[TOP 5] Fototapety do kuchni – sprawdź 5 najciekawszych wzorów!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Fototapeta w kuchni to wciąż jeszcze nowość. Jakie wzory wybrać i czym się kierować, aby było pięknie?

Rodzaje fototapet do kuchni – co mamy do wyboru?

  • Fototapeta papierowa

To najtańsza opcja, ale jednocześnie też mniej trwała. Zdjęcie drukuje się na zwykłej tapecie papierowej i nakłada na ścianę również tak samo, uważając, żeby wzór dobrze się schodził w miejscach łączenia. Wymaga gładkiej ściany i może być stosowana tylko w pomieszczeniach, gdzie nie ma wilgoci i będzie raczej rzadko dotykana.

  • Fototapeta lateksowa

Specjalny papier z domieszką lateksu jest dużo bardziej wytrzymały od zwykłego. Taka tapeta jest też trochę grubsza, dzięki czemu nie wymaga idealnie gładkiej ściany. Bardzo dobrze oddaje kolory, przez co jest najpopularniejszym materiałem na fototapety. Można ją delikatnie myć wilgotną ściereczką.

  • Fototapeta winylowa

Nadaje się do każdego pomieszczenia, można ją myć i jest odporna na ścieranie, wilgoć i tłuszcz. Wydruk na niej jest półmatowy, ale bardzo wysokiej jakości. Materiał, mimo dodatku lateksu, pozwala ścianie „oddychać”, więc nie musimy obawiać się komplikacji. Łatwo się nakłada i optycznie wygładza nierówności.

  • Fototapeta ze szkłem hartowanym

Do kuchni i łazienek, w miejsca gdzie fototapeta może często mieć kontakt z wodą, poleca się zabezpieczać je warstwą szkła. Można też zdecydować się na wydruk bezpośrednio na szkle, które następnie mocuje się do ściany. 4 mm szkło hartowane ma wyjątkowo wysoką trwałość i nie straszne mu żadne trudne warunki. Jest to jednak opcja najdroższa.

Jakie miejsce jest idealne na fototapetę w kuchni?

Właściwie każde, trzeba tylko dobrać odpowiedni materiał i styl zdjęcia. Najpopularniejszym wyborem jest fototapeta nad blatem kuchennym, ale należy pamiętać, że powinna ona być zabezpieczona taflą szkła, żeby na długo cieszyła oko. Innym sposobem jest wieloformatowa fototapeta na ścianie przeciwległej do zabudowy kuchennej. W takim wypadku zostawiamy tę ścianę pustą – bez zbędnych mebli i ozdób – dając fototapecie dużo światła i przestrzeni. Najlepiej wtedy też nie wybierać drobnych i gęstych motywów, ale duże powiększenia i pejzaże.

5 najciekawszych wzorów fototapety do kuchni

Fototapeta do kuchni z motywem jedzenia

Klasyk do każdej kuchni. Lekka, soczysta i dodająca białemu wnętrzu charakteru.
 

 

Fototapeta bloczków drewna

W rustykalnej, pełnej naturalnych barw kuchni, fototapeta ze stosami drewna potęguje wrażenie przebywania w przytulnym domku, a nie w mieszkaniu.
 

 

Pamiątkowe zdjęcie rodzinne na fototapecie w kuchni

Niezapomniane wakacje, a może zabawny moment z dawnych czasów? Rodzinne pamiątki nie muszą stać w ramkach, mogą stać się też integralnym elementem wystroju kuchni.
 

 

Fototapeta w egzotyczne motywy

Fototapeta kwiatów w dużym powiększeniu pięknie kontrastuje z surowością białej kuchni. Nie przytłacza, lecz pomaga wydobywać z reszty wnętrza wszystkie kolorowe i ciepłe akcenty.
 

 

Fototapeta w kuchni z wakacyjnego zdjęcia

Niezapomniane wakacje wymagają wyjątkowej oprawy. Ale nie tylko one – wielkoformatowe pejzaże wyglądają intrygująco na ścianie każdego miłośnika podróży.
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Skomentuj artykuł:

Podobne w tej kategorii:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)