Showroomy – salony wnętrzarskiej inspiracji

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Chcesz zaprojektować swoje wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami? Showroomy to miejsca, w których dowiesz się wszystkiego o modnych rozwiązaniach i wspólnie z projektantami zaaranżujesz swoje mieszkanie lub miejsce pracy. Zobacz, czym są showroomy i jakie korzyści przyniesie ci korzystanie z ich usług.
 
Publikacja partnerska

Showroomy – skąd to się wzięło?

Showroomy zaczęły zastępować tradycyjne sklepy, gdy dla klientów wygodniejsze i przede wszystkim tańsze stały się zakupy online. Stacjonarne sklepy zaczęły zatem pełnić funkcję miejsc, w których konsumenci jedynie zapoznawali się produktem i decydowali o zakupie, którego następnie dokonywali przez Internet za pomocą komputera lub smartfonu.
 

 
Showroomy wnętrzarskie, czyli salony wystawowe, nie są zatem miejscami, w których kupisz meble, armaturę lub ozdoby. Są to precyzyjnie i profesjonalnie zaaranżowane przestrzenie, których celem jest zainspirowanie do wystroju własnego wnętrza. Klienci showroomów mogą z bliska poznać zalety zastosowanych w nim rozwiązań, dotknąć materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy wystroju oraz współtworzyć własną przestrzeń, współpracując z projektantami.

nowoczesne wnetrze showroomu
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: wnętrze showroomu – pokój dzienny, aneks kuchenny, biuro

Showroomy to salony wystawowe prowadzone przez kreatywne i otwarte na potrzeby klientów zespoły projektantów. Te pełne inspiracji lokale są zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi – w 2017 roku modne są:

 • surowy skandynawski styl,
 • styl modernistyczny,
 • rustykalizm i nawiązania do natury.

 

Czym zachwyci cię wystrój showroomów?

Przestrzenie showroomów łączą w sobie komfort i funkcjonalność. Dominują w nich kolory preferowane przez wnętrzarskich trendsetterów, a profesjonalnie dobrane oświetlenie podkreśla przestronność pomieszczeń.

Umeblowanie

Układ mebli w showroomach ma inspirować do funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni. W czasie wizyty w salonie wystawowym zaskoczy cię wielofunkcyjność szaf i łóżek, w których znajdziesz sprawnie ukryte szuflady czy szafki, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca.

Salony wystawowe to miejsca, w których poznasz projekty mebli stworzone przez ikony designu. Niektóre rozwiązania są stosowanie od wielu dekad i z pewnością sprawdzą się również w twoim domu.

nowoczesne biuro w showroomie
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: biuro i szklane półki

Armatura sanitarna

W showroomach poznasz działanie najnowszych rozwiązań sanitarnych oferujących wygodę i oszczędność. W dzisiejszych trendach dominuje gospodarność miejsca, dlatego konsultacje w salonach wystawowych to idealna okazja do tego, by przekonać się, ile przestrzeni da się zaoszczędzić, decydując się na podtynkowe rezerwuary, baterie czy stelaże pod WC.

stelaż podtynkowy w łazience
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: muszla ze stelażem podtynkowym

Kolory i oświetlenie

Kolorystyka wnętrza to element, w którym trendy zmieniają się w zasadzie każdego roku. W przypadku kolorów łatwo jest nadążyć za modą, bowiem wystarczy przemalowanie ścian lub wymiana jednego mebla, który zróżnicuje barwy w pomieszczeniu. W showroomach z pewnością poznasz najnowsze trendy we wnętrzarskiej kolorystyce oraz nauczysz się estetycznie łączyć barwy.
 

 
Kluczową rolę w mieszkaniu lub w biurze odgrywa oświetlenie. Dzięki inspiracjom zaczerpniętym z salonów wystawowych dowiesz się, jak rozplanować źródła światła, by zwiększyć wrażenie przestronności oraz podkreślić barwy, których używasz w swoich czterech ścianach.

Dekoracje i zdobnictwo

Style wnętrzarskie to nie tylko określona paleta barw i design mebli. W każdym ze stylów możemy znaleźć również charakterystyczne ozdoby i dodatki, które go uzupełniają. Showroomy dbają zatem o to, by prezentowane w nich rozwiązania były utrzymane w estetycznym porządku również za sprawą dekoracji, którymi mogą być np. ręcznie robione ozdoby, rośliny lub dywany.

fototapeta na ścianie showroomu
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: rośliny doniczkowe, mozaika na ścianie

Dotknij materiałów, które znajdą się w twoim wnętrzu

Najważniejszą funkcją salonów wystawowych jest danie klientom możliwości poznania produktu. W zaaranżowanych zgodnie z najnowszymi trendami showroomach dowiesz się, jak poszczególne materiały wykorzystuje się w projektowaniu mieszkań i przestrzeni publicznych. Twoją ciekawość z pewnością zaspokoją próbniki, dzięki którym zobaczysz, jak mogą wyglądać:

 • drewniane i drewnopochodne materiały podłogowe,
 • miękkie, przestrzenne panele dekoracyjne,
 • kamienne lub drewniane blaty stołowe,
 • panele ścienne,
 • płytki ceramiczne.
showroom konsultacja z architektem
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: próbniki materiałów podłogowych

Jak wygląda aranżowanie wnętrza w showroomie?

Jaki rodzaj przestrzeni chcesz zaaranżować?

Projektanci z showroomów pomogą ci zaaranżować całe domy i mieszkania lub pojedyncze pomieszczenia. Możesz liczyć na nich również w przypadku wystroju przestrzeni publicznych, takich jak:

 • biura,
 • restauracje i kawiarnie,
 • kluby muzyczne,
 • gabinety kosmetyczne,
 • placówki edukacyjne.

 

Jak to przebiega?

Na dobry początek wystarczy, że umówisz się na wstępne spotkanie z projektantami, podczas którego opowiesz im o swoim guście i wizji zaaranżowania wnętrza. Takie orientacyjne wizyty często są niezobowiązujące i bezpłatne. Projektanci zaproponują ci możliwe rozwiązania i przedstawią wstępną wycenę wystroju twojego gniazdka lub jego remontu.

wyspa w kuchni otwartej na salon
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: kuchenna wyspa barowa, pokój dzienny

Dla projektantów pomocna będzie nie tylko rozmowa z tobą. Jeśli trendy wnętrzarskie nie są twoim konikiem, możesz wypełnić ankiety, które pomogą im określić twoje preferencje.

Udając się do showroomu, możesz poprosić o inspirującą konsultację dotyczącą wystroju wnętrza lub przeprowadzić cały proces aranżowania swojej przestrzeni. Dzięki temu będzie ona spójna estetycznie, funkcjonalna i wygodna. Projektanci, którzy do każdego klienta podchodzą indywidualnie, sprawią, że miejsce, które wspólnie urządzicie, pozwoli ci na:

 • relaks i wypoczynek,
 • znalezienie inspiracji do pracy,
 • spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Zaoszczędź czas

Salony wystawowe współpracują z firmami remontowymi i stolarniami, które wykonują zlecone przez nich prace. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na telefonach do hydraulików i tynkarzy. Natomiast wykonane przez zaprzyjaźnione stolarnie meble na wymiar z pewnością sprawią, że twoje wnętrza zachowają przestronność. O jakość wykonanej pracy zadbają projektanci z showroomu, którzy czujnym okiem nadzorują pracę firm wykonawczych.

drewniana wyspa kuchenna w ciemnej kuchni
Fot. Michał Młynarczyk
Kameleon projektowanie wnętrz: aneks kuchenny, wyspa barowa
f17540cae01624055da87125e748455067eb55a9a19fbeedadpimgpsh_fullsize_distr

Artykuł powstał dzięki serdeczności Kameleon projektowanie wnętrz

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: