[Architekci prezentują] Urządzamy mieszkanie przeznaczone na wynajem!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

W dzisiejszej odsłonie cyklu Architekci prezentują zabieramy was do 43-metrowego wnętrza na warszawskim Mokotowie, by wspólnie z architektami biura POMYSŁOWNIA urządzić idealne mieszkanie przeznaczone na wynajem. Czy im się udało? Sprawdźcie!
 
Publikacja partnerska

Czego oczekiwali właściciele mieszkania?

Jako że mieszkanie zakupione zostało z myślą o wynajmie, podstawowym oczekiwaniem właścicieli było, aby na stosunkowo niewielkim metrażu maksymalnie wykorzystać przestrzeń, czyniąc ją jednocześnie w pełni funkcjonalną.

Ze względu na niewielki metraż bardzo ważne w tym projekcie było uzyskanie jak największej ilości powierzchni przeznaczonej do przechowywania przy jednoczesnym niezagraceniu wnętrza.projektanci POMYSŁOWNI

szafki w kuchni

 

 
Właściciele mieszkania przeznaczonego na wynajem chcieli także, by wnętrze miało neutralny, surowy charakter, co jest bezpiecznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku gdy nie znamy gustu osób, które w przyszłości będą wynajmować cztery kąty.  Inwestorom zależało także na tym, by łazienka wyposażona została w przestronny prysznic typu walk-in.

Jak projektanci POMYSŁOWNI zrealizowali oczekiwania swoich klientów?

Sprytne systemy przechowywania, czyli jakie?

system przechowywania w kuchni

Głównym zadaniem architektów wnętrz było wygospodarowanie we wnętrzu maksymalnej powierzchni służącej przechowywaniu. Dlatego znaczna część ścian mieszkania została zabudowana szafami o gładkich frontach (w większości przypadków od podłóg po sufity).
 

 
Tego typu zabudowy są tak dyskretne i „niewidzialne”, że sprawiają wrażenie ścian, będąc tak naprawdę pojemnymi szafami. Dzięki sprytnym systemom przechowywania, mieszkańcy mogą pomieścić w szafach wszystkie bibeloty, sprzęty czy ubrania, jednocześnie nie zagracając wnętrza.

Na pierwszy rzut oka problemem był brak miejsca na szafę w przedpokoju. Udało nam się jednak zaprojektować i wykonać aż dwie szafy na okrycia wierzchnie. Jedna jest bardzo płytka, ale z powodzeniem mieści kurtki wieszane na wieszakach i buty. Druga wkomponowana została w zabudowę w salonie z dostępem od strony przedpokoju. – projektanci POMYSŁOWNI

przedpokój

Surowość wnętrza idealna dla każdego

mieszkanie pod wynajem

Surowość wnętrza realizuje się w neutralności, która sprawia, że mieszkanie powinno przypaść do gustu niemal każdemu. Co więcej, tak uniwersalne wnętrze pozwoli przyszłym najemcom na zaaranżowanie mieszkania z wykorzystaniem ulubionych przez siebie dodatków, zgodnych z ich gustem.
 

 
Projektanci uzyskali efekt surowego, neutralnego wnętrza poprzez:

  • wykorzystanie cech charakterystycznych dla stylów nowoczesnego i skandynawskiego, a więc zastosowanie bieli, szarości i kolorów ziemi oraz naturalnych, drewnianych i betonowych akcentów,
  • realizację postulatów stylu minimalistycznego, dotyczących ograniczenia liczby ornamentów we wnętrzu, a także ukrycia wszystkich zbędnych w danym momencie przedmiotów, tak by nie zakłócały prostoty przestrzeni (przykładem może być ukrycie pralki w zabudowie).
zabudowa pralki

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • otwarcie kuchni na salon, co powiększa optycznie przestrzeń, pozwala lepiej ją doświetlić, a w końcu – integruje domowników,
  • zastosowanie stylu nowoczesnego (np. w sypialni) w tak uniwersalny sposób, że wnętrze idealnie sprawdzi się jako przestrzeń mieszkalna zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny,
  • łatwe w utrzymaniu czystości płytki gresowe imitujące beton, idealnie komponujące się ze wszystkimi pomieszczeniami mieszkania.
sypialnia w stylu nowoczesnym

 

 
Artykuł powstał dzięki serdeczności biura projektowego POMYSŁOWNIA

pomysłownia

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: