Impreza sylwestrowa – jak udekorować mieszkanie?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Impreza sylwestrowa to jeden z najhuczniej obchodzonych dni w roku. Istnieje wiele sposobów celebrowania tego dnia – jedni wolą spędzić go w piżamie przed telewizorem, inni są entuzjastami sylwestrowych wyjazdów, a jeszcze inni cenią sobie czas spędzony w gronie przyjaciół na tzw. domówce. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy imprezowiczów – mamy coś specjalnie dla Ciebie – propozycje na udekorowanie mieszkania podczas imprezy sylwestrowej. Sprawdź koniecznie!

Światło – najważniejsza dekoracja na imprezie sylwestrowej

Światło jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na dekorację. Bez względu na to, czy planujesz imprezę tematyczną, czy po prostu chcesz udekorować mieszkanie na ten wieczór – zacznij od światła!
Nastrój podniosłości i tajemniczości na imprezie sylwestrowej uzyskasz w bardzo prosty sposób – dzięki lampionom, którymi możesz udekorować sufit i świecom, które poustawiane w nowoczesnych świecznikach, oprócz efektu eleganckiego półmroku nadadzą wnętrzu dodatkowej elegancji.
Jeśli planujesz kameralny charakter imprezy i nie boisz się o swoją podłogę, możesz pomyśleć nad jeszcze jednym pomysłem – ustawienie kilkunastu świec na podłodze, najlepiej na kawałku szkła. Taka kompozycja będzie imitować kominek. Efekt wizualny gwarantowany!

dekoracje na imprezę sylwestrową
dekoracje na imprezę sylwestrową

Odpowiednie kolory zrobią atmosferę na twoim przyjęciu

Poza oświetleniem warto też zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę. Biel, czerń, srebro, złoto i beż to kolory, z którymi zapewne najbardziej kojarzy Ci się Sylwester. Proponujemy Ci jednak postawić na minimalizm i udekorować swoje mieszkanie tylko przy pomocy jednego koloru.

Oprócz wyboru samego koloru warto świadomie wybrać odpowiednią tkaninę. Jeśli nie urządzasz imprezy tematycznej, która sama narzuca charakter dekoracji, pomyśl nad delikatnym, klasycznym wzorem. Popularnym trendem ostatnich lat jest czarna tkanina w stylu glamour. Możesz ją umieścić w centralnym punkcie mieszkania. Kluczem do stworzenia oryginalnych i eleganckich ozdób sylwestrowych są szczegóły, dlatego do czerni dobierz dodatki w jednym kolorze, np. srebrnym i sylwestrową dekorację mieszkania masz już gotową!

Stół to najważniejszy element każdej imprezy – nie zapomnij o nim!

Kolejnym elementem, o którym nie powinnaś zapominać planując dekoracje sylwestrowe jest oczywiści stół. Nawet, jeśli nie planujesz wielkiego przyjęcia, a jedynie stół z przekąskami warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Szczególnie jeśli stawiasz na tematyczną imprezę. Tego dnia nic nie powinno być przypadkowe! Zadbaj o szczegóły – tematyczne mieszadełka do drinków, dedykowany napis na ścianie – nawet jeśli nie masz czasu stworzyć ozdób samodzielnie, kupisz takie tematyczne ozdoby w wielu sklepach z dekoracjami. Zadbaj o to, aby tego dnia na stole zapanowała wyjątkowa atmosfera!

dekoracje na stół na imprezie sylwestrowej
Znane i lubiane: balony. Nie zapomnij o nich!

Tak, wiemy, że balony to jedna z najbardziej oczywistych dekoracji i prawdopodobnie nawet nie musimy o nich wspominać. My zachęcamy jednak do skorzystania nie z tych standardowych balonów, które można kupić w każdym kiosku, ale do pójścia o krok dalej i inwestycji w balony z sylwestrowymi napisami, liczbami, a nawet tych, które przybierają wszelakie formy – od serduszek po kolorowe jednorożce czy postaci z bajek. Pamiętaj, że w Sylwestra nie musisz się ograniczać! Gwarantujemy, że takie balony to będzie nie tylko doskonała dekoracja, ale i dodatkowa atrakcja – nie tylko dla dzieci.

balony na imprezę sylwestrową
Przywitaj swoich gości!

Poza standardowymi elementami do dekoracji warto również zadbać o element zaskoczenia i niespodzianki dla swoich gości. Co powiesz na powitalny szyld na ścianie? Możesz go kupić w sklepie z ozdobami, albo wykonać samodzielnie. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne! Wystarczy, że wytniesz z papieru litery i ozdobisz je wedle własnego uznania. Masz pełną dowolność – kolorowe markery, farby, brokat w płynie…

Jeśli chcesz zafundować dodatkową atrakcję swoim gościom – zostaw na szyldzie wolne miejsce na noworoczne życzenia. Dzięki temu napis spełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również stanie się wspaniałą pamiątką na przyszłość.

Na koniec trochę sentymentów. Drzewko pamięci – uwiecznij swoje najlepsze wspomnienia!

Drzewko pamięci do doskonały pretekst do powspominania tego, co w minionym roku było warte zapamiętania. Niech każdy z gości wypisze swoje najlepsze wspomnienie z 2017 roku – warto utrwalać dobre chwile. Takie drzewko, podobnie jak szyld powitalny będzie doskonałą pamiątką na kolejnych kilka lat.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: