Zmień kabinę prysznicową w SPA – 5 najciekawszych pomysłów

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut 4 lutego 2023
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Każdego dnia mamy do wypełnienia dziesiątki obowiązków i często brakuje nam czasu na prawdziwy odpoczynek. W takich sytuacjach warto szukać okazji do relaksu w codziennych czynnościach. Zwykły prysznic, zazwyczaj brany bezrefleksyjnie, może wyciszyć lub dodać energii do działania, jeśli świadomie potraktujemy go jako chwilę dla siebie.

Aby zmienić kabinę prysznicową w ostoję wypoczynku, przydadzą się nie tylko techniki mindfulness, ale też odpowiednie wyposażenie. Jednym wystarczą proste zmiany, jak słuchawka i deszczownica z wieloma strumieniami, inni potrzebują dodatkowych doznań, jak bicze wodne, światło i dźwięk.

Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czego Ty potrzebujesz, aby odpłynąć do krainy odprężenia.

SPA

Słuchawka prysznicowa ze strumieniem na każdą okazję

Raz delikatna mgiełka, innym razem masaż barków mocnym strumieniem dużych, ciężkich kropli — z odpowiednią słuchawką prysznicową możesz kąpać się tak, jak masz w danej chwili ochotę. I to bez konieczności wprowadzania rewolucyjnych zmian w swojej łazience.

Nowa słuchawka prysznicowa z wężem odpowiedniej długości to najprostszy sposób, by nadać swojej kabinie prysznicowej nową, lepszą funkcjonalność. Jedyne, co musisz zrobić, to zamówić odpowiedni model, odkręcić dotychczasową słuchawkę i w jej miejsce przykręcić nową.

Tylko co wybrać? Na rynku dostępne są przecież dziesiątki, o ile nie setki wariantów. Jak rozpoznać ten właściwy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj strumieni. Najlepiej wybrać model, który oferuje te najbardziej różnorodne, aby mieć swobodę wyboru. Z pewnością przydadzą się: strumień mocny, masujący spięte barki, zwarty strumień do spłukiwania włosów i sprzątania kabiny oraz delikatna, relaksująca mgiełka.

Istotny jest też sposób obsługi słuchawki. W prostszych modelach strumień zmienia się za pomocą obracanej tarczy. W tych bardziej zaawansowanych technologicznie będzie to przełącznik z przyciskami, umieszczony na wierzchu słuchawki. Przełącznik pozwala nie tylko wygodniej zmieniać strumienie, ale też łączyć je ze sobą, czego nie da się zrobić, mając tradycyjną tarczę do przekręcania.   

GROHE

198.23 zł

GROHE Tempesta New – słuchawka prysznicowa
GROHE

273.05 zł

GROHE Euphoria – słuchawka prysznicowa
Grohe

291.79 zł

Grohe Rainshower SmartActive – słuchawka prysznicowa

4 strumienie wody do wyboru

3 strumienie wody do wyboru

3 strumienie wody do wyboru

Zmiana strumienia przy pomocy pierścienia wokół tarczy natrysku

Zmiana strumienia przy pomocy pierścienia wokół tarczy natrysku

Zmiana strumienia przy pomocy przycisków na słuchawce

Wyższy poziom deszczownicy — modele z kilkoma strumieniami

Deszczownica prysznicowa również może mieć więcej niż jeden strumień. Producenci najczęściej oferują modele 2- lub 3- strumieniowe i tak samo, jak w przypadku słuchawki, najlepiej wybrać taką, gdzie są one najbardziej różnorodne.

Strumień w deszczownicy najczęściej wybiera się za pomocą przełącznika umieszczonego na tarczy — wystarczy go przekręcić.

Ciekawym rozwiązaniem jest deszczownica podtynkowa lub natynkowa, która umożliwia łączenie kilku strumieni i obsługę z poziomu baterii. Unikatowe rozwiązanie w tym zakresie oferują baterie z kolekcji GROHE SmartControl, pozwalająca na korzystanie z kilku wyjść wody jednocześnie np. 2 strumieni deszczownicy + prysznica ręcznego.

GROHE

506.27 zł

GROHE Euphoria – deszczownica
GROHE

2036.88 zł

GROHE SmartActive – deszczownica z ramieniem
GROHE

2028.02 zł

GROHE SmartControl – podtynkowa bateria do obsługi 3 wyjść wody

3 strumienie wody do wyboru

2 strumienie wody do wyboru

Możliwość jednoczesnej obsługi do 3 wyjść wody

Zmiana strumieni przy pomocy pokrętła na tarczy deszczownicy

Zmiana strumieni przy pomocy baterii lub przełącznika (zamawiane osobno)

Możliwość zapamiętywania ustawień kąpieli

Prysznice boczne — masaż całego ciała pod prysznicem

Jeśli oczekujesz od prysznica czegoś więcej niż tylko słuchawka i deszczownica, może zainteresuje Cię montaż natrysków bocznych?

Dodatkowe natryski pełnią funkcję typowo relaksacyjną, masując ciało wodą pod stosunkowo wysokim ciśnieniem. Można je obsługiwać za pomocą dodatkowego przełącznika albo wybrać baterię, która integruje wszystkie prysznicowe funkcje — natryski, deszczownicę i słuchawkę. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie pamiętaj o tym, żeby Twoja baterie była w stanie obsłużyć 3 wyjścia wody!

Montaż dodatkowych natrysków jest bardziej złożony niż np. wymiana deszczownicy. Są one dostępne w systemie podtynkowym, dlatego konieczne jest kucie płytek oraz przebudowania instalacji wodnej. Najlepiej więc zamontować je podczas remontu.

Moduł świetlny pod prysznic — uczta dla wzrokowców

O tym, że światło i kolory mają wpływ na nasze samopoczucie, wiadomo od dawna. Są barwy, w których otoczeniu czujemy się doskonale, podczas gdy inne mają na nas znikomy, a nawet negatywny wpływ na samopoczucie. Dlaczego więc nie wykorzystać sprzyjających kolorów podczas kąpieli?

Chromoterapia, czyli terapia kolorowym światłem, znana jest od wieków i może być wykorzystywana wspierająco w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami. Stres, zmęczenie czy napięcie zdecydowanie są jednymi z nich.

Jest kilka sposobów na to, żeby cieszyć się chromoterapią w kabinie prysznicowej. Od popularnych profili LED-owych, przez oświetlenie górne z możliwością regulacji i natężenia światła, aż po oferowane przez firmę GROHE specjalne moduły świetlne montowane podtynkowo i sterowane przy pomocy aplikacji. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę, ponieważ pozwalają wybrać dowolną barwę oświetlania – od intensywnej czerwieni, aż po uspokajającą zieleń. 

Należy jednak pamiętać, że montaż takiego rozwiązania wymaga przygotowania: wykucia w ścianie odpowiednich otworów, doprowadzenia prądu i oczywiście szczelnej izolacji przed wilgocią.

Moduł dźwiękowy pod prysznic — zanurz się w muzyce

Skoro mamy moduły świetlne, nie może zabraknąć też opcji z dźwiękiem. Najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wodoodpornego głośnika bluetooth ale gratką dla każdego melomana będzie moduł dźwiękowy oferowany przez firmę GROHE..

To wodoodporne, eleganckie rozwiązanie sterowane jest za pomocą aplikacji na smartfona i umożliwia słuchanie muzyki w doskonałej jakości. Wymaga jednak montażu podtynkowego, więc podobnie do rozwiązań świetlnych, rekomendujemy instalację przy okazji wprowadzania większych zmian w łazience.

Prysznic SPA

Stworzenie domowego SPA pod prysznicem nie wymaga drastycznych zmian, jednak jeśli masz ochotę iść na całość, również masz taką możliwość. Każdy może wybrać rozwiązanie, które spełni jego potrzeby i zmieni codzienną kąpiel w rytuał relaksu.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: