7 pomysłów na kreatywne wieszaki do przedpokoju

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Jak szybko i ciekawie odmienić wygląd przedpokoju? Oczywiście za pomocą kreatywnych wieszaków! Sprawdziliśmy, jakie pomysły mają internauci i designerzy. W efekcie: przed wami najlepsze wieszaki do przedpokoju, które dodadzą mu charakteru!

Wieszaki do przedpokoju – komu to potrzebne?

Podczas urządzania mieszkania czy domu może pojawić się pytanie: czy potrzebuję wieszaków w przedpokoju? Coraz częściej odpowiadamy „Nie” na to pytanie, wybierając szafę. Ale nie każdy ma tyle wolnej przestrzeni w przedsionku, żeby zmieścić w nim dużą szafę na kurtki i płaszcze. Problemy pojawiają się też, gdy mamy gości – kurtek bywa więcej niż dostępnego miejsca. Szczególnie zimą. Dlatego dodatkowe wieszaki do przedpokoju zawsze się przydają. A mogą też być ozdobą!

1. Drzewko jako wieszaki do przedpokoju

W zgodzie z trendami ostatnich miesięcy, warto pomyśleć o czymś naturalnym do przedpokoju. Drzewko sprawdzi się świetnie! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na prawdziwy konar drzewa z przyciętymi gałęziami służącymi za wieszaki, czy też po prostu namalujesz drzewo na ścianie i przykręcisz haczyki w kilku miejscach, takie wieszaki do przedpokoju wyglądają zawsze stylowo. Szczególnie jeśli całe mieszkanie utrzymane jest w skandynawskim stylu hygge lub rustykalnym.
 


 

2. Jak zmienić hobby w wieszaki do przedpokoju?

Żeby twoi goście już od wejścia wiedzieli coś o tobie, możesz przerobić elementy swojego ulubionego hobby na wieszaki do przedpokoju. Możesz przymocować do ścian narty, wiosło z haczykami, a nawet wykonać haki z główek młotków i innych narzędzi. Taka aranżacja szczególnie dobrze prezentuje się we wnętrzach loftowych, ale też w każdym innym, w którym zadbasz o to, by wyrażało twoje pasje i zainteresowania.
 


 

3. Składane wieszaki do przedpokoju o małym metrażu

Minimalistyczne, eleganckie i wyjątkowo funkcjonalne. Takie są wieszaki do przedpokoju, które coraz częściej podpowiadają nam designerzy. Wybierz duży panel z wyciąganymi hakami na różnych wysokościach, jeśli często miewasz dużo gości lub chcesz, by dzieci mogły bez problemu do nich sięgnąć. Jeśli masz wyjątkowo mało miejsca lub chcesz mieć wieszaki tylko na awaryjne sytuacje, wystarczy wąski rząd wkomponowanych w deskę lub płytę haczyków. Naszym zdaniem najciekawsze są te wykonane z całości z drewna, ale w nowoczesnych wnętrzach warto wybrać wieszaki do przedpokoju z elementami z chromowanej stali.
 


 

4. Klasyczne wieszaki inaczej

Czy zwykłe wieszaki na płaszcze i koszule mogą zamienić się w kreatywne wieszaki do przedpokoju? Oczywiście, jeśli tylko nie brak ci smykałki do majsterkowania! Przycięte i odwrócone do góry nogami drewniane wieszaki wystarczy przymocować do płyty i już masz cały rząd podwójnych, wygodnych miejsc na kurtki i szaliki dla całej rodziny. Możesz też wykorzystać bardzo modny motyw jelenich rogów – to tylko dwa złączone ze sobą zwykłe wieszaki i kawałek ciemnego materiału. Klasyczne wieszaki to bardzo wdzięczny materiał, pozwalający stworzyć wiele bardzo ciekawych aranżacji – i zawsze przyciągają wzrok!
 


 

5. Wieszaki do przedpokoju czy zwykłe rury?

Jedno i drugie! W industrialnym i loftowym wnętrzu to niemalże obowiązek, ale wieszaki do przedpokoju zrobione z rurek sprawdzą się też w innych aranżacjach – wystarczy odpowiednio dobrać kształt. Niezaprzeczalną zaletą takich wieszaków jest to, że w ich tworzeniu ogranicza cię tylko wyobraźnia. Możesz zrobić tylko kilka prostych haczyków na desce, ale też dobrać odpowiednia ilość prostych rurek i kolanek, aby zbudować małą garderobę lub zwisający z sufitu reling na wieszaki. To proste – w końcu każdy potrafi skęcić razem dwie metalowe rurki, prawda?
 


 

6. Sztućce nie tylko w kuchni

To już zabawa dla prawdziwych zapaleńców. Ale jakże warta zachodu! Odpowiednio wygięte sztućce ze starej domowej zastawy mogą z powodzeniem robić za wieszaki do przedpokoju – wystarczy je przykręcić. Szczególnie zaskakująco prezentują się widelce, których zęby możesz powyginać w dowolne kształty, dodając im jeszcze więcej charakteru. Wygięcie grubego stalowego noża czy łyżki może wymagać sporo wysiłku i odpowiedniego sprzętu, ale już srebrna zastawa daje się modelować dość łatwo. A aluminiowa wręcz gnie się w rękach. Warto jednak pamiętać, że im łatwiej ugina się metal, tym mniejsze wytrzyma obciążenie.
 


 

7. Palety są wszędzie – także w przedpokoju

Moda na meble z palet nadal ma się bardzo dobrze. Może dlatego, że stosunkowo łatwo je dostać, a jeszcze łatwiej przerobić? W każdym razie, palety sprawdzą się również jako wieszaki do przedpokoju – a przynajmniej ich podstawa. Możesz po prostu przymocować paletę do ściany i wkręcić haczyki, ale jeśli nie brak ci pomysłów i zaradności, z palety zrobisz też cały mebel do przedpokoju. A by dostosować wieszak z palety do wnętrza wystarczy tylko trochę farby!
 


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2018-12-11 11:30:21
Doomsday
U mnie w przedpokoju zamontowałem haki na rowery, bo przestrzeń jest na tyle szeroka że nie stanowią one problemu. Super praktyczna sprawa jak sporo się jeździ. Niby zwykle takie haki daje się w garażu ale w realiach mieszkania gdzie rower zawsze trochę komplikuje sprawę moim zdaniem to niezły patent.