszystko powtórzyć. Jednak czy w praktyce ktokolwiek z nas ma tyle czasu i samozaparcia, by to robić?

nowoczesna łazienka w czerni

Zostają jeszcze sklepy internetowe, które dla niezdecydowanych nie są jednak najlepszym wyjściem. Skoro trudno nam dobrać odpowiedni komplet mając komponenty w ręce, czy wystarczą nam same zdjęcia?

Jest jeszcze trzecie rozwiązanie stworzone z myślą o użytkownikach poszukujących idealnej harmonii i perfekcyjnego dopasowania, kochających dobry design i wysoką jakość – jest to GROHE Perfect Match.

łazienka z kamienia
kran minimalistyczny
łazienka w fiolecie

GROHE Perfect Match – perfekcyjne dopasowanie

Dobrze dobrany duet baterii i umywalki będzie cieszył oko przez długie lata. Aplikacja GROHE Perfect Match pomoże go znaleźć. Dzięki bogatej bazie produktów GROHE Perfect Match wybiera najlepiej dopasowane rozwiązania spośród kolekcji GROHE.

Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne. Wystarczy wybrać baterię lub umywalkę z listy, wskazać kształt oraz typ instalacji i zdecydować się na jedną z przedstawionych propozycji. Gotowy projekt zawiera wszystkie niezbędne informacje o skomponowanym zestawie. Można go pobrać, wydrukować lub… edytować dowolną ilość razy, poznając bogaty wachlarz dostępnych kombinacji! Nie wierzycie? Sprawdźcie tutaj: https://www.grohe.pl/pl_pl/grohe/ceramics/perfect-match.html

grohe perfect match

GROHE Perfect Match dostarcza pełnych informacji o wybranych produktach, pozwala pobrać rysunki techniczne, a także znaleźć najbliższy showroom lub instalatora. To kompleksowe narzędzie, które skróci i ułatwi proces projektowania wymarzonej łazienki. Nie trzeba być projektantem, aby stworzyć piękne, harmonijne wnętrze, w którym każdy element współgra z pozostałymi. Skorzystaj z aplikacji i przekonaj się, jakie to proste!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)