Terapia kolorami pod prysznicem? Poznaj dobroczynne działanie barwnego światła!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Jesień to chłód, deszcz i wieczory, które przychodzą coraz szybciej. Można zawinąć się w koc i próbować to przeczekać, ale można też wziąć sprawy w swoje ręce i nadać koloru szarym dniom.

Nasz sposób to chromoterapia, czyli terapia kolorami, którą można praktykować we własnym domu, a nawet w łazience. Jak działa koloroterapia? Co jest do niej potrzebne? Przeczytaj poniżej!

 Rainshower F-Series

Czym jest chromoterapia?

Zimne miesiące to czas, gdy wiele osób skarży się na spadek energii, słabszą mobilizację do działania i mniejszą efektywność pracy. Paradoksalnie, negatywne skutki jesieni oraz zimy można obrócić na swoją korzyść i wykorzystać jako okazję na rozpoczęcie swojej przygody z chromoterapią, czyli terapią kolorami.

Chromoterapia, znana też jako leczenie kolorami, wykorzystuje to, jak ciało i umysł człowieka reagują na poszczególne barwy. Skutecznie wpływa na nastrój i nastawienie do świata, a nawet może wspomagać leczenie niektórych fizycznych dolegliwości.  

Stosowanie koloroterapii polega m.in. na naświetlaniu światłem o odpowiednio dobranej barwie i natężeniu.

Jakie kolory działają najlepiej?

Jak kolory działają na ludzki organizm? Oto kilka przykładów:

  • Czerwony — światło w tym kolorze pobudza, dodaje energii do działania i wiary we własne możliwości
  • Fioletowy — sprzyja medytacji, pomaga zrelaksować się i zasnąć
  • Niebieski — wycisza, uspakaja, pomaga pozbierać myśli i obniżyć ciśnienie
  • Różowy — napawa optymizmem i poprawia samopoczucie
  • Żółty — ożywia, dodaje energii, mobilizuje, zwiększa efektywność w pracy.

Wspomagaj leczenie kolorami… pod prysznicem!

Jeśli leżenie plackiem pod kolorową lampą wydaje Ci się nudne, wcale nie musisz tego robić. Możesz stosować chromoterapię przy okazji innych zajęć. Dobrym przykładem jest kąpiel pod prysznicem. Dobroczynne działanie kolorów oraz dotyku wody działa na wiele zmysłów jednocześnie i potęguje nawzajem swoje pozytywne właściwości. Dzięki temu odprężysz nie tylko ciało, ale i ducha!

 Rainshower F-Series

Ciekawe rozwiązania w tym zakresie oferuje firma GROHE oferująca kolorowe oświetlenie dedykowane kabinom prysznicowym. I tak, rano można wziąć energetyczny prysznic w pobudzającym, żółtym świetle, a wieczorem zrelaksować się pod delikatnym strumieniem wody ciesząc się uspokajającą, fioletową aurą.

Miłośnicy nowoczesnych technologii docenią także fakt, że światła LED pod prysznic można wygodnie obsługiwać dedykowaną aplikacją na telefon, która pozwala na precyzyjne ustawienie ich barwy i natężenia. 

Jakie urządzenia wybrać, aby korzystać z koloroterapii w łazience?

 Rainshower F-Series

Oświetlona kabina prysznicowa to projekt, który wymaga przemyślanego wyboru źródła światła już na etapie projektu. Dlaczego? Aby lampy mogły działać potrzebują doprowadzenia prądu, a to z kolei wymaga odpowiedniego uszczelnienia, które zabezpieczy kable przed wpływem wilgoci. Wybór optymalnego rozwiązania i starannie przeprowadzona instalacja będą miały istotny wpływ na trwałość oświetlenia LED pod prysznic. Dlatego właśnie warto zdecydować się na rozwiązanie oferowane przez renomowanego producenta, takiego jak GROHE. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w przyszłości.

W ofercie GROHE warto zwrócić uwagę na oświetlenie prysznica w postaci deszczownicy sufitowej ze zintegrowanym światłem Rainshower F-Series. Umożliwia ona wybór barwy z pełnej palety światła LED lub ustawienie stałego, dowolnie wybranego, koloru. Jej zaletą jest uproszczona instalacja i elegancki, minimalistyczny design, jeśli jednak nie podobają się Wam rozwiązania podtynkowe lub po prostu szukacie natrysku oferującego więcej strumieni, nic straconego!

 Rainshower F-Series

Drugim rozwiązaniem wartym uwagi są moduły świetlne Rainshower F-series. Podobnie jak deszczownica z tej samej kolekcji, zapewniają pełną paletę kolorów. Są wodoodporne i zabezpieczone przed korozją, estetyczne i minimalistyczne, jednak do instalacji wymagają przygotowania dodatkowych otworów w suficie lub ścianie, do której przylega kabina. Plusem jest jednak to, że opcja ta jest zupełnie niezależna od natrysku, dzięki czemu można mieć pełną swobodę podczas jego wyboru. 

Jeśli zatem czujecie, że nadchodząca jesień i związane z nią nieuniknione okresy kiepskiej pogody, długie wieczory i coraz chłodniejsza aura znów mogą dać się Wam we znaki, dajcie szansę chromoterapii. Codzienna dawka koloru pozwoli odzyskać Wam dobry nastrój i sprawi, że każda kąpiel pod prysznicem stanie się długo oczekiwanym punktem w rozkładzie dnia!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: