Idealna słuchawka prysznicowa: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Słuchawka prysznicowa to urządzenie, z którego korzystamy codziennie, dlatego decydując się na wykończenie łazienki, warto poświęcić nieco uwagi na ten detal. Jaka jest różnica między najtańszą a najdroższą słuchawką prysznicową?

Nowoczesna słuchawka prysznicowa i jej funkcje

Nowoczesne słuchawki prysznicowe to nie tylko estetyczne końcówki natrysku. Najnowsze modele potrafią być nie tylko piękne, ale i niezwykle praktyczne – mogą oszczędzać wodę, same się czyścić czy masować nasze ciało. Wszystko zależy od tego, jaki model słuchawki prysznicowej wybierzemy.

Ekologiczna słuchawka prysznicowa z perlatorem

Oglądając słuchawki prysznicowe warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one wbudowany perlator – to prosty mechanizm napowietrzania wody, który optycznie zwiększa objętość strumienia – dzięki temu jesteśmy bardziej skłonni odkręcać kurek do połowy, a co za tym idzie, oszczędzamy znaczne ilości wody w ciągu roku.
 

 
Słuchawka prysznicowa z perlatorem to nie jedyny sposób, by oszczędzać wodę pod prysznicem. Wielu producentów armatury sanitarnej proponuje swoje autorskie rozwiązania technologiczne w tym zakresie. Warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać firmę, która przoduje w nowoczesnych, ekologicznych technologiach, ponieważ urządzenie, takie jak słuchawka prysznicowa, kupujemy raz na kilka lat i nie ma sensu inwestować w przestarzałe rozwiązania.

Jedna słuchawka prysznicowa, wiele strumieni

Nowoczesne słuchawki prysznicowe posiadają złożone systemy strumieni, które możemy dowolnie regulować, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Najpopularniejsze typy strumieni, z jakimi możemy się spotkać w przypadku natrysków to:

  • Normalny/standardowy
  • Miękki – idealny do delikatnego prysznica lub mycia dziecięcej głowy
  • Twardy (skoncentrowany) – do intensywnego, punktowego masażu
  • Strumień deszczowy – o szerokiej średnicy natrysku
  • Strumień do hydromasażu – intensywny, pulsujący

Możliwości jest oczywiście znaczniej więcej – im bardziej zaawansowana słuchawka prysznicowa, tym więcej praktycznych opcji natrysku.
 

 

Samoczyszcząca słuchawka prysznicowa?

Na rynku armatury sanitarnej coraz częściej możemy natrafić na intrygujące nazwy i właściwości produktów. Funkcja samooczyszczenia w słuchawkach prysznicowych to jedna z najgorętszych innowacji ostatnich lat, ale pamiętajmy, że każde urządzenie, które ma kontakt z wodą, wymaga raz na jakiś czas odkamieniania i samoczyszczące słuchawki prysznicowe nie są tu wyjątkiem.

Jaka słuchawka będzie najlepsza nowoczesnej łazienki?

Jeśli chodzi o słuchawki prysznicowe do wyboru mamy całą gamę rozmiarów, kształtów i kolorów.

Oprócz chromowanych (błyszczących lub matowych) znajdziemy także białe, czarne czy nawet złote słuchawki prysznicowe, które mogą być idealnym uzupełnieniem oryginalnej łazienki.

Kształt słuchawki prysznicowej również wcale nie musi być okrągły – od owalnych, zaokrąglonych kształtów z otworem po środku, przez proste, geometryczne formy – nowoczesne słuchawki prysznicowe zaskakują estetyką i pomysłami.

A rozmiar? To jaką wielkość słuchawki prysznicowej wybierzemy, również zależy od naszych upodobań. Dzięki nowoczesnym technologiom małe słuchawki wcale nie muszą być mniej wydajne. Wręcz przeciwnie, natrysk z minimalistycznej słuchawki zakończonej kilkucentymetrową dyszą może być nawet większy, niż w masywnej słuchawce starego typu.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: