[Architekci prezentują] Urządzamy nowoczesne mieszkanie pod Warszawą!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Dziś zabieramy was do jednej z podwarszawskich dzielnic, by urządzić duże, nowoczesne mieszkanie dla 4-osobowej rodziny. Zobacz, jak projektanci biura Marta Czerkies Home Designer zadbali o to, by mieszkanie spełniało najwyższe standardy i komfort użytkowania!
 
Publikacja partnerska

Zobacz film przedstawiający realizację:


 

Miękka ozdoba na ścianie, czyli Fluffo

fluffo w mieszkaniu

Przestronne mieszkanie to pole do popisu dla projektantów, dlatego dużo łatwiej o powalający efekt. Na dużym metrażu można bowiem pozwolić sobie na rozwiązania czy dodatki, które w mniejszych mieszkaniach nie sprawdziłyby się, bo na przykład pomniejszyłyby optycznie wnętrze. W przypadku 120-metrowego mieszkania w Powsinie projektanci mogli więc puścić wodze fantazji i poeksperymentować z różnymi fakturami, wzorami czy dekoracjami. Na przykład ściany salonu wyposażyli w miękką i przytulną strukturę – Fluffo, z którego można układać fantazyjne wzory 3D, dzięki czemu ściana przestaje być surowa i zimna, a staje się tak miękka, że aż chce się ją przytulać! Dodatkowo Fluffo cechuje się właściwościami izolującymi dźwięki, pełniąc nie tylko funkcję ozdobną, ale także wygłuszającą pomieszczenie.
 

 

„Wbrew pozorom to ułożenie, które widzicie, jest bardzo przemyślane. Każdy segment jest zaprojektowany, a chłopaki układają go zgodnie z rysunkiem. Mimo tego, że mamy efekt rozsypania tego po ścianie, to jest to bardzo przemyślana koncepcja.” – Marta Czerkies

Przedpokój w lesie czy las w przedpokoju?

W 120-metrowym, nowoczesnym mieszkaniu wiele zachwyca – przestrzeń, design, komfort. Jednak tym, co wręcz zapiera dech w piersiach jest przedpokój w całości pokryty fototapetą z wizerunkiem lasu. Nic nie zakłóca leśnej wędrówki po przedpokoju, a to dzięki drzwiom ukrytym w ścianie – ujawniają one kolejne pomieszczenia tylko tym, którzy wiedzą o istnieniu zakamuflowanych wejść.  Naszym zdaniem efekt jest zachwycający!

fototapeta w przedpokoju

„Efekt fototapety można było zepsuć tylko w jeden sposób – robiąc beznadziejne oświetlenie. My zdecydowaliśmy się na to, by oświetlenie było integralne z fototapetą. Dlatego mamy 3 lampy w tym samym designie, które dają duże, rozproszone światło. Dzięki temu przedpokój wydaje się większy, a fototapeta jest bardzo dobrze oświetlona.” – Marta Czerkies

Luksus w nowoczesnym mieszkaniu, czyli przestronna łazienka

Duża łazienka pozwala na zamontowanie w niej zarówno przestronnej wanny, jak i obszernego prysznica. W tak dużej łazience można też z powodzeniem zastosować wiele tekstur i elementów – drewno, szkło, listwy ledowe, różnorodne zabudowy mebli i wiele innych. Efekt przestronności pomieszczenia wzmacnia kabina prysznicowa w całości skonstruowana ze szkła, dzięki czemu nie tworzy zbędnych granic w pomieszczeniu i nie zatrzymuje światła.

Co nie pasuje w łazience?

czarno-biała łazienka

Jest jeden element łazienki, który się nie zgadza. Czy wiesz, który? Biała miska toalety! Powinna ona być czarna, spójna z kolorem płytek naściennych. Zaistniała niespójność wynika z sytuacji, z którą chyba każdy z nas musi przynajmniej raz zmierzyć się na etapie wykańczania mieszkania – usterki armatury. Docelowa, czarna miska toalety została odesłana przez projektantów do producenta w ramach reklamacji, jako że po jej wypakowaniu okazało się, że powierzchnia miski jest porysowana.
 

 

„Ważne na etapie projektowania mieszkania jest to, żeby mieszkanie było spójne. I to się faktycznie musi powtarzać w wielu elementach, bo wtedy widać, że ktoś to zaprojektował. Dlatego płytki, które widzicie na ścianie w łazience mogą wam coś przypominać (patrz: video na górze wpisu). Co? Fluffo, które montowaliśmy na ścianie w salonie!” – Marta Czerkies

Komnata tajemnic w sypialni

Pierwszą zaprojektowaną w sypialni częścią była ściana wygłuszona za pomocą miękkiego korka. Korek wygląda jak kamień, dzięki czemu wizualnie tak świetnie się prezentuje. W efekcie materiał na ścianie pełni podwójną funkcję – nie tylko wygłusza, ale także daje wspaniały efekt wizualny!

nowoczesna sypialnia

Druga ściana sypialni pełni nie tylko funkcję ozdobną (kolorowe fronty szafek), ale też w całości stanowi pojemną szafę, w której przechować można wszystkie bibeloty. Ściana skrywa też w sobie tajemnicę. W jej drzwiczkach ukryte są drzwi prowadzące do kolejnego pomieszczenia… Jakiego? Być może znajduje się w nim garderoba pani domu, a może pokój muzyczny pana domu. Tego nie wiemy. Niech pozostanie to tajemnicą gospodarzy 😉
 

nowoczesna kuchnia

Przy obszernym i wysokim łóżku obok zagłówków zamontowane są dwie podstawki, na których znajdują się głośniki. Generalnie całe mieszkanie naszpikowane jest elektroniką (kamery, projektor, kino domowe), a ta sterowana jest przez… serwerownię, stanowiącą oddzielne pomieszczenie mieszkania.
 

 
Na koniec przygotowaliśmy dla was coś ekstra! Poradę Marty Czerkies, dotyczącą doboru sprzętu AGD do kuchni:

„Do ważnych aspektów wyboru sprzętu AGD należą energooszczędność i design sprzętu. Dobrze zatem, by sprzęt był energooszczędny, a także, co oczywiste, pasował wizualnie do stylu wnętrza. Jeśli zaś chodzi o szczegółową specyfikację, większość obecnego na rynku sprzętu AGD spełnia ogólnie przyjęte standardy, dlatego innym ważnym aspektem, na który warto zwracać uwagę przy wyborze jest gwarancja – to, na jakich zasadach jest udzielana, i na jak długo można ją przedłużać.” – Marta Czerkies

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • Przedpokój pokryty w całości leśną fototapetą, z ukrytymi drzwiami,
  • Ukryty pokój, o którego istnieniu mogą wiedzieć jedynie gospodarze sypialni,
  • Nowoczesny styl i kolorystyka wnętrza – biele, błękity, szarości, a także wykorzystanie elementów drewnianych charakterystycznych dla skandynawskiego stylu.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: