Dekoracyjne inspiracje, czyli jak z pomysłem odmienić ściany w pokoju dziecka

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Nawet niewielka zmiana aranżacji może sprawić, że zwykły pokój stanie się miejscem, w którym przebywa się z przyjemnością. Czasem wystarczy nanieść nowy wzór na tylko jedną ścianę, by nadać pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. Poznaj kilka dekoracyjnych pomysłów i dowiedz się, jak odmienić ściany w pokoju dziecka.

Publikacja partnerska

Panele dekoracyjne – szybki sposób na odnowienie ściany w pokoju dziecka

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, a jednocześnie zależy ci na tym, żeby metamorfoza wnętrza była efektowna, sięgnij po panele dekoracyjne. Wystarczy okleić nimi ściany w pokoju dziecka – z pewnością ich montaż okaże się mniej czasochłonny niż malowanie. Ponadto nie wymaga specjalnych umiejętności ani zbyt wielu narzędzi. Co równie ważne, panele są dostępne w wielu wzorach. Poznaj propozycje na dekorację wnętrz panelami marki Vilo i wykorzystaj te inspiracje przy planowaniu zmian w pokoju swojego dziecka.

Zwierzęce motywy

Świat zwierząt często fascynuje najmłodszych i wzbudza w nich ciekawość. Warto to wykorzystać podczas szukania nowych wzorów na ściany w pokoju dziecka. Zwłaszcza, że zwierzęce motywy często zachwycają kolorystyką – wystarczy spojrzeć na różowe flamingi, które zdobią panele Motivo marki Vilo. Róż sprawi, że wnętrze nabierze bardziej delikatnego charakteru. Warto go zestawić z meblami w jasnych kolorach. Dzięki temu aranżacja będzie sprawiała wrażenie lekkiej.

Ściany do pokoju dziecka wyklejone panelami

Geometryczne wzory dla chłopca i dziewczynki

Dzielenie pokoju z rodzeństwem wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Muszą podobać się wszystkim, do których on należy. Jakie panele sprawdzą się tym przypadku? Warto sięgnąć po geometryczne wzory, takie jakie zamieszczono na panelach Geo Cubes. Są dość uniwersalne i z łatwością można dobrać do nich dekoracje np. ozdobne kolorowe lampki czy pamiątki z rodzinnych wyjazdów. Pamiętaj tylko, że geometryczne motywy często bywają dość przytłaczające, dlatego lepiej położyć panele tylko na jednej ścianie, a pozostałe pomalować farbą w jasnym kolorze.

Ściany w pokoju w geometryczne wzory
W charakterze dodatków doskonale sprawdzą się rośliny. Nie tylko subtelnie udekorują wnętrze, ale też poprawią jakość powietrza w pokoju.

Jasny pokój dla młodszych i starszych dzieci

Zależy ci na tym, żeby wnętrze pokoju sprzyjało wypoczynkowi? Doskonałym rozwiązaniem może być styl skandynawski. Dominują w nim naturalne materiały i motywy, a także jasne kolory, które pozwalają się wyciszyć. Bez trudu wprowadzisz ten styl do dziecięcych wnętrz. Wystarczy tylko pomalować trzy lub dwie ściany w pokoju dziecka np. białą, beżową lub jasnoszarą farbą, a na pozostałe nałożyć panele z wzorem imitującym drewno np. Fun Wood od Vilo. Do takich ścian idealnie będą pasowały białe meble i dodatki.

Styl skandynawski - panele na ściany do pokoju dziecka

Zaangażuj dziecko w szukanie odpowiedniego wzoru paneli. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że rozwiązanie, na które się zdecydowałeś, podoba się młodemu lokatorowi, a on sam będzie chętnie przebywał w swoim pokoju.

Materiał powstał dzięki uprzejmości marki Vilo.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: