Modna wyspa kuchenna. 5 pomysłów na nowoczesną wyspę w kuchni 

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut 8 stycznia 2023
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Projektujące właśnie kuchnię z wyspą i zastanawiacie się, jakie rozwiązania z tego obszaru są teraz najbardziej na czasie? Przybliżamy Wam więc pięć wyjątkowo ciekawych i trendy projektów. 

Modna wyspa kuchenna 2023 

1. Zaokrąglona wyspa kuchenna 

Wyspy kuchenne inspirowane designem lat 70/80. oglądamy teraz praktycznie wszędzie – na wnętrzarskich targach czy w salonach wystawowych topowych producentów. Ergonomiczne, obłe krzywizny wsypy kuchennej dodają aranżacji wdzięku i lekkości, wspaniale równoważąc ostre, czyste linie kuchennej zabudowy. Delikatnie, płynnie zaokrąglone wyspy kuchenne ułatwiają przechodzenie miedzy pomieszczeniami (dzięki czemu nadają się także do nieco mniejszych kuchni) oraz sprzyjają kontaktom towarzyskim: świetnie sprawdzają się nie tylko w czasie wspólnych posiłków, ale także podczas rozrywki. 

Modna wyspa kuchenna
Zaokrąglona wyspa kuchenna
Owalna wyspa kuchenna

2. Wodospadowa wyspa kuchenna 

Wsypa kuchenna w formie wodospadu to wyspa, której blat roboczy płynnie przechodzi z poziomu do pionu. Wyspy kuchenne w tej postaci prezentują się najokazalej, gdy wykonane są z marmuru lub jego imitacji. Charakterystyczne „użylenie” naturalnej skały nadaje konstrukcji bardzo spektakularny, nieco wręcz dramatyczny wygląd. Jeśli zdecydujecie się na wyspę w wydaniu glamour, starajcie się stworzyć odpowiednią kompozycję z kuchenną podłogą. Zdaniem projektantów, ta powinna być jak najprostsza i delikatnie kontrastująca z odcieniem materiału, z którego wykonana jest wyspa. 

Modna wyspa kuchenna
Marmurowa wyspa kuchenna
Wyspa kuchenna 2023
Wyspa kuchenna trendy 2023

3. Wyspa kuchenna ze żłobieniami 

Moda na różnej maści lamele trzyma się w najlepsze. Wykończenie to świetnie sprawdza się także w przypadku wyspy kuchennej. Karbowane boki wyspy wnoszą do projektu ciepło, głębię i kontrast. 

Wyspa kuchenna z lamelami
Zaokrąglona wyspa kuchenna
Modna wyspa kuchenna

4. Wielofunkcyjna wyspa kuchenna 

Nie możecie się zdecydować, czy chcecie wykorzystywać wyspę w kuchni do przygotowywania posiłków, jedzenia, pracy czy zabawy? Rozważcie zatem projekt, który pogodzi wszystkie te funkcje. W multizadaniowej wsypie kuchennej nie może zabraknąć zgrabnie wkomponowanych półek, sprytnych schowków i szuflad. Wybierając siedziska do rodzinnej wyspy kuchennej, szukajcie tapicerowanych stołków barowych z lekkimi oparciami – zapewniają one niemalże ten sam komfort, co tradycyjne krzesła do jadalni. 

Wyspa kuchenna z półkami
Nowoczesna wyspa kuchenna
Nowoczesna wyspa kuchenna
Wyspa kuchenna
Modna wyspa kuchenna

5. Nieregularna wyspa kuchenna 

Obserwujemy także rosnącą popularność wysp o fantazyjnych, organicznych kształtach oraz nietypowych przejściach i połączeniach. Projekty stają się coraz bardziej indywidualne, perfekcyjnie dopasowane do możliwości, jakie zapewnia pomieszczenie, oraz potrzeb i upodobań domowników. Wyspy kuchenne zintegrowane z niższym stołem, wyspy w formie katamaranów czy o obwodzie przypominającym na przykład nerkę – tego rodzaju patenty niwelują poczucie chłodu i klinicznego designu. 

Wyspa kuchenna ze stołem
Wyspa kuchenna ze stołem
Wyspa kuchenna 2023
Wyspa kuchenna trendy 2023
Trendy wyspy kuchenne

Modna wyspa kuchenna 2023

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2023-07-20 10:51:07
Olcia
Ile inspiracji! Jestem pozytywnie zaskoczona. Widziałam też szalenie interesujące projekty na https://projektowanie-wnetrz-online.pl/architekt-wnetrz-cena-za-m2, więc mam w czym wybierać :)