Dyson przedstawia najnowszą generację odkurzaczy bezprzewodowych

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Każdy odkurzacz posiada silnik wytwarzający siłę ssącą. Ale nie wszystkie silniki są takie same. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe posiadają niewielkie silniki, których moc jest niewielka. Z kolei silniki o dużej mocy są często bardzo ciężkie, przez co odkurzacz przestaje być poręczny.
 
Publikacja partnerska
 
Cyfrowy silnik bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 pomimo kompaktowej budowy osiąga prędkość 110 000 obrotów na minutę. W rezultacie to ważące zaledwie 2,6 kg urządzenie zapewnia niezwykle wysoką i stałą siłę ssania.

– Na tworzenie naszych małych i jednocześnie mocnych silników cyfrowych poświęciliśmy kilkanaście lat i ponad 250 milionów funtów. – powiedział James Dyson konstruktor i wynalazca oraz złożyciel firmy Dyson.

– Sercem bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 jest właśnie nasz najnowszy silnik. Jest on wynikiem 18 miesięcy prac badawczo-rozwojowych i 500 000 godzin testów. Silnik ten sprawia, że bezprzewodowy Dyson V8 jest zarówno mocny, jak i poręczny. To zupełnie nowy wymiar sprzątania” – dodał.
 
Odkurzacz bezprzewodowy Dyson
 
Bezprzewodowy odkurzacz Dyson V8 służy nie tylko do odkurzania podłóg. Można go szybko zamienić w odkurzacz ręczny, dzięki czemu sprzątniemy nim dosłownie wszystko od podłogi aż po sufit. Czerpiąc z dziesięciu lat doświadczeń w projektowaniu silników i technologii bezprzewodowych, wyposażyliśmy odkurzacze Dyson V8 w rozwiązania wyróżniające je na tle poprzedników. Najważniejsze nowe rozwiązania w modelu Dyson V8 to znacząco dłuższy czas pracy, higieniczny sposób opróżniania zasobnika, jeszcze wyższa siła ssąca oraz niższy poziom hałasu.

Zawsze gotowy do pracy

Odkurzacze Dyson V8 nie posiadają kabla. Nie musimy nic rozwijać, podłączać ani ciągać za sobą. Nic nie ogranicza naszego zasięgu. W każdej chwili po prostu zdejmujemy odkurzacz ze stacji dokującej i możemy od razu zabrać się za sprzątanie.

Czyste dywany, płytki i panele

Uzupełnieniem ogromnej siły ssania silnika cyfrowego Dyson V8 jest technologia zastosowana w ssawkach. Ssawka z elektroszczotką usuwa sierść i brud tkwiący głęboko pomiędzy włóknami dywanu, a przeznaczona do podłóg twardych ssawka z miękkim wałkiem usuwa z nich zarówno duże, zabrudzenia, jak i drobny pył.

Zaledwie 2,6 kg

Najważniejsze elementy bezprzewodowych odkurzaczy Dyson, takie jak silnik i bateria, umieszczone są blisko uchwytu. Zapewnia to optymalne rozmieszczenie środka ciężkości, dzięki czemu dużo lżej i łatwiej jest manewrować ssawką, zarówno po podłodze, jak i pod sufitem.
 
Higieniczne opróżnianie zbiornika bezprzewodowego odkurzacza Dyson
 

Higieniczne opróżnianie zbiornika

Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 posiadają innowacyjny mechanizm opróżniania zbiornika. Podczas jego opróżniania specjalna gumowa uszczelka usuwa zabrudzenia, które przywarły do powierzchni kołnierza. Dzięki temu pozbywamy się ich jednym ruchem bez konieczności usuwania ich własnoręcznie. Kolejną nowością w porównaniu z wcześniejszymi modelami jest większa pojemność zbiornika.

Najważniejsze informacje:

  • Czas pracy baterii: obecnie wynosi do 40 minut (we wcześniejszych modelach: do 20 minut). Dzięki stabilnym bateriom litowo-jonowym poziom siły ssania jest tak samo wysoki przez cały czas. Nowy wskaźnik poziomu baterii pokazuje ile czasu pracy pozostało nam jeszcze do dyspozycji.
  • Poziom hałasu: Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 są o 50% cichsze od wcześniejszych modeli.
  • Tryb max: wyższa siła ssania, przydatna przy bardziej wymagających zabrudzeniach. Zmiana trybu odbywa się przy pomocy intuicyjnego przełącznika. W trybie max siła ssania wynosi 115 AW, podczas gdy w poprzednich modelach wynosiła maksymalnie 100 AW.
  • Filtrowanie całego urządzenia: filtry wychwytują alergeny i zapewniają wydmuch czystego powietrza. Wszystkie urządzenia Dyson V8 są standardowo wyposażone w nowatorski filtr zasilnikowy.
  • Ssawki z technologią Dyson: dzięki specjalnym końcówkom usuniemy kurz i brud z każdej szczeliny. Każda ssawka została zaprojektowana z myślą o konkretnych zadaniach, dzięki czemu odkurzaczem Dyson V8 możemy sprzątnąć cały dom. Miniaturowa elektroszczotka usuwa sierść i uporczywy brud ze schodów, z samochodu i z mebli. Wszystkie szczotki posiadają szybkozłączkę ułatwiającą ich bezproblemową wymianę.
  • Wytrzymała konstrukcja: odkurzacz wykonany jest z mocnych materiałów, dobranych pod kątem trwałości i lekkości. Przezroczysty zbiornik wykonany jest z tego samego tworzywa poliwęglanowego, co tarcze używane przez prewencyjne oddziały policji.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: