Baterie bezdotykowe. Piękne, praktyczne, potrzebne

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Artykuł pod patronatem

Odkryjcie baterie bezdotykowe – trend, który pokaże Wam nowy wymiar czystości.

Rozwój technologiczny oferuje nam coraz więcej, więc naturalne jest, że coraz więcej od niego oczekujemy. Zmieniają się nasze potrzeby i wymagania względem wielu aspektów codziennego życia, w tym te związane z higieną. Z tego powodu najnowsze osiągnięcia świata cyfrowego oraz technologie dostępne dotychczas wyłącznie dla biznesu wkraczają do łazienek prywatnych użytkowników. Przeczytaj o technologicznych trendach, które oferują nam całkowicie nowy poziom czystości!

Baterie bezdotykowe — higiena i bezpieczeństwo podczas codziennych czynności

Największa i niekwestionowana zaleta baterii bezdotykowych w kwestii higieny zawarta jest już w samej ich nazwie. Uruchomienie i wyłącznie tego rodzaju baterii następuje automatycznie – bez naciskania i dotykania jakiejkolwiek powierzchni. Rozwiązanie znane dotychczas z toalet w miejscach publicznych coraz częściej spotykane jest w prywatnych łazienkach. Przydaje się szczególnie w domach, w których mieszka wielu domowników lub są często odwiedzane przez gości.

Dlaczego baterie uruchamiane czujnikiem podczerwieni są bezpieczniejsze od klasycznych? To proste — kto nie dotyka powierzchni baterii, ten nie pozostawia na niej drobnoustrojów ani ma kontaktu z mikrobami pozostawionymi przez innych.

Baterie bezdotykowe często są wyposażone także w różnorodne funkcje dezynfekcji. Regularne oczyszczanie wnętrza wylewki oraz usuwanie zastanej wody pomaga jeszcze skuteczniej dbać o higienę.

Funkcjonalność w służbie higieny

Nowoczesne baterie bezdotykowe są oferowane przez wielu producentów. Jedne z najciekawszych propozycji znaleźć można w ofercie GROHE. Firma proponuje aż 6 linii nowoczesnych baterii elektronicznych, które umożliwiają bezdotykową obsługę oraz zaawansowane opcje dezynfekcji.

bezdotykowe baterie

Szczególną uwagę warto zwrócić na funkcję dezynfekcji termicznej. Jej zadaniem jest oczyszczenie z drobnoustrojów wnętrza wylewki przy pomocy wody o temperaturze powyżej 70°C. Dedykowany pilot zdalnego sterowania pozwala ustawić częstotliwość, temperaturę strumienia i długość procesu. Wybrane modele można obsługiwać również za pomocą aplikacji mobilnej.

Drugim rozwiązaniem, które stoi na straży higieny, jest automatyczne spłukiwanie wody, która zalega w instalacji, gdy ta nie jest używana przez dłuższy czas.

Toaleta myjąca, czyli najwyższy poziom czystości

Toaleta myjąca to urządzenie, które wprowadziło higienę w toalecie w XXI wiek. Jest połączeniem klasycznej toalety z bidetem, niejednokrotnie wyposażonym także w szereg dodatkowych funkcji.

Czyszczenie wodą zapewnia dużo większą dokładność i higienę niż korzystanie z papieru toaletowego. Strumień czystej wody w odpowiedniej temperaturze oraz możliwość suszenia ciepłym powietrzem całkowicie eliminują również konieczność korzystania z kosmetyków myjących i ręcznika.

Dzięki temu znacząco zwiększa się poziom higieny oferowany użytkownikowi. Co jednak z samą toaletą?

toaleta myjąca
Toaleta myjąca Grohe

Higiena dla Ciebie, czystość dla łazienki

Nowoczesną toaletę myjącą wyposażono także w szereg rozwiązań mających na celu poprawę czystości samego urządzenia. Pod tym kątem wyróżnia się oferowana przez GROHE Sensia Arena, która zapewnia bardzo wysoki standard higieny. W jaki sposób?

Oczyszczanie wodą o dowolnej temperaturze i delikatne suszenie to podstawowe funkcje, które znajdują się w większości dostępnych na rynku modeli. Jednak w kwestii czystości można powiedzieć znacznie więcej. To, co robi różnicę, to wykonane z antybakteryjnego materiału ramiona natrysku, które przed i po każdym użyciu są spłukiwane gorącą wodą. Dzięki temu, nawet gdy z toalety korzysta kilka osób, toaleta pozostaje higienicznie czysta. Zadba o to również sam materiał, z której ją wykonano.

Ma on bowiem niebagatelny wpływ na to, czy zanieczyszczenia będą przywierały do powierzchni toalety. Na pierwszy rzut oka każda misa WC jest gładka. Jednak przy dużym zbliżeniu można zauważyć mikronierówności i pęknięcia ceramiki, które są jak rzep, do którego przyczepia się brud. Właśnie dlatego Sensia Arena posiada dwie komplementarne powłoki. Pierwsza zawiera jony srebra działające bakteriobójczo, druga to idealnie gładka powierzchnia hydrofilowa, która zapobiega przywieraniu zanieczyszczeń i kamienia. Ich połączone działanie pomaga utrzymać wysoki poziom higieny, zwłaszcza w połączeniu z silnym strumieniem spłukującym.

Dla prawdziwych miłośników porządku przygotowano jednak coś specjalnego: Sensia Arena daje możliwość usunięcia bakterii z powietrza w całej łazience. Jak? Po uruchomieniu specjalnego trybu działania toaleta zaczyna uwalniać do powietrza naładowane jony, które łączą się z drobnoustrojami w powietrzu, rozkładając je na parę wodną. Brzmi jak science-fiction? To jednak praktyczne rozwiązanie, które może być dostępne już w każdej łazience!

To, co do tej pory było uznawane za standard, powoli odchodzi w przeszłość, i zastąpione zostaje innowacyjnymi wynalazkami technologii XXI wieku. W kwestii higieny nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa i możemy być pewni, że nowe rozwiązania będą regularnie przesuwać granicę naszych możliwości coraz dalej i dalej.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: