Bateria retro do łazienki – czy sprawdzi się także w nowoczesnych aranżacjach?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Nie każdy jest fanem baterii łazienkowych w nowoczesnych, geometrycznych kształtach. Coraz większą popularnością cieszy się bateria retro. Jak dobrać ją do nowoczesnej łazienki?

Bateria retro – wisienka na torcie

łazienka retro
Łazienka retro – przykładowa aranżacja

Baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe to pozornie niewielki detal, ale bardzo istotny dla zachowania spójnej aranżacji łazienki. Korzystamy z nich codziennie, dlatego warto wybrać dokładnie ten model, który najlepiej trafia w nasz gust. Oryginalny zestaw baterii łazienkowych może być ukoronowaniem aranżacji i chlubą domowników.

W jakich aranżacjach bateria retro prezentuje się najlepiej?

Choćby znaleziona przez Ciebie bateria retro była najpiękniejsza na świecie, jeśli nie będzie pasowała do całej aranżacji łazienki, nie warto jej kupować. Zobacz, z którymi stylami wnętrzarskimi najlepiej prezentuje się bateria w stylu retro:

Łazienka w stylu glamour

Bateria retro świetnie sprawdzi się tam, gdzie stosujemy połyskujące detale i nawiązujemy do designu poprzednich epok. Może to być np. nowoczesna łazienka w stylu glamour – pod szklanym żyrandolem, w towarzystwie szkliwionych kafli, bateria retro będzie prezentowała się świetnie.

łazienka glamour
Łazienka w stylu glamour – przykładowa aranżacja

Bateria retro i Pop Art w jednej łazience

Łazienka w stylu Pop Art lubi zabawę kiczem. Starodawna, złota bateria retro to świetne uzupełnienie takiej aranżacji. Srebrna, biała lub czarna bateria retro odnalazłaby się w tej stylizacji równie dobrze.

Industrialna łazienka z bateriami retro

Urządzając łazienkę w stylu industrialnym, stawiamy na surowe materiały – postarzana bateria w stylu retro wpasuje się tutaj idealnie, podobnie jak czarna lub srebrna. Najważniejsze, by cały zestaw baterii był w tej samej stylistyce.

łazienka w stylu industrial
Łazienka w stylu industrialnym

Cała łazienka w stylu retro

Tym sposobem unikamy ryzyka, że nasza wymarzona bateria retro nie będzie się komponować z resztą wnętrza. Spójność i konsekwencja to zawsze dobra strategia w urządzaniu wnętrz, dlatego jeśli marzy ci się łazienka w stylu retro, nie wahaj się i wybierz najodważniejszy model baterii.

Bateria retro w łazience Art Deco

W tym przypadku to must have! Szczególnie złota bateria retro świetnie prezentuje się na tle kontrastujących wzorów. Odważna konwencja gwarantuje nam, że nikt nie będzie miał wątpliwości, że wybór baterii nie był przypadkowy.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: