Łóżko z palet – jak wykorzystać europalety w sypialni?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Moda na meble z palet ma się bardzo dobrze, a wśród nich chyba najlepiej – łóżka z palet. Zebraliśmy dla ciebie kilka najciekawszych pomysłów!

Gdzie możesz kupić palety?

Są tak modne, że ich zdobycie nie powinno stanowić problemu. Można o nie zapytać w dowolnym sklepie lub magazynie, ale też stosunkowo łatwo kupić od lokalnych dystrybutorów lub przez internet za około 40 zł za sztukę. Zdarza się również, że w sklepach meblowych znajdziemy specjalne palety w różnych rozmiarach, które są dedykowane specjalnie projektom „zrób to sam”.

Jaki wymiar mają palety?

Najpopularniejsze są europalety, ze względu na jakość wykonania i trwałość. Ich wymiary to 120×80×14,5 cm, co warto wziąć pod uwagę przy planowaniu łóżka z palet – skracanie lub jakiekolwiek inne zmienianie wymiarów palet może być trudne lub wręcz niemożliwe. Należy też pamiętać, że nie są one wykonane z drewna meblowego i palety będą od nas wymagały przeszlifowania, zanim zdecydujemy się coś z nich zrobić. Dobrze jest je też zaimpregnować specjalnym środkiem do drewna.

Łóżko z palet

Wysokie łóżko z palet DIY z miejscem na szuflady

Ten tutorial ze strony Instructables idealnie nada się dla początkujących. Zobaczycie w kilku krokach jak przygotować palety, zabezpieczyć je i stworzyć z nich proste łóżko z miejscem na szuflady, np. na pościel.

Podświetlane łóżko z palet

Podświetlane łóżko z palet DIY ze stolikami nocnymi

Kolejna instrukcja krok po kroku, stworzona przez użytkownika portalu Instructables. Tym razem na podwójne łóżko ze stolikami nocnymi po obu stronach. Do jego zrobienia potrzebne będą cztery palety, trochę narzędzi i farba. Ale to nie wszystko – tutorial podpowiada też jak zamontować wewnątrz łóżka lampkę, która może posłużyć za nastrojowe oświetlenie na wieczór.

Łóżka jak z palet

Łóżka na kółkach wykonane z desek

Co prawda ten tutorial ze strony 99pallets opisuje jak stworzyć ramę łóżka, która do złudzenia przypomina tę zrobioną z palet, choć w rzeczywistości jest z desek, ale ma to swoje zalety. Dzięki wykorzystaniu gotowych, oszlifowanych desek, oszczędzamy sobie części pracy, a brak ograniczeń w postaci wymiarów palety, daje nam więcej pola do manewru i dostosowania projektu do swoich potrzeb.
Jakie jeszcze znacie projekty i tutoriale godne polecenia?

Zobacz też inne pomysły na łóżka z palet:

Proste podwójne łóżko z zagłówkiem

Sofa z palet i poduszek

Podwieszane łóżko z palet do ogrodu

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: