Łazienka z brodzikiem – co warto o niej wiedzieć?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Wybór brodzika wpływa na komfort użytkowania z powierzchni prysznicowej. Coraz częściej w domach pojawiają się brodziki płaskie i podpłytkowe. Co warto wiedzieć aranżując łazienkę z brodzikiem? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć z pomocą firmy Radaway.

Publikacja partnerska

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na konkretny model?

Brodziki mają różną głębokość – na rynku możesz dostać modele zamocowane na lekkim podwyższeniu lub wpuszczone w podłogę. To, czy łazienka z brodzikiem podpłytkowym będzie mogła pojawić się w twoim domu, zależy głównie od spełnienia warunków montażowych.

Montaż brodzików podpłytkowych najlepiej zaplanować już na etapie projektowania łazienki. Podczas instalacji produktu może się okazać, że nie będziemy w stanie go zamontować zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czyli pod posadzką. Dlaczego? W przypadku brodzików podpłytkowych potrzebnych jest około 15 cm przestrzeni w podłodze na elementy wykończeniowe. Brodziki podpłytkowe to kompletne systemy odwodnienia, w skład których wchodzi mata uszczelniająca, wbudowany odpływ liniowy ze spadkiem 2% lub kratka ściekowa oraz syfon o wysokiej przepustowości, które trzeba ukryć. Jeśli brakuje tej powierzchni, brodzik będzie wystawał. Oczywiście można go obudować płytkami, ale nie zaprezentuje się wtedy tak efektownie – wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Łazienka z brodzikiem podpłytkowym – kiedy warto ją wybrać?

Brodzik podpłytkowy może być dla ciebie szczególnie ciekawą propozycją, jeśli zależy ci na niestandardowym kształcie i gabarytach kabiny. Ten rodzaj brodzika pozwala również uzyskać spójną aranżację – łazienka wydaje się większa optycznie, a także bardziej ustawna. Co więcej, brodziki są odpowiednio wyprofilowane, co sprawia, że woda płynie bezpośrednio do syfonów. Kolejną zaletą brodzików podpłytkowych zastosowanie nowoczesnych odpływów, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać łazienkę w czystości.

brodzik podpłytkowy

Płaskie brodziki – tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu

Płaskie brodziki są szczególne atrakcyjne, jeśli mieszkasz w bloku lub nie chcesz przeprowadzać remontu całej łazienki. Ich kształt może być: półokrągły, kwadratowy, prostokątny, symetryczny, asymetryczny lub pięciokątny, Jest to pewne ograniczenie, jeśli masz łazienkę o niestandardowych wymiarach. Z jakiego tworzywa może być wykonany twój brodzik? Najczęściej producenci oferują brodziki akrylowe lub z konglomeratu marmurowego, który jest bardziej trwały i odporny na zarysowania. Nie są to jednak jedyne rodzaje brodzików – możesz również bardziej zaawansowane konstrukcje stworzone na podstawie styropianu i poliuretanu. Co ciekawe, zastosowanie tych materiałów powoduje, że powierzchnia brodzika stale pozostaje ciepła, a dźwięk spadającej wody pozostaje wygłuszony.

kabina-idea_kdd_grawer_crystal_radaway-min

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki radaway.pl
łazienka z brodzikiem

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Skomentuj artykuł:

Podobne w tej kategorii:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)