[TOP 5] 5 pomysłów na dozowniki do mydła dopasowane do stylu łazienki

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Dozowniki do mydła pełnią nie tylko funkcję czysto praktyczną, ale także dekoracyjną. W sklepach ich wybór jest niemal nieograniczony, a mnogość wzorów, kształtów i kolorów sprawia, że wybór dozownika stanowi nie lada wyzwanie. Warto więc poszukiwanie tego idealnego rozpocząć od punktu wyjścia, czyli stylu naszej łazienki. Prowansalski, rustykalny, skandynawski, minimalistyczny, a może art déco? Wybierz dozownik do mydła dopasowany do aranżacji twojej łazienki!

Dozownik do mydła w prowansalskim stylu

Jeśli urządzasz łazienkę w prowansalskim stylu, dopełnij wnętrze o białe, urocze dozowniki do mydła z florystycznymi wzorami. Dzięki nim wakacyjny klimat i słoneczna aura wnętrza skomponują się z atmosferą pachnących lawendą, francuskich prowincji. Prowansalski efekt gwarantowany!
 

 

Rustykalne dozowniki do mydła

W rustykalnym wnętrzu nie sposób zapomnieć o dodatkach, które przemycają to, co ludowe. Najlepiej więc, by łazienka urządzona w rustykalnym stylu wzbogacona była o gliniane, ręcznie malowane dozowniki do mydła ozdobione ludowymi wzorami, np. łużyckimi.
 

 

Skandynawska łazienka – biel i drewno

Dozowniki do mydła, będące elementem skandynawskiej łazienki powinny być proste i funkcjonalne. Dobrze, by były wykonane z naturalnego materiału, np. drewna lub kamienia, a jeśli nie – po prostu białe, co dobrze skomponuje się ze skandynawską stylistyką. Biały dozownik do mydła w towarzystwie wiklinowego lub rattanowego koszyczka doda skandynawskiej bieli nieco przytulności.
 

 

Minimalistyczne dozowniki do mydła

W łazience minimalistycznego wnętrza dobrze sprawdzą się dozowniki do mydła o prostych kształtach i wykonane z materiałów najwyższej próby – drewna (np. orzecha), kamienia (np. marmuru) lub szkła (np. ze szkła Murano).
 

 

Eleganckie dozowniki do mydła w łazience art déco

Elegancja, poczucie piękna i powiew luksusu – oto, czym powinny charakteryzować się dodatki w łazience urządzonej w międzywojennej stylistyce art déco. Dobrze, by dozowniki do mydła przemycały także inne cechy tego stylu, m.in. geometryczność, a także kolorystyczne niuanse obecne we wnętrzach art déco, czyli turkusy, zielenie, złoto czy srebro.
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: