Aranżacja przedpokoju – zainspiruj się możliwościami!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Coraz więcej czasu i staranności poświęca się na aranżację przedpokoju. Nic w tym dziwnego, jest to dodatkowy metraż, który warto zagospodarować. Do tego stanowi on niejako wizytówkę domu. To właśnie w przedpokoju wita się gości. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem aranżacji przedpokoju, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Publikacja partnerska

Aranżacja przedpokoju – dlaczego jest tak ważna?

Dobrze zaaranżowany przedpokój w niezauważalny sposób ułatwia życie. Codziennie przechodzimy przez niego kilkukrotnie, najczęściej spiesząc się do swoich obowiązków.  Powtarzane tu czynności automatyzują się, dlatego każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Projektując aranżację należy przede wszystkim postawić na jej funkcjonalny i przyjazny charakter.

Jakie sprzęty są niezbędne w przedpokoju?

Warto zatem, by w zasięgu ręki umieszczona została szafka, do której można odłożyć klucze i drobne bibeloty. Niezbędna może okazać się również szafka na buty i siedzisko, żeby wygodnie je zakładać. Siedzisko przyda się zwłaszcza u domach wielopokoleniowych, gdzie mieszkają osoby starsze lub które mają problem ze swobodnym poruszaniem się. Aby schować to, co nie powinno być na widoku, w przedpokoju przyda się pojemna szafa.

szafa w przedpokoju

Sprytne przechowywanie w przedpokoju

Żeby jednak nie przeładować niedużej przestrzeni warto zadbać o szafę, która pomieści wszystkie ubrania i akcesoria. Firmy, takie jak Raumplus, oferują szafy zamawiane na wymiar. Dzięki nim możliwe jest zabudowanie nietypowych i trudnych powierzchni oraz indywidualne dobranie materiałów wykończeniowych. Na przykład montaż szafy do wnęki ze skosami.

Na jakie szafy warto postawić?

Wśród propozycji niemieckiego producenta do przedpokoju są szafy wnękowe i wolnostojące. Mając odpowiednio dużą powierzchnię można nawet pokusić się o rozwiązanie typu walk-in, czyli mini garderobę z regałami zamknięty za przesuwnymi drzwiami. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, projekt szafy powinien być dopasowany do potrzeb domowników tak, by zapewnić uporządkowane i proste przechowywanie.

szafa garderobiana

Jakie drzwi do szafy w przedpokoju?

Z kolei przesuwne drzwi z lustrami nie dość, że nie zabierają miejsca, to pomagają zadbać o nienaganny wygląd. Innym modnym aktualnie rozwiązaniem są drzwi przezierne. Widać przez nie zawartość szafy, co ułatwia umiejscowienie potrzebnych rzeczy. Sprawia też, że łatwiej domownikom jest utrzymać porządek na regałach – widok na nieposprzątaną szafę z pewnością będzie motywować do bieżącego utrzymania porządku w niej.

przezroczysta szafa

Optyczne powiększanie przestrzeni

W przypadku przedpokoju, warto postawić na dodatki, które optycznie powiększą wnętrze. Mogą to być nie tylko lustra zamocowane na szafie, ale również galerie lustrzane w dekoracyjnych ramach. Duży wpływ na przedpokój ma również kolorystyka – tapeta w pionowe pasy podwyższy optycznie wnętrze. Wielkiego powrotu doczekała się również boazeria w odświeżonej formie – zazwyczaj utrzymana jest w bieli lub kolorze jasnego drewna.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Raumplus.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: