Bateria bezdotykowa – przyszłość naszych łazienek czy zbędny gadżet?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Widujemy ją głównie w miejscach publicznych. Bateria bezdotykowa w domu to wciąż nowość i trend, który powoli przebija się do naszej świadomości. Czy ma szansę podbić polski rynek?

Jakie zalety ma bateria bezdotykowa?

Baterie bezdotykowe to najnowocześniejsze baterie łazienkowe i kuchenne wyposażone w czujnik ruchu. Przepływ wody uruchamiany jest dopiero wówczas, gdy zbliżymy ręce na odpowiednią odległość. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Oszczędność wody

Bateria bezdotykowa to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki temu, że strumień płynie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasze ręce znajdują się bezpośrednio pod baterią, oszczędzamy ogromne ilości wody. Mycie rąk, zębów czy twarzy jeszcze nigdy nie było tak ekologiczne, dopóki nie pojawiła się bateria z czujnikiem ruchu.

Wygoda i bezpieczeństwo

W kuchni bateria bezdotykowa przyda się każdemu. Baterie kuchenne wyposażone w czujnik ruchu oszczędzają kilku zbędnych czynności, jak choćby odstawianie ciężkiego garnka, za każdym razem, kiedy chcemy nalać do niego wody. A jeśli w domu są małe dzieci, bateria bezdotykowa w łazience pozwoli nam uniknąć powodzi spowodowanej niedokręconym kranem czy też niewinną, dziecięcą zabawą.

Bateria bezdotykowa to także większy poziom higieny

Nie dotykając kranu, nie roznosimy bakterii i zarazków, które mamy na rękach. Ta główna zaleta, którą bateria bezdotykowa podbiła rynek przestrzeni użyteczności publicznej, ceniona jest także w naszych domach.

baterie bezkontaktowe Grohe
Baterie bezkontaktowe Grohe

Czystość i estetyka

Ponieważ bateria bezdotykowa nie ma kontaktu z naszymi palcami, mniej się brudzi. Jak każda bateria umywalkowa wymaga oczywiście mycia, ale czyścimy ją głównie z kurzu, osadu i kamienia. Dzięki temu na dłużej zachowuje swój połysk i może służyć nam przez wiele lat.

Jakie są wady baterii bezdotykowych?

Kupując baterie bezdotykową warto mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie, które zapewnia znaczną oszczędność wody, niekoniecznie maksimum wygody. W większości modeli strumień wody uruchamia się już w sekundę po tym, jak czujka wyczuje obiekt w pobliżu baterii. Tylko w sekundę albo aż w sekundę… brak stałego strumienia wody w kranie to coś, do czego niektórym może być ciężko się przyzwyczaić.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: