Nie ma bardziej uniwersalnego rozwiązania kąpielowego, niż system prysznicowy. W zależności od funkcji, w jakie zostanie wyposażony, spełni do bólu praktyczne potrzeby pragmatyków, zaspokoi głód harmonii wymagających estetów i zapewni chwile zapomnienia osobom spragnionym relaksu.
Przeczytaj, jak znaleźć system prysznicowy dopasowany do Twoich potrzeb!
Czy w łazience z wanną jest miejsce na prysznic?
Zaletą bogatego wyboru na rynku armatury jest to, że nie musisz z niczego rezygnować – możesz mieć wszystko. Jeśli więc zastanawiasz się, czy da się pogodzić system prysznicowy z wanną, spieszymy z odpowiedzią: oczywiście! Dobrze zaprojektowana przestrzeń umożliwi zarówno relaksującą kąpiel, jak i wygodny prysznic bez rozchlapywania wody poza wannę.
Jeśli jesteś właśnie w trakcie remontu lub aranżacji łazienki, najlepszym wyborem będzie pełny system prysznicowy, który zawiera baterię wannową z wylewką, deszczownicę i słuchawkę prysznicową. Warto podkreślić, że tego rodzaju system zawiera długi drążek, który pozwala umieścić deszczownicę na komfortowej wysokości. To optymalne rozwiązanie, które spełni wszystkie Twoje kąpielowe potrzeby. Doskonałym przykładem połączenia różnorodnych funkcji jest model GROHE Rainshower System 210.
Jeśli już masz baterię wannową, której nie chcesz zmieniać, możesz wyposażyć ją w brakujące elementy. Istnieją systemy prysznicowe bez baterii, które składają się ze słuchawki prysznicowej, deszczownicy, drążka i przełącznika, służącego do zmiany wyjść wody. Takie rozwiązanie daje m.in. model GROHE New Tempesta System 210.
Łazienka z kabiną prysznicową daje mnóstwo możliwości!
Jeśli uważasz, że trudno wybrać idealny system prysznicowy do kabiny, to zgadzamy się w zupełności! Imponująca swoboda wyboru może przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie zadanie, zastanów się, na czym zależy Ci najbardziej.
Szukasz czegoś prostego i klasycznego? Rozwiązaniem, które sprawdza się w większości łazienek, to zestaw złożony z baterii, słuchawki prysznicowej oraz deszczownicy. W najłatwiejszej do zamontowania wersji – czyli bez kucia ściany – będzie to system natynkowy, wyposażony w drążek. Taki, jak elegancki system z baterią jednouchwytową GROHE Tempesta Cosmopolitan System 250.
Liczy się dla Ciebie minimalistyczny wystrój i łatwe sprzątanie? Usatysfakcjonuje Cię wybór rozwiązania podtynkowego. Taki system pozwala ukryć w ścianie wszystkie elementy, z których nie korzystasz bezpośrednio, pozostawiając na zewnątrz jedynie deszczownicę, wąż prysznicowy ze słuchawką oraz baterię z uchwytem i przełącznikiem wyjść wody. Znajdziesz je m.in. w kolekcji GROHE Eurosmart Cosmopolitan.
Stawiasz komfort ponad wszystkim? Koniecznie wybierz system wyposażony w baterię termostatyczną, która zapobiega nagłym zmianom temperatury przepływu wywołanym przez zmiany ciśnienia w instalacji wodociągowej. Dzięki niej, ustawione przez ciebie parametry kąpieli nie ulegną zmianie – chyba, że sam tego zechcesz! Brzmi zachęcająco? Sprawdź kolekcję GROHE Grohtherm!
Mała łazienka nie musi być ograniczeniem
Nawet w małej łazience masz pole do popisu. Mimo kompromisów, jakie wymusza niewielka przestrzeń, wciąż możesz wybrać estetyczny, elegancki system prysznicowy.
Aby łazienka o małej powierzchni prezentowała się harmonijnie, najlepiej usunąć z zasięgu wzroku wszystko, co możliwe. Tu znów przychodzi z pomocą system prysznicowy z montażem podtynkowym. Wszystkie elementy użytkowe – jak wąż prysznicowy, deszczownica, uchwyt do regulacji strumienia – wystają bezpośrednio ze ściany, a pozostałe części systemu są w niej schowane.
System podtynkowy to nie tylko minimalizm – to również większa swoboda aranżacji. Pozwala wybrać najwygodniejsze rozmieszczenie elementów, które wcale nie muszą znaleźć się na standardowej wysokości czy tej samej ścianie. Baterię z uchwytem z powodzeniem można zamontować na innej ścianie niż deszczownicę i słuchawkę prysznicową.
Wszystkie te możliwości dają m.in. systemy Grohtherm Rainshower Cosmopolitan 310 oraz Grohtherm Rainshower Cosmopolitan 210.
Prosty i bezpieczny system prysznicowy w łazience dla seniora
Projektowanie łazienki dla seniora rządzi się szczególnymi zasadami. W tym przypadku na pierwszym miejscu znajdują się prostota obsługi oraz bezpieczeństwo – dotyczy to również systemu prysznicowego.
Jak zapewnić seniorom komfortową kąpiel? Z pewnością warto namawiać ich na zastąpienie wanny prostym w obsłudze prysznicem. Osoby z ograniczeniami ruchowymi docenią łatwe wchodzenie do brodzika, możliwość skorzystania z krzesła prysznicowego i to, że po kąpieli nie trzeba schylać się po korek.
Drugi aspekt, którym należy się zająć, to zmniejszenie ryzyka oparzeń. Tu sprowadzi się system prysznicowy z baterią termostatyczną, która eliminuje nagłe wahania temperatury wody. Duże znaczenie ma również izolowany korpus baterii, który nie nagrzewa się do niebezpiecznie wysokiego poziomu, a także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem zbyt gorącej wody – tzw. SafeStop.
Bogaty wybór bezpiecznych rozwiązań znajdziesz w kolekcjach Grohtherm 1000, 2000 oraz 3000, a także w serii GROHE SmartControl.
Pokój kąpielowy, czy system prysznicowy z górnej półki
Osoby, które pragną niesamowitych doznań estetycznych i mają do dyspozycji dużą przestrzeń, mogą pokusić się o aranżację pokoju kąpielowego.
Wyposażeniem takiego pomieszczenia może być nie tylko wolnostojąca wanna, ale też wolnostojący system prysznicowy. Ustawiony w centralnym punkcie pokoju zapewni nieskrępowaną swobodę kąpielowych doświadczeń, a przy okazji stanie się niebanalną ozdobą.
Elegancki pokój kąpielowy to doskonałe miejsce dla wolnostojącej baterii prysznicowej z kolekcji GROHE Essence, dostępnej w kolorze klasycznego chromu lub szczotkowanej, matowej stali.
Nie ma takiej łazienki, w której nie sprawdziłby się system prysznicowy. Masz niemal nieograniczony wybór możliwości, które zostały stworzone, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wybierz tę, która jest najbliższa Twoim potrzebom, a przekonasz się, jak satysfakcjonująca może być z pozoru zwykła kąpiel.
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego