[TOP 5] Poznaj 5 kolorów, które są idealne do łazienek!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Urządzenie łazienki zazwyczaj wzbudza wiele wątpliwości. W końcu jest to wnętrze, które aranżuje się zazwyczaj na kilka lub nawet kilkanaście lat. Jak dobierać kolory do łazienki, by pasowały one do domowników?

Kolory ziemi w łazience

Naturalne kolory wdzięcznie prezentują się w łazience. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju brązy i beże. Są one ciepłe i kojące, dzięki czemu domownikom łatwiej będzie wypocząć podczas kąpieli w domowym spa. Niewątpliwą zaletą kolorów ziemi jest ich neutralność – świetnie komponują się w większością struktur i kolorów, dlatego można je wykorzystywać zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Dopełnieniem takiej aranżacji może być cegła na ścianę, która odporna jest na uszkodzenia i zabrudzenia, a przy tym uprzytulnia wnętrze. Można również zdecydować się na drewno w łazience – sprawdź, jakie rodzaje drewna sprawdzają się najlepiej!
 

 

Chłodne odcienie niebieskiego

Jakie kolory do małej łazienki będą pasować najlepiej? Są to przede wszystkim chłodne odcienie. Warto, by płytki w łazience urządzonej w niebieskich tonach, były wykończone w połysku – będą one odbijać światło, a tym samym optycznie powiększą małą łazienkę. Kolejną zaletą niebieskich łazienek jest to, że pięknie harmonizują się z białą ceramiką i meblami. Niebieska łazienka może być zaaranżowana również w nieco romantyczniejszej odsłonie, tj. w stylu prowansalskim rodem z Lazurowego Wybrzeża. Sprawdź, jakie płytki łazienkowe dobierać do takiej aranżacji!
 

 

Klasyczna biel do łazienki, czy zawsze musi prezentować się tak samo?

Biały nigdy nie wychodzi z mody, więc jest on idealną bazą do stworzenia bezpiecznej i uniwersalnej aranżacji. Ten kolor do łazienki powoduje, że wnętrze sprawia wrażenie czystego i higienicznego. Do tego powiększa ono optycznie wnętrze. Aranżując białą łazienkę należy pamiętać, by była ona zestawiona z kolorowymi dodatkami. Bez nich wnętrze będzie zimne i nieprzyjemne. Możesz na przykład wybrać ciekawy, ręcznie wykonany wzór umywalki – sprawdź, z 6 materiałów, z którym może być wykonana umywalka łazienkowa! Biel sprawdzi się również przy aranżacji łazienki w stylu skandynawskim. Styl ten cechuje się zamiłowaniem do bieli, drewna i metalowych akcentów.
 

 

Nowoczesne aranżacje w szarościach i czerni, czyli kolejne kolory do łazienki

Nic nie prezentuje się równie elegancko, co biel, czerń i szarość. Co ciekawe, to właśnie szary kolor zaskakuje mnogością odcieni i różnorodnymi możliwościami aranżacji. Zestawienie tych kolorów z dodatkami w intensywnych kolorach czerwieni lub żółtego, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Łazienka szara świetnie będzie prezentować się z drewnianymi meblami o jasnych tonach. Natomiast w czarnej lub białej nowoczesnej łazience nie może zabraknąć złotych elementów, na przykład w formie ramy lustra.
 

 

Żółcie, róże i czerwienie, czyli propozycje dla odważnych

Kolory te świetnie sprawdzą się jako dodatki w nowoczesnych aranżacjach. Jednak osoby, które chcą urządzić łazienkę w nieco bardziej egzotycznych nutach, powinny zapoznać się ze stylem etno. Łazienka w stylu etno jest inspirowana motywami z całego świata – aranżacja wypełniona jest rękodziełem i naturalnymi materiałami. Kolory do łazienki w stylu etno wprowadzają do wnętrza wiele pozytywnych wibracji.
 

 

Jakie wybierać kolory dodatków do łazienki?

Akcesoria do łazienki są najczęściej niezbędne do tego, by móc wygodnie korzystać z wnętrza. Jak je dobierać, by kolory do łazienki upiększały wnętrze? Mogą być one dobierane do kolorystyki łazienki – można sięgać po dodatki, które będą o kilka stopni jaśniejsze lub ciemniejsze od koloru bazowego. Jeśli jednak w łazience wieje nudą, warto sięgać po akcesoria w intensywnych kolorach, które wydobędą z aranżacji wszystko, co najlepsze. Jednym z dodatków, bez którego nie można obejść się w łazience, są dozowniki mydła. Sprawdź, jak je dopasować do stylu łazienki!
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: