[Top 3] Męski pokój – co go wyróżnia?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Trendy w aranżacji wnętrz pozwalają zachować dużą swobodę w dekoracjach czy stylistyce. Czasami spotyka się podział na męskie i kobiece wnętrza – czym w takim rozumieniu jest męski pokój?

Publikacja partnerska

Funkcjonalność niejedno ma imię

Zgodnie z panującymi trendami, mężczyźni często sięgają po praktyczne rozwiązania, które stawiają na prostotę i odrobinę szaleństwa z dodatkami czy kolorami. Wnętrza utrzymane są najczęściej w stylu: minimalistycznym, industrialnym, loftowym lub skandynawskim. Designerskie meble i akcesoria dedykowane do męskich wnętrz znaleźć można w sklepie internetowym Bonami.pl, którego specjaliści wyszukują dodatki z całego świata.

męski pokój w sypialni

W męskim wystroju zazwyczaj stawia się na  prostotę oraz praktyczność, ale i odrobinę fantazji. Eklektyzm stylu skandynawskiego z industrialnym to duet, który spodoba się zapewne każdemu. Półki oraz lampy przypominające rury czy maszyny ze starych fabryk można uznać za świetny dodatek, ponieważ jednocześnie spełniają funkcję mebla, jak i dekoracji. Dodatkowo ściany utrzymane w nordyckiej kolorystyce oraz proste geometryczne kształty mebli wprowadzą do pomieszczenia harmonię oraz elegancję, dzięki czemu wnętrze będzie urządzone prosto, ale i z pomysłem. – odpowiada Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Męski pokój a materiały

Kolejną, lecz nie drugorzędną, sprawą jest jakość materiałów. Skóra, drewno oraz metal to obecnie najbardziej pożądane surowce. Są trwałe, eleganckie, a przy tym dodają wnętrzu męskiego charakteru. Oprócz tego pojawiają się dodatki związane z zainteresowaniami domownika, które nadają intymnego wydźwięku wnętrzom.

pokój dla mężczyzny ze skórzaną kanapą
Poznaj również Nowości Grohe! Przeczytaj również o zaletach odpływu liniowego i zobacz, jak zastosować mech stabilizowany w swoim domu!

Męski pokój w stylu industrialnym

Styl industrialny inspirowany jest przedwojennymi budynkami fabrycznymi. Wnętrza urządzane w tym nurcie powinny być przestronne, z dużymi oknami pozbawionymi firanek. Charakterystycznymi elementami są odsłonięte instalacje, nieotynkowane lub ceglane ściany, a także metalowe elementy wyposażenia. Surowe elementy są przełamane wyrazistym kolorem i miękkimi dodatkami.

męskie wnętrze w stylu industrialnym

Męski pokój w stylu nowoczesnym

Prostota wnętrz sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu. Zatem jeśli dom ma być ukojeniem, styl nowoczesny będzie doskonałym wyborem. Może być on urządzony z domieszkami innych stylów – liczą się przede wszystkim proste linie, spójne (najlepiej jasne) kolory i łączenie nowoczesnych materiałów z tymi naturalnymi.

męski pokój w stylu minimalistycznym

Męski pokój w stylu skandynawskim

Z czym kojarzy się styl skandynawski? Najczęściej z bielą, jasnym drewnem i dużą ilością światła. Są to najważniejsze wyznaczniki stylu skandynawskiego, który przyszedł wielką falą do aranżacji wnętrz i rozgościł się w nim na dobre. Jego największą zaletą jest to, że styl jest bezpretensjonalny. Modyfikowanie i eksperymentowanie pozwala stworzyć świetną kompozycję. Przez to, że jest dość bezpieczny w aranżacji, będzie idealny zwłaszcza dla osób, które niekoniecznie znają się na urządzaniu wnętrz.

męska świątynia w domu

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Bonami.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: