Często mówi się, że kolory mają ogromne znaczenie na samopoczucie ludzi. Dlatego urządzając swoje cztery kąty lub decydując, jaka tapeta zostanie położona we wnętrzu, warto poznać tajniki koloroterapii.
Publikacja partnerska
Kolorowa tapeta – kilka słów o terapii kolorem
Chromoterapia to kuracja kolorem. Jej początki sięgają starożytności, gdy Egipcjanie zauważyli zależność między kuracją osoby chorej, a kolorami jakimi się otacza. Po zabiegi z miksowaniem i używaniem odpowiednich barw sięga wiele osób zarówno psychologów, jak i marketingowców. Poznaj zatem znaczenie kolorów! Dowiedz się również, jaka paleta Pantone będzie królowała w 2019 roku!
Krótko o właściwościach kolorów!
- Biały – korzystnie wpływa na samopoczucie, przypisuje mu się właściwość pobudzania układu odpornościowego.
- Czarny – ma wyciszać i budować aurę tajemniczości.
- Zielony – relaksuje i wycisza. Często poleca się używać zielonych dodatków w biurach, które mają skupić wzrok pracownika i odrobinę go odstresować.
- Niebieski – mówi się, że łagodzi on objawy bezsenności.
- Czerwony – podgrzewa atmosferę, daje poczucie władzy i pobudza do działania.
- Żółty – ciepła barwa, która jest bardzo uniwersalna. Obecnie często we wnętrzach stosuje się odcienie rebel yellow i mustard yellow.
W jakich wnętrzach stosować żółty?
- Pokój dziecka – jako że jest to kolor, który sprzyja radości, może być idealny do pokoju dziecięcego. Ze względu na swoją neutralną barwę, często stosowany jest jako żółta tapeta do pokoju niemowlaka, który dopiero ma przyjść na świat.
- Gabinet – wg koloroterapii, żółty stymuluje pracę mózgu i zwiększa możliwości do zapamiętywania. Tym samym powinien on pojawić się w gabinecie czy pokoju ucznia.
- Sypialnia – żółty ma zwalczać zmęczenie i łagodzić stres, co czyni go idealnym kolorem do sypialni.
- Pokój dzienny – żółty daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co jest niezwykle ważne w pokojach, w których spędza się najwięcej swojego czasu.
Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Pixers.
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego