[Architekci prezentują] Urządzamy minimalistyczne mieszkanie w bieli, czerni i szarości

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Dziś zabieramy was na warszawską Wolę, by razem z architektami biura projektowego Marta Czerkies Home Designer urządzić minimalistyczne mieszkanie z dominantą bieli, czerni i szarości. Jesteście ciekawi efektu?

Publikacja partnerska

Zobacz film przedstawiający realizację:


 

Kuchnia otwarta na salon

Mieszkanie jest przestrzenią otwartą. Salon otwarty jest na aneks kuchenny, a między tymi pomieszczeniami projektanci postawili stół jadalny. Stanowi on umowną granicę między strefami mieszkania.

salon otwarty na kuchnię

W tej realizacji szczególnie podoba nam się duża sofa. Taki mebel  aż prosi się o to, by zrelaksować się na nim z filiżanką ulubionej kawy lub zaprosić większą liczbę znajomych, którzy komfortowo spędzą czas w naszych czterech kątach (na kanapie zmieści się aż 6 osób).

O tym, jak wybrać kanapę do salonu piszemy w osobnym artykule.
 

Mieszkanie w tricolorze

Właściciele mieszkania wyrazili życzenie, by w mieszkaniu dominowały 3 kolory i ich odcienie:

  • biel,
  • czerń,
  • szarości.

Kolorystyka ta realizowana jest w każdym pomieszczeniu, np. poprzez białe ściany powiększające optycznie przestrzeń, czarny sufit, sprawiający wrażenie głębi we wnętrzu, czy betonowe pasy ścian, przełamujące nieco minimalizm bieli i czerni.

Na ścianach położyliśmy beton industrialny. Chcieliśmy, żeby nie była to za jasna szarość, ale także żeby nie był to kolor zbyt przytłaczający. Beton to fajna struktura nie tylko jako wizualny efekt, ale także w kontekście użytkowania mieszkania, bo nie widać na nim uszczerbków, np. otarć czy zabrudzeń.– Marta Czerkies

Kuchnia w bieli

To ostatnio bardzo częste rozwiązanie w wielu mieszkaniach. Aby przełamać sterylną biel kuchni, projektanci wprowadzili do pomieszczenia także czarne elementy, np. granitowe blaty czy sprzęty AGD w ciemnej kolorystyce.

Ściana nad blatem kuchennym została wyłożona białym lacoberem, czyli szkłem, które bardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

biała kuchnia

Jak ocieplić surowe wnętrze?

Przy tej realizacji projektanci postanowili wprowadzić kilka elementów ocieplających wnętrze. Szczególnie podobają nam się następujące rozwiązania:

  • Wyłożenie podłogi w jadalni deską warstwową, która nie tylko ociepla białą kuchnię, ale także wyznacza strefę jadalną. Ten sam zabieg zastosowany został w łazience – wanna obudowana jest płytkami imitującymi drewno.
  • Oświetlenie strefowe, które nie tylko nadaje wnętrzu klimat i powiększa optycznie przestrzeń, ale także jest praktyczne, bo zapalane tylko tam, gdzie jest akurat potrzebne.
  • Łóżko obite zmysłowym, zamszowym materiałem ocieplającym wnętrze.
sypialnia z garderobą

Jak optycznie podwyższyć bardzo długi korytarz?

Na przykład za pomocą niestandardowo wysokich drzwi.

Zastosowaliśmy drzwi, które mają niestandardową wysokość. Tutaj mamy drzwi na wysokość 230 centymetrów. W tym momencie uzyskujemy efekt podwyższenia sufitu.

jak powiększyć przedpokój

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • wszystkie detale mieszkania, np. betonowe ściany czy drewniane akcenty, współgrają ze sobą, pojawiając się w wielu pomieszczeniach,
  • duża sofa sprzyjająca relaksowi,
  • podwieszany sufit w salonie, który nie tylko nadaje wnętrzu wrażenie luksusu, ale także przełamuje geometrię, powiększając optycznie wnętrze,
  • wygospodarowanie we wnętrzu wnęk, które następnie wykorzystane zostają jako garderoba czy szafa.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: