Artykuł pod patronatem
Odkryjcie nowe trendy w projektowaniu armatury łazienkowej – takie jak druk 3D czy cyfrowe wyświetlacze.
Trendy w tworzeniu armatury łazienkowej idą z duchem czasu. Design sprawnie dopasowuje się do rzeczywistości, w której nowe technologie coraz śmielej wkraczają w niemal każdą dziedzinę życia. Dzięki temu realizowane są nieszablonowe, odważne pomysły i wykorzystywane nowe materiały. A wszystko to z troską o środowisko!
Nowe trendy w projektowaniu łazienek
Design, inżynieria i klasyczne rzemiosło coraz śmielej łączą się ze światem nowych technologii, tworząc nieosiągalne dotąd rozwiązania. Współczesne trendy w projektowaniu łazienek skłaniają się ku innowacjom — takim jak druk 3D oraz rozwiązania cyfrowe.
Baterie z wyświetlaczem cyfrowym
Inteligentne domy, w których technologia coraz częściej wyręcza ludzi w różnych czynnościach, są już rzeczywistością. Zdalne sterowanie światłem i autonomiczne odkurzacze już nikogo nie dziwią — przyszedł więc czas na kolejny krok. Tym krokiem jest uzyskanie pełnej kontroli nad wodą w łazience za pomocą baterii z cyfrowym wyświetlaczem.
Bateria łazienkowa z wyświetlaczem pozwala precyzyjnie kontrolować temperaturę wody. Wystarczy szybki rzut oka, by dowiedzieć się, czy nie jest zbyt zimna ani za gorąca. To z kolei daje wymierne korzyści. Zapewnia bezpieczne korzystanie z baterii — zwłaszcza przez dzieci i oszczędza użytkownikom nieprzyjemnych niespodzianek. Pozwala upewnić się, że woda jest wystarczająco ciepła, by zabić szkodliwe drobnoustroje oraz poznać swój ulubiony zakres temperatur. To kolejny krok do ścisłej kontroli wody w Twoim domu.
Baterie z drukarki 3D
Druk 3D to kolejny trend, który szturmem podbija również branżę sanitarną i w niedalekiej przyszłości będzie powszechnym rozwiązaniem. Fenomen drukarek 3D tkwi w nowym podejściu do produkcji. Podejściu, które daje nieznane dotąd możliwości.
Baterie umywalkowe wykonane w technologii druku 3D mogą mieć niezwykłe, futurystyczne oblicza. Ich wykonanie jest stosunkowo proste w porównaniu do skomplikowanych, złożonych form, które prezentują. To wielka szansa dla projektantów, którzy mogą tworzyć swoje użytkowe dzieła efektywniej niż do tej pory. To także nowe możliwości dla wymagających użytkowników, którzy mogą przebierać w coraz to nowych, designerskich propozycjach.
Druk 3D to również rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Ten rodzaj produkcji pozwala bowiem na efektywne wykorzystanie surowców, zauważalnie minimalizując ich straty. W przypadku masowej produkcji ma to bezpośrednie przełożenie na ceny gotowych baterii.
Cyfrowa kolekcja GROHE Plus
GROHE również jest obecne w świecie internetu rzeczy, realizując śmiałe projekty cyfrowe. Jednym z nich są wybrane baterie z kolekcji GROHE Plus, wyposażone w cyfrowe wyświetlacze temperatury.
Swoim wyglądem armatura z kolekcji GROHE Plus nawiązuje do klasycznej architektury: reprezentuje doskonałość, lekkość i wytrzymałość elementu, jakim jest łuk. Jednak wzornictwo to tylko jeden z jej atutów.
Głównym wyróżnikiem jest bowiem możliwość wyjątkowo precyzyjnej kontroli nad parametrami przepływu. Wyświetlacz LED, umieszczony na wylewce, informuje o temperaturze strumienia z dokładnością do jednego stopnia. Zastosowanie oznaczenia kolorystycznego — kolor niebieski dla zimnej wody, czerwony dla gorącej — pozwala jeszcze szybciej uzyskać pożądane informacje.
Po zatrzymaniu strumienia podgląd znika, pozostawiając wylewkę nieskazitelnie elegancką.
Kolekcja GROHE Icon 3D prosto z drukarki
W asortymencie GROHE perłami z drukarki 3D są baterie Allure Brilliant oraz Atrio, obie w wariancie Icon 3D. Dzięki pracy inżynierów i designerów niewyobrażalne dotąd formy stały się zachwycającą rzeczywistością.
Każdy element składa się z ponad 4000 warstw, wykonanych ze sproszkowanej, szlachetnej stali nierdzewnej. Kształty inspirowane współczesną architekturą mają surowy, futurystyczny charakter, który docenią miłośnicy nietypowych, minimalistycznych rozwiązań.
Z ciekawością patrzymy w przyszłość wzornictwa użytkowego, wypatrując w niej kolejnych możliwości. Z ekscytacją obserwujemy także, jak nieosiągalne dotąd pomysły zmieniają się w rzeczywistość, która już w niedługo będzie mogła zawitać i do Waszych domów.
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego