[Architekci prezentują] Urządzamy minimalistyczne mieszkanie o niewielkim metrażu

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

W dzisiejszej odsłonie cyklu Architekci prezentują zabieramy was do mokotowskiego gniazdka o niewielkim metrażu, by razem z architektami POMYSŁOWNI urządzić jasne i minimalistycznie mieszkanie idealne dla pary.

Publikacja partnerska
 

Niewielkie mieszkanie – jak je optycznie powiększyć?

Jak przystało na minimalistyczne mieszkanie o niewielkim metrażu, we wnętrzu dominują jasne barwy – biele, beże czy kolor kości słoniowej. Stali czytelnicy doskonale już wiedzą, że jasne ściany odbijają promienie słoneczne sprawiając, że optycznie wnętrze wydaje się większe. Co jednak w przypadku kuchni, która pozbawiona jest bezpośredniego dostępu do naturalnego światła? W tym wypadku projektanci zastosowali liczne oświetlenie sztuczne – zarówno w postaci halogenów pod szafkami kuchennymi, jak i punktowych lamp wiszących. Co jeszcze sprawia, że mieszkanie zyskuje na przestronności?

  • Proste listwy podłogowe dodające wnętrzu dodatkowej lekkości,
  • Brak ścian oddzielających poszczególne pomieszczenia (połączenie kuchni z jadalnią i salonem optycznie powiększa przestrzeń, a dodatkowo zapewnia doświetlenie kuchni),
  • Zastosowanie oszczędnego, minimalistycznego stylu (gładkie fronty szafek, brak ornamentów), dzięki czemu we wnętrzu dominuje wrażenie gładkich, niczym niezaburzonych, przestronnych powierzchni).
mieszkanie w stylu minimalistycznym

Minimalistyczne mieszkanie ze skandynawskim sznytem

W mieszkaniu dostrzegamy połączenia stylów minimalistycznego, nowoczesnego i skandynawskiego. Minimalizm przejawia się w braku ornamentów i oszczędności formy wnętrza. Nowoczesność realizowana jest poprzez brak granic między pomieszczeniami, a także modne kolory dodatków (np. róże i szarości sypialni czy mosiężna lampka w salonie). Styl skandynawski szczególnie zaś wybrzmiewa poprzez drewniane elementy (podłogi, meble, szafki) i surowość białych ścian. W tym kontekście szczególnie podoba nam się pozornie niebezpieczne połączenie dwóch różnych gatunków drewna – jasnego i ciemnego – które w ostatecznym zestawieniu idealnie się ze sobą komponują!

dodatki do nowoczesnej sypialni

Łazienka – funkcjonalnie i przytulnie

W łazience szczególnie podoba nam się lampa wisząca nad umywalką, której żarówki odbijają się w lustrze, nie tylko optycznie powiększając pomieszczenie, ale także sprawiając wrażenie, że oświetlenie nie składa się z dwóch, ale z minimum pięciu żarówek. Fantastycznie bajkowy efekt! Doceniamy również funkcjonalność łazienki, którą projektanci POMYSŁOWNI wyposażyli w zabudowane szafki o gładkich frontach. Dzięki takim rozwiązaniom w szafkach możemy schować wszelkie środki higienicznie, których nie chcemy eksponować na przykład przed gośćmi.  Podoba nam się również zastosowanie szklanego parawanu nawannowego, dzięki któremu domownicy mogą zarówno brać kąpiele, jak i prysznice – w zależności od potrzeby czy nastroju. Osobiście zdecydowalibyśmy się na podtynkowy system prysznicowy najlepiej z deszczownicą, ale takie decyzje zależą od osobistych preferencji i możliwości budżetowych.

łazienka w nowoczesnym stylu

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • Stół stojący na styku kuchni i salonu, będący naturalną granicą tych dwóch pomieszczeń, a jednocześnie idealnym punktem spotkań domowników przy stole.
  • Otwarte przestrzenie mieszkania i pozbawienie go ścian wewnętrznych, co sprawia wrażenie przestronności wnętrza.
  • Zastosowanie rozwiązań ponadczasowych i niepodlegających dyktatom mody (wiecznie modne drewno czy bezpieczne, neutralne kolory).
  • Dyskretne, minimalistyczne szafki i szafy (kuchnia, sypialnia, łazienka) o gładkich frontach, a jednocześnie „niewidzialnych” uchwytach, które sprawiają wrażenie gładkich powierzchni dodatkowo powiększających przestrzeń.
biała sypialnia z dużą szafą


 
Artykuł powstał dzięki serdeczności biura projektowego POMYSŁOWNIA

architekci wnętrz

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: