Nie tylko dla domu, czyli wyposażenie łazienki w obiekcie publicznym

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Wygląd łazienek w miejscach publicznych takich, jak restauracje, centra handlowe, sklepy, biura czy banki, znacząco wpływa na postrzeganie przez ich użytkowników całego obiektu. Chcesz wiedzieć, po jakie rozwiązania należy sięgnąć, aby wyposażenie łazienki publicznej było zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne? Zapraszamy do lektury!

Wyposażenie łazienki w obiekcie publicznym - rozwiązania

Wyposażenie łazienki publicznej – specyfika

Wyobraź sobie łazienkę idealną. Zapewne określają ją takie przymiotniki, jak estetyczna, elegancka, wygodna, funkcjonalna… Z łazienkami w obiektach użyteczności publicznej jest w zasadzie podobnie, ale odpowiednie zbalansowanie jej różnych walorów jest jeszcze ważniejsze i o wiele trudniejsze niż w przypadku łazienki domowej. Projektując łazienki publiczne, trzeba też jeszcze większy nacisk położyć na łatwość utrzymania higieny w pomieszczeniu oraz komfort użytkowania.

Łazienki publiczne - najważniejsze cechy

Dlaczego? To proste! Przez toalety publiczne w budynkach takich jak centra handlowe, restauracje, biura czy szkoły codziennie przewijają się rzesze osób. Z tego względu konieczne jest postawienie na ergonomiczność, ale też ekonomiczność. Łazienki w obiektach publicznych mogą bowiem generować olbrzymie koszty.  Dobierając wyposażenie łazienki, trzeba więc wziąć pod uwagę oszczędność wody oraz trwałość sprzętów, tak aby właściciela budynku nie doprowadzić do bankructwa.

Łazienki publiczne - najważniejsze cechy

Najlepsze wyposażenie łazienki w budynku publicznym

Łazienka w obiekcie publicznym musi być wygodna, ergonomiczna i ekonomiczna, a utrzymywanie jej w higienicznych warunkach musi być łatwe. Dodatkowo, jako swego rodzaju wizytówka obiektu, powinna być także miła dla oka. Jak połączyć te wszystkie potrzeby? Wybierając wyposażenie łazienki, należy sięgać po najlepsze rozwiązania! Armatura powinna być trwała i solidna, tak aby uniknąć rozmaitych przypadkowych uszkodzeń, a nawet aktów wandalizmu.

Jaka musi być toaleta publiczna?

Jeśli chodzi o wygląd pomieszczenia, to nie bez powodu w toaletach publicznych króluje biel lub stonowane odcienie szarości oraz proste, nowoczesne formy. Słowem, najlepiej stawiać na estetyczny minimalizm. Nie można przy tym zapomnieć o najważniejszym, czyli o sprzętach.

Jakie wyposażenie łazienki będzie najlepsze? Pod uwagę powinieneś brać wyłącznie baterie i akcesoria od sprawdzonych producentów, wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne i zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki publicznych łazienek. W tego rodzaju wnętrzach najlepiej sprawdzają się baterie bezdotykowe oraz wszystkie urządzenia, które pomagają oszczędzić wodę.

Postaw na nowoczesne technologie

Najnowsze zdobycze techniki pozwalają zoptymalizować proces użytkowania łazienki przez dużą liczbę osób, ułatwiają konserwację sprzętu oraz pomagają zaoszczędzić wodę, a w konsekwencji także pieniądze. Dlatego właśnie powinieneś zainteresować się bateriami umywalkowymi uruchamianymi na podczerwień.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, dzięki czemu z łatwością dopasujesz sprzęt do stylu pomieszczenia. Godne uwagi są np. opływowe baterie GROHE Essence E, smukłe i oparte na ostrych konturach baterie GROHE Eurocube E czy charakteryzujące się ponadczasowym wyglądem baterie z kolekcji GROHE Europlus E.

Bateria termostatowe Grohe do łazienki publicznej
Bateria łazienkowa do toalet publicznych Grohe Euroeco Special
Bateria do toalety publicznej Grohe Europlus E

Jeśli jednak chcesz pójść o krok dalej i zaoszczędzić jeszcze więcej, powinieneś wybrać baterię GROHE Eurosmart Cosmopolitan Powerbox. Model ten stanowi sprytne połączenie tradycyjnej baterii na podczerwień z generatorem prądu – przepływająca woda napędza turbinę, która ładuje baterię. Przy okazji zdobywasz więc także kilka dodatkowych punktów za proekologiczność!

Elektronika na podczerwień to także absolutny must have w pisuarach i toaletach. Rozwiązania technologiczne takie jak GROHE Tectron czy GROHE Rondo umożliwiają automatyczne spłukiwanie wody, znacząco ograniczając tym samym jej zużycie.

Bateria na podczerwień Grohe Powerbox
Bateria łazienkowa na podczerwień Grohe Tectron

Toalety publiczne – wygoda przede wszystkim

Co istotne, w parze z wydajnością i oszczędnością idzie także ogromna wygoda. Większość wspomnianych modeli można obsłużyć przy pomocy pilota lub czujnika, a niektóre z nich mają również wbudowany moduł Bluetooth. Pozwala on na ustawienie trybów działania, czyszczenia i wiele więcej za pomocą dedykowanej aplikacji – koniec z ręcznym dostosowywaniem wszystkich parametrów!

Baterie łazienkowe z modułem Bluetooth

Najnowocześniejsze wyposażenie łazienki zapewnia jednak wygodę nie tylko zarządcom i konserwatorom, ale też użytkownikom. Przykładowo, produkty z serii GROHE Euroeco Special wyposażono w wydłużone dźwignie i regulator strumienia laminarnego, dzięki czemu do ich obsługi nie trzeba nawet używać rąk. Rozwiązanie to sprawia, że modele z tej serii idealnie nadają się także do obiektów, w których szczególnie istotne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny.

Bateria łazienkowa do toalet publicznych Grohe Euroeco Special
Wyposażenie łazienki publicznej - odpowiedni projekt

Nowoczesność = oszczędność = sukces

Termostat podumywalkowy Grohe dla łazienek publicznych

To jeszcze nie wszystko! Jeśli postawisz na nowoczesność, możesz jeszcze bardziej zwiększyć ergonomiczność pomieszczenia i zmniejszyć zużycie wody. W następnej kolejności powinieneś więc zainteresować się bateriami termostatowymi zaprojektowanymi specjalnie z myślą o obiektach użyteczności publicznej. GROHE Grohtherm Micro to unikalny termostat podumywalkowy, który pozwala ustawić stałą temperaturę wody w baterii i zapobiec oparzeniom, przy okazji… Zgadłeś: zmniejszając jej zużycie.

Bateria termostatowe Grohe do toalety publicznej

Ciekawym rozwiązaniem jest także GROHE Grohtherm XL, który działa jak każdy termostat, utrzymując wybraną temperaturę wody, ale może obsłużyć kilka wyjść wody, dzięki czemu doskonale sprawdza się np. na basenach czy w obiektach sportowych ze wspólnymi łazienkami. Bez względu na to, w jakim obiekcie użyteczności publicznej znajduje się łazienka, którą projektujesz, możesz być pewny, że sięgając po sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, podejmujesz najlepszy możliwy wybór!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: