[TOP 5] Sprawdź pomysły na kreatywne akcesoria i meble dla dzieci!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Dzieci fascynuje niemal wszystko, a im dana rzecz jest bardziej kolorowa i o niestandardowym kształcie, tym bardziej maluch jest nią oczarowany. Poznaj 5 pomysłów na kreatywne akcesoria i meble dla dzieci i spraw, by Twoja pociecha jak najdłużej cieszyła się atrybutami dzieciństwa – światem magii, kolorów i zabawy!
 

Łóżko rozwijające wyobraźnię

Pozwól swojemu dziecku puścić wodze fantazji i wieczorami przenosić się na pokład odrzutowca, rakiety kosmicznej, hipisowskiego samochodu–ogórka, a także spędzać noce w indiańskim szałasie, leśnej chatce czy – jak przystało na prawdziwą księżniczkę – pod tiulowym baldachimem.
 
Dla większej gromadki dzieci idealnym rozwiązaniem są rozbudowane meble dla dzieci. Gdy do łóżek piętrowych przymocujesz drabinę na linach lub wytniesz schodki w „pniu” drzewa, z pewnością każda wycieczka do łóżka będzie dla Twoich pociech nie lada przygodą.
 


 

Nauka i zabawa w jednym, czyli biurko idealne

Biurko służy dzieciom nie tylko do nauki, ale także jako blat do rysowania, lepienia z plasteliny czy miejsce do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem jest biurko z podnoszonym blatem umocowanym na zawiasach. Półka pod blatem może posłużyć dziecku np. jako schowek na kredki, flamastry czy drobne zabawki. Jest to o tyle optymalne rozwiązanie, że dziecko może zarówno uczyć się przy biurku, jak i tworzyć przy nim i bawić się. Na blacie biurka możesz także zamontować tablicę kredową, po której dziecko będzie mogło pisać i rysować.
 
Możesz także zafundować swojemu dziecku pracownię artystyczną z prawdziwego zdarzenia! Biurko wyposażone w liczne przyborniki na akcesoria papiernicze, a także w arkusze bloku rysunkowego będą gratką dla maluchów kochających prace manualne.

Nauka i zabawa w jednym? Czemu nie! Biurko wyposażone w siatkę bramkarską może z powodzeniem stać się prawdziwą bramką piłkarską. Tego typu meble dla dzieci to rozwiązanie idealne dla najmłodszych fanów futbolu.
 

 

Zupełnie niecodzienne szafki w pokoju dziecka

Wielobarwność i niebanalne kształty to coś, co rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Ciekawe, oryginalne meble dla dzieci mogą sprawić, że Twoja pociecha poczuje się w swoim pokoju, jak w świecie magicznym, rodem z ulubionej kreskówki przygodowej. Szafki w kształcie wysokich górskich szczytów, póki na książki łudząco przypominające słonia czy drzewo, na gałęziach którego można ustawiać przedmioty. Nawet ze zwykłej szafki możesz stworzyć mebel, który dla dziecka nacechowany będzie magicznymi znaczeniami.
 

 

Meble dla dzieci, czyli krzesełka i fotele do relaksu

Któż z nas nie ma swojego ulubionego miejsca w domu, w którym pod ciepłym kocem może zatopić się z książką w ręku? Zapewnij swojemu dziecku podobny azyl, ale oczywiście niebanalny! Wiszący u sufitu fotel w kolorach tęczy, wygodne taborety w kształcie muchomorów, bujany fotel dla fana piłki nożnej, pluszowe fotele w kształcie owoców czy wygodne krzesełko, łudząco przypominające owieczkę. Oryginalne fotele i krzesła to nie tylko sposób na odpoczynek, ale także idealny pretekst do zabawy!
 

 

Pora na… zabawę!

Istotnym elementem wyposażenia pokoju malucha są, oprócz mebli dla dzieci, także dodatki do nich. Najlepiej, by były one ulokowane z dala od miejsca, w którym dziecko uczy się tak, by oddzielić strefę nauki od strefy zabawy. Swojej pociesze możesz bowiem zorganizować istny plac zabaw w pokoju! Zawieszone u sufitu liny i huśtawki, dywany do zabawy w klasy czy do wyścigów resoraków, ściana pomalowana farbą tablicową, na której dziecko może rysować, a nawet ścianka wspinaczkowa. Wszystko to sprawi, że Twoja pociecha będzie mogła zarówno uczyć się w swoim pokoju i odpoczywać w nim, jak i bawić się na całego!
 

 
Niebanalne meble dla dzieci i kolorowe dodatki to rzeczy zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Ich pojawienie się w dziecięcym pokoju może sprawić, że dziecko na dłużej zachowa to, co jest mu dane naturalnie – spontaniczność, zdolność do prostych radości oraz niczym nieograniczone fantazję i wyobraźnię.

Jeśli urządzasz pokój dla nastoletniej córki, zapoznaj się z naszym poradnikiem [TOP 5] Sprawdź pomysły na meble młodzieżowe w pokoju nastolatki!: https://domolubni.pl/top-5-pomyslow-meble-mlodziezowe-pokoju-nastolatki/
 

Zobacz więcej inspiracji na meble dla dzieci:

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: