[TOP5] Dekoracje na wielkanoc, które wykonasz samodzielnie!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Wielkanoc tuż-tuż. Ozdób swoje cztery kąty uroczymi dodatkami, które podkreślą świąteczny nastrój i radosne nadejście wiosny. Zobacz nasze inspiracje na dekoracje na wielkanoc, które wykonasz samodzielnie!

Wiosenny wieniec na drzwiach wejściowych

Dom czy mieszkanie możesz udekorować już od progu. Urocze wieńce na drzwi wejściowe będą cieszyć oko każdego, kto cię odwiedzi. Do wyboru masz wieńce pełne kwiatów lub minimalistyczne gałązki. Nam szczególnie podoba się pomysł wieńca-parasola, do którego możesz włożyć świeże lub sztuczne kwiaty, a gotową dekorację na wielkanoc powiesić na drzwiach za uchwyt parasola. Dla nas bomba!
 

Tradycyjne dekoracje na wielkanoc, czyli kolorowe pisanki

Pisanki to dekoracje wielkanocne, bez których trudno wyobrazić sobie święta. W zależności o tego, jaki efekt chcesz uzyskać, jajka możesz farbować w barwnikach (a także np. w wodzie z warzywem o określonym kolorze), a następnie dekorować je deseniami np. poprzez użycie gąbki, pędzelka, kredek woskowych, farby puchnącej czy nożyka. Z pisanek możesz także zrobić zwierzyniec, doklejając jajkom nóżki czy uszy.
 

Gałązki niczym kolorowe drzewka

Szczególnie podoba nam się pomysł udekorowania wnętrza wiosennymi gałązkami. Możesz włożyć je do dużego wazonu, a następnie postawić na podłodze lub stole. Gałązki mogą być z kwiatami lub bez, pomalowane na wybrany przez ciebie kolor lub pozostawione w naturalnym stanie. Jeśli zależy ci na radosnym i kolorowym wrażeniu, dodatkowo udekoruj je wyciętymi z papieru motylami lub przygotowanymi wcześniej pisankami.
 

Stół cały w zieleni i kwiatach

Chyba nic tak nie ozdabia stołu jak dekoracje na wielkanoc. Zielony stroik z rzeżuchy, wazon z żonkilami, bukiet gałązek jabłoni, kolorowe serwetki w kształcie zajączków, a może koszyk świeżych tulipanów? Wielkanocny stół to cała paleta radosnych kolorów, które podkreślą nadejście wiosny i uprzyjemnią wspólne wielkanocne ucztowanie.
 

Kolorowe girlandy

Kolorowe girlandy to dekoracje na wielkanoc, do których wykonania możesz zaprosić najmłodszych domowników. Najprościej wykonać je z papieru, wycinając z kolorowych arkuszy dowolne kształty, np. zajączki. Nas zachwycił pomysł na girlandy, których kształty wycinane są z tęczowych wzorników kolorów, dzięki czemu jajka zyskują gradient.
 

 

Zobacz więcej pomysłów na dekoracje na wielkanoc:

 
Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: