Bożonarodzeniowy hit – ozdoby świąteczne robione ręcznie

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Święta bożonarodzeniowe już niedługo, zatem pomyśl o ozdobach, które przygotujesz do dekoracji domu. Sprawdź, dlaczego warto postawić na bożonarodzeniowe DIY i jakie ozdoby świąteczne robione ręcznie oczarowały nas najbardziej!

Jakie są zalety ozdób świątecznych robionych ręcznie?

Ozdoby świąteczne robione ręcznie są wyjątkowe i mają w sobie dużo uroku, nawet jeśli nie są wykonane idealne. Ponadto, robienie przedmiotów metodą DIY ma sporo zalet. Zatem warto wziąć je pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup nowego kompletu ozdób świątecznych w sklepie.

Zapoznaj się z najnowszymi trendami na stronie Grohe Smart Control. Zaczerpnij również garść inspiracji z naszych artykułów o: kolorach ścian w kuchni do białych mebli, pomysłach na toaletkę i małych łazienkach w stylu skandynawskim!

 

 

Pobudzają do kreatywnego działania!

Pierwszą z zalet projektów DIY jest pobudzenie kreatywności. Tworząc ozdoby świąteczne możesz korzystać z projektów dostępnych w książkach i w internecie, możesz również wykorzystać je tylko jako inspirację dla swoich pomysłów.
 

Motywują do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi

Kolejną z zalet, które daje własnoręczne robienie ozdób świątecznych jest wykorzystanie tego czasu na wspólne przesiadywanie wśród grona rodziny i przyjaciół. Rodzinne robienie ozdób świątecznych to z pewnością radosny i przyjemny proces twórczy, w który możesz zaangażować starszych i młodszych członków rodziny. Będzie to świetny pretekst do wspólnych rozmów, ale również dobry sposób na usprawnianie sprawności manualnej u dzieci.
 

 

Mogą być własnoręcznie robionymi upominkami na święta

Ozdoby świąteczne robione ręcznie możesz wykorzystać nie tylko jako dekorację twojego domu. Zaplanuj drobne, przedświąteczne upominki dla najbliższych, właśnie w formie ręcznie robionych ozdób świątecznych. Dla każdego możesz wykonać spersonalizowane ozdoby świąteczne, wzbogacając je o indywidualne dodatki – inicjały, imiona, obrazki albo nawet zdjęcia. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.
 

Ozdoby świąteczne robione ręcznie – zawieś je na choince

Przygotuj swoje własne, ręcznie robione ozdoby świąteczne, aby twój dom nabrał niepowtarzalnego klimatu. Zawiesisz je na choince, na gałązkach lub jako dekorację na ścianie lub drzwiach. Proste ozdoby świąteczne na choinkę wykonasz szybko i nie potrzebujesz do tego specjalnych umiejętności plastycznych.


 
Do robienia ozdób świątecznych na choinkę wykorzystaj proste elementy, postaraj się kupować jak najmniej produktów i wykorzystaj skarby, które masz w szufladach lub użyj naturalnych elementów z lasu czy ogrodu: szyszek, mchu, patyczków.
 

Upcykling – idea, która promuje wtórne wykorzystywanie odpadów w celu uzyskania pełnowartościowych przedmiotów. Dzięki upcyklingowi mniej przedmiotów trafia do śmieci, mniej rzeczy marnuje się, a co za tym idzie, zwiększa się realny wpływ na ochronę środowiska.

Z czego możesz wykonać ozdoby świąteczne?

Wykorzystaj to, co masz pod ręką: stare pudełeczka, pojemniki, ale również to, co znajdziesz w kuchni, np. plasterki pomarańczy lub cytryn. Korzystaj również ze skarbów znalezionych na popołudniowym spacerze!
 

 
Zrób piękne gwiazdki z patyczków i sznurków. Do gwiazdek możesz użyć patyczków różnej wielkości i długości. Im bardziej nieforemne i naturalne patyczki zastosujesz, tym bardziej rustykalne gwiazdki uzyskasz.
 

Rustykalny – odnoszący się do stylistyki wiejskiej, swojskiej, czasami ludowej. Określenie bez pejoratywnego wydźwięku, może być związane np. z wystrojem wnętrz i dekoracjami.

 
Piękne pachnące gwiazdki zrobisz również przy pomocy lasek cynamonu. Takie ozdoby łącz ze wstążkami ze sznurków, kartoników lub naturalnych kokardek.
 

 
Nie ograniczaj swojej wyobraźni i korzystaj z bogactwa materiałów dostępnych na wyciągnięcie ręki!
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: