Pomysły na modną dekorację ścian!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Wprowadzenie nawet niewielkich zmian może zmienić oblicze domu. Jedną z nich jest odnowa ścian. Można jej dokonać poprzez zmianę koloru, tapety czy paneli. Zainspiruj się propozycjami od marki Vilo!

Publikacja partnerska

Od wyboru do koloru, czyli kilka słów o dekoracyjnej kolorystyce ścian

Bardzo istotna w odbiorze wnętrza jest kolorystyka – jasne, pastelowe barwy odbijają światło słoneczne i optycznie powiększają powierzchnię. Co więcej – ciepłe barwy uprzytulniają wnętrze niejako je zmniejszając, natomiast zimne oddalają optycznie od siebie ściany.

Ciekawą kompozycją wzorów ściennych mogą okazać się także panele w pionowe pasy, które wizualnie dodadzą wnętrzu wysokości, z kolei te w poziomy optycznie poszerzą wąskie pomieszczenie. Można również zdecydować się na ścianę wykończoną w mniej typowy sposób, np. materiałem, tynkiem dekoracyjnym lub korkiem.

Dekoracyjne wykończenie ścian

Ciekawą propozycją dla osób, które chcą cieszyć się pięknym i modnym wnętrzem, jest zamontowanie paneli ściennych. Montuje się je zazwyczaj na jednej ze ścian, np. Motivo marki Vilo.

drewniane panele dekoracyjne na ścianę

Tapetowanie na wyciągnięcie ręki

Osobom, które chcą uzyskać bogate wzornictwo na dużych powierzchniach polecamy tapety. Łatwo je się nakłada, optycznie likwidują one niewielkie nierówności i dostępne są one w wielu modnych wariantach. Na przykład często spotykane są tapety z kwiatami, geometrycznymi wzorami czy fakturami imitującymi zwierzęcą skórę.

Ogród wertykalny – jak go stworzyć w domu?

Miłośnicy DIY z pewnością docenią to rozwiązanie. Odmieni ona wnętrze i pozwoli się domownikom wyciszyć. Decydując się na ogród wertykalny, w pierwszej kolejności należy wytypować ścianę o nasłonecznieniu odpowiednim dla wybranych kwiatów oraz o wystarczającej wytrzymałości – to na niej będzie mocowana konstrukcja. System może opierać się na drewnianych skrzynkach mocowanych do ściany czy też wieszanych kieszeniach z filcu.

Roślinność na tapecie

Jednak motyw roślinny może przejawiać się również na ścianie. Pomogą w tym panele Motivo we wzorze Jungle. Ich montaż jest dziecinnie prosty, ponieważ ścianę układa się błyskawicznie z lekkich paneli o długości 265 cm i szerokości 25 lub 33 cm.

motyw roślinny na tapecie

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Vilo.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2023-02-26 22:44:46
Zonek
Ja lubię trwałe dekoracje. Są po prostu praktyczne, więc bez dwóch zdań dekoracja po prostu będzie trwała. W różnych wnętrzach sprawdzi się klinkier. Warto sprawdzić ofertę King Klinker. Ich oferta jest ciekawa, wybierzemy takie płytki, które dla nas będą najlepsze