[Architekci prezentują] Urządzamy luksusowy apartament w Wilanowie!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

W dzisiejszej odsłonie cyklu Architekci prezentują zapraszamy was do warszawskiego Wilanowa, by razem z Anną Frankowską urządzić przestronny, luksusowy apartament w nowoczesnym stylu. Gotowi?
 
Publikacja partnerska

Dwie strefy w dużym mieszkaniu

Tym razem projektantka stanęła przed zadaniem urządzenia czteropokojowego mieszkania o powierzchni 120 m2. Projekt zakładał nowoczesną i minimalistyczną formę wnętrza. Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy: dzienną i nocną. W strefie dziennej zburzono istniejące wcześniej przegrody pomiędzy jadalnią a salonem. W efekcie powstała duża, otwarta przestrzeń dająca mieszkańcom poczucie swobody i komfortu. Najważniejszym miejscem strefy dziennej luksusowego apartamentu bez wątpienia jest obszerna kanapa, która może służyć tak do odpoczynku, jak i do spotkań ze znajomymi.

Luksusowe mieszkanie

W zamkniętej strefie nocnej natomiast gospodarze mają do dyspozycji nowocześnie urządzone sypialnię i łazienkę oraz pokój dla gości zaprojektowany zgodnie z charakterem całości mieszkania.

Luksusowa sypialnia

Ogniste kolory w prostym wnętrzu

Kolorystyka luksusowego apartamentu została z góry narzucona przez właściciela. W mieszkaniu dominują biele i beże, które działają uspokajająco, a jednocześnie optycznie powiększają wnętrze. Spokój jasnych barw przełamują ogniste barwy – pomarańcz i odcienie fioletu.

Nowoczesna jadalnia

Nutka minimalizmu w nowoczesnym wnętrzu

Architektka przemyciła w projekcie założenia stylu minimalistycznego. W jaki sposób? Na przykład poprzez użycie prostych form, małej liczby ornamentów, a także ograniczonej liczby mebli, w których jest dodana mała nutka szaleństwa w postaci żywych kolorów. W mieszkaniu znajduje się tylko to, co faktycznie potrzebne i użyteczne, a więc przedmioty i meble ograniczone są do minimum i obejmują głównie:

 • biurko do pracy,
 • kanapę do odpoczynku/relaksu czy drzemki,
 • stoliki kawowe, które można dowolnie przestawiać w zależności od potrzeby,
 • stół do rodzinnych spotkań przy posiłku,
 • komodę, do której sentyment mają mieszkańcy.

Więcej o założeniach minimalizmu znajdziecie w naszym artykule: https://domolubni.pl/styl-minimalistyczny-we-wnetrzu-co-warto-wiedziec/

Nowoczesne, minimalistyczne biuro

Luksusowy apartament – nowoczesność w najlepszym wydaniu

Brak mebli jest tylko pozorny, bowiem w ścianach wnętrza tak naprawdę ukryte są „niewidzialne” systemy przechowywania: szafy, półki i schowki. Nie są widoczne, jako że ich fronty są gładkie i bezuchwytowe. Dzięki temu całość wnętrza sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego i nowoczesnego. Szczególnie widoczne jest to w przypadku kuchni pełnej geometrycznych kształtów i prostych linii, przy jednoczesnym ograniczeniu elementów do minimum. To w niej musimy jak najergonomicznej rozplanować przestrzeń do pracy by wygodnie i sprawnie przygotowywać posiłki dla naszych znajomych oraz rodziny.

Nowoczesna kuchnia

Lekki powiew luksusu

Patrząc na wnętrze, pomimo jego prostej formy, ma się wrażenie luksusu. Dlaczego? Mieszkanie łączy cechy minimalizmu i nowoczesności, a ponadto jest przestronne, co jeszcze bardziej eksponuje te cechy.  Dodatkowo projektantka przełamała surowość wnętrza, wzbogacając je o eleganckie dodatki:

 • dekoracyjny żyrandol,
 • 2 wielkoformatowe obrazy,
 • listwę zabudowującą karnisz,
 • białe wazony,
 • ozdobne świeczniki.

Oświetlenie, które „robi robotę”!

Wybrany przez projektantkę żyrandol zdecydowanie wystarczy, by do prostego wnętrza wprowadzić nieco dekoracyjności. W tym wypadku lampy pełnią dwie funkcje – oświetlają wnętrze, a jednocześnie są ozdobą.

Na uwagę zasługuje jeszcze drugi typ oświetlenia – oświetlenie sufitowe, nieco nieśmiałe i zupełnie nieeksponowane we wnętrzu, ale za to sprawiające wrażenie głębi, odbijające się od ścian i mieniące się we wnętrzu. Wrażenie to sprawia, że wnętrze nabiera wiele czarowności.

W mieszkaniu zastosowano także listwy LED, dzięki którym mieszkańcy mogą cieszyć się subtelnym i intymnym oświetleniem w łazience i kuchni.

Naszą uwagę szczególnie przykuł niewątpliwy atut mieszkania – wysokie i duże przeszklenia, a także tarasy z obu stron mieszkania.

Nowoczesny salon

Nasze ulubione elementy realizacji:

 • stara komoda, będąca elementem wystroju poprzedniego mieszkania właścicieli. W tym nowoczesnym wnętrzu stanowi bardzo sentymentalny dodatek,
 • sprytne systemy przechowywania umiejętnie ukryte w ścianach mieszkania,
 • duża kanapa, która aż zaprasza, by spędzić na niej wieczór w gronie najbliższych,
 • stoliki kawowe, które można dowolnie przemieszczać, a dodatkowo dolny stelaż wsunąć pod kanapę tak, by blat stolika był na wyciągnięcie ręki osoby, która leży lub siedzi na kanapie,
 • częste użycie drewna (zwłaszcza jako frontów szafek wyglądających jak ściany), dodające wnętrzu przytulności oraz ciepła, z którym kojarzy nam się drewno,
 • kuchenny okap, wyglądający jak lampa,
 • ulokowanie biurka – na przeszklonym rogu mieszkania – dla nas bomba!😉

Anna Frankowska – ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na kierunkach architektury wnętrz oraz wzornictwa. Realizuje projekty dla firm i indywidualnych inwestorów, obejmujące projektowanie powierzchni mieszkalnych i użytkowych, a także mebli.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: