7 pięknych i modnych kolorów wnętrz 

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2022 roku? Najmodniejszą aktualnie paletę można opisać słowami: naturalna, optymistyczna, pogodna, spokojna, skupiona… Proponowane przez producentów farb i architektów wnętrz trendy stanowią odpowiedź na zawirowania czasu pandemii – podkreślają priorytetowe traktowanie zdrowia i sprzyjają dobremu samopoczuciu psychicznemu. 

Kolory wnętrz. Trendy 2022 

1. Babouche, czyli słoneczna żółć 

Nazwa tego odcienia nawiązuje do koloru charakterystycznych skórzanych pantofli noszonych przez mężczyzn w Maroku. Babouche można opisać jako „stonowane słońce”. Kolor jest jedocześnie odważny i nieprzytłaczający, rozjaśniający przestrzeń, ale nie jaskrawy. Słoneczna żółć doskonale komponuje się z bladoniebieskim i delikatnym różem oraz prostymi dodatkami, na przykład szkicowanymi rysunkami. 

modne kolory wnętrz
żółty kolor farb

Na jaki koło pomalować salon?

2. Szałwiowa zieleń 

Zieleń w odcieniu szałwiowym to ponadczasowa klasyka. Kolor odzwierciedla pragnienie komfortu; dodaje szyku i stanowi wyśmienite zakotwiczenie dla większości wnętrz. Chłodna, organiczne zieleń wspaniale współgra z drewnem i innymi naturalnymi elementami (np. tekstylnymi), które również są szalenie modne w 2022 roku. 

zielony pokój
szałwiowa farba
zielona farba do pokoju
szałwiowa zieleń

Na jaki kolor pomalować sypialnię?

3. Błękit w wariancie Stone Blue 

Ten odcień błękitu zawdzięcza swoją nazwę pigmentowi indygo, importowanemu w XVIII wieku w formie zbitych brył. Stone Blue to ciepły i bardo „przyjazny” niebieski. Kolor tworzy cudowną bazę dla wnętrz urządzonych w stylu vintage – intuicyjnie wiążemy go z ludowością i rzemiosłem. 

niebieski pokój
modne kolory wnętrz
kolory trendy 2022
odcienie niebieskiego

Modne kolory do pokoju 2022

4. Inkarnadyna, czyli kojąca czerwień 

Inkarnadyna to kolor różowo-czerwony lub inaczej: wpadający w purpurę jasny szkarłat. Odcień jest bogaty, ciepły i pocieszający; kojarzy się ze spokojnym duchem Morza Śródziemnego. Inkarnadyna idealnie komponuje się z „miękką” stolarką i rustykalnymi złotymi akcentami. Można zestawiać ją z głęboką leśną zielenią, atramentowym błękitem i dużą ilością aksamitów. 

czerwona farba do pokoju
Inkarnadyna

Na jaki kolor pomalować przedpokój?

5. Ciemna, ziemiste odcienie

Od terakoty przez nasycone, drzewne brązy po niemalże czerń – w tym sezonie na czasie jest wszystko, co przywodzi na myśl solidny, bezpieczny grunt. Ciepłe kolory ziemi dają poczucie stabilności i dodają wnętrzom wyrafinowania. Wbrew pozorom są one przystępne i łatwe w aranżacji. 

jakie kolory są modne
ciemny pokój
ziemiste odcienie

ciemne pokoje

Modne kolory do sypialni

6. Biel zwana School House White

Amerykanie nazwali ten kolor „School House White” ponieważ skojarzył im się z nostalgicznym wspomnieniem spędzonej w starych budynkach szkolnych młodości. Najprościej można opisać go jego „biel w mocno zacienionym miejscu”. School House White to odcień wyjątkowo skromny, z łatwością łączący się z praktycznie każdym innym kolorem. Przygaszona biel kreuje perfekcyjne tło dla wielkoformatowych dzieł sztuki czy żywych, wyrazistych dywanów. 

przygaszona biel
modne kolory do salonu
trendy kolorystyczne 2022

7. Wyciszone szarości 

Eleganckie, wyważone szarości to cieplejsza alternatywa dla bieli i beżów. Kolor jest „stworzony” do pracy z naturalnymi elementami i akcentami. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z akcentami zielonymi i czerwonymi. Pomalowane na ten kolor wnętrze wydaje się nowoczesne, ale w ponadczasowym stylu

szary pokój
szary pokój
szara farba do wnętrz

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: