TrendBook 2019 – Pfleiderer prezentuje nowe inspiracje wnętrzarskie

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Firma Pfleiderera wydaje nowy TrendBook z najbardziej aktualnymi propozycjami wzorniczymi. Znajdziesz w nich modne style aranżacji wnętrz oraz dwie struktury wprowadzone przez markę Natural Wood i Sandpearl. Od lipca bieżącego roku dostępne są one w zakładzie w Grajewie wykończeń płyty laminowanej.

Publikacja partnerska

Czym jest TrendBook 2019?

TrendBook 2019 odnosi się do najbardziej aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz. Zawiera wiele ciekawych propozycji aranżacji przestrzeni domowych i komercyjnych. Pokazuje, jak – przy użyciu wysokogatunkowych dekorów i struktur marki Pfleiderer – można stworzyć ciekawe i funkcjonalne wnętrza, zaprojektowane według najmodniejszych stylów wnętrzarskich: naturalnego, industrialnego czy art deco. Natural Wood i Sandpearl wzbogacają powierzchnię o przyjemną w dotyku fakturę, tym samym nadają jej niepowtarzalny charakter.

trendbook wnętrzarski

W katalogu znajdziemy przykłady atrakcyjnego wzornictwa oraz nowatorskie struktury z kolekcji Pfleiderera – Natural Wood i Sandpearl, które są zgodne z obecnym trendami wnętrzarskimi i meblowymi. Co więcej, dzięki uniwersalnej stylistyce znakomicie komponują się z wieloma naszymi dekorami” – mówi Anna Maliszewska, Decor Manager Pfleiderer.

Poznaj inspiracje Pfleiderera

TrendBook zawiera wiele ciekawych pomysłów na aranżacje, np. w stylu:

  • naturalnym – bazuje on na naturalnym, drewnianym wyglądzie w jasnych tonach. Jego dopełnieniem są miękkie tkaniny i ciepłe kolory w odcieniach beżu, bieli, zieleni, a także bardziej nasyconych barwach musztardowej żółci czy rudej terakoty;
  • industrialnym – duży nacisk kładzie się w nim na wyraziste materiały, jak: beton, a także metale. Ich dopełnieniem są jasne lub barwione na szaro drewna, a także drewno w stylu vintage – deskowane, nawiązujące do upcyclingu;
  • art deco – jego bazę stanowią klasyczne drewna o ciemnym wybarwieniu: orzech, teak i drewna egzotyczne, a także efektowne drewna barwione na odcień czerni. Ciekawym dodatkiem są złociste metale, jak mosiądz i brąz, oraz wykończenia z kamienia lub jego reprodukcji, na przykład szlachetny marmur o śnieżnobiałym wybarwieniu.

Nowe trendy i nowe struktury Pfleiderera

Natural Wood, jak nazwa wskazuje, to struktura zainspirowana naturą, która jest niezwykle autentyczna w wyglądzie i w dotyku. Pory ułożone są w sposób linearny, lecz nieregularny. Mają różną głębokość i mocno zarysowane brzegi, dzięki czemu powierzchnia sprawia wrażenie świeżo oszlifowanej. Strukturę można stosować do większości gatunków drewna, choć najlepiej sprawdza się ona w połączeniu z dekorami drewna o delikatnej fakturze porów, na przykład z dębem – barwionym na jasno lub w ciemniejszych odcieniach lub imitacjach drewna owocowego – wyrazistych orzechy i wiśniach. Pojawiają się również drewna egzotyczne, jak: teak, cedr czy mahoń. Jeśli natomiast połączy się ją z wzorami jednobarwnymi – czyli tzw. dekorami Uni – uzyskamy efekt drewna malowanego.

drewno w kuchni

Natomiast Sandpearl to drobna struktura perłowa. Można ją łączyć z niemal wszystkimi dekorami, jednak szczególnie dobrze harmonizuje ona z dekorami materiałowymi i jednobarwnymi, w tym także z odcieniem miętowym, błękitnym, beżowym czy pudrowym. Sandpearl pięknie prezentuje się również w połączeniu z wzorami imitującymi materiały takie, jak: beton, metal czy gładkie drewna (dekory: Bellato Szary, Stal Hartowana, Mitu Szary, Dąb Szary). Powierzchnie wzbogacone tą strukturą są harmonijne i zyskują efekt nowoczesności.

nowoczesna kuchnia z poświetlaną szafką wiszącą

Natural Wood to reprodukcja struktury drewna o niezwykłej autentyczności. Doskonale nadaje się do zabudowy wnętrz, na przykład w stylu skandynawskim. Natomiast Sandpearl jest subtelna. To nowoczesna, drobnoziarnista struktura, która nadaje dekorom szlachetny wygląd i odpowiada aktualnym trendom na matowe wykończenia – podkreśla Anna Maliszewska.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Pfleiderer.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: