Napisy na ścianę – czyli jak w prosty sposób nadać wnętrzu oryginalnego wyrazu

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Do dyspozycji masz wiele sposobów, aby ciekawie wykończyć ściany w swoim mieszkaniu. Przeglądając obecne tendencje, zwróć uwagę na te, które dają duże możliwości aranżacyjne – np. na cegłę, beton architektoniczny, fototapety, tynk strukturalny czy napisy na ścianę. Te ostatnie zdobywają coraz większą popularność przez wzgląd na to, że są łatwe w montażu, za ich pomocą możesz w szybki sposób spersonalizować wnętrze, a ponadto nie są drogie.

Z czego mogą być wykonane napisy na ścianę?

Wszystko zależy o tego, jaki efekt wizualny pomieszczenia chcesz uzyskać. Do wnętrz w naturalnym stylu będą pasowały napisy wykonane ze sklejki. Na jej powierzchni widoczny jest zarys słojów, co sprawia, że takie napisy będą pięknie współgrały ze stylem skandynawskim czy angielskim. Jeśli natomiast w mieszkaniu stawiasz na styl etno lub boho, wybierz kolorowe napisy zrobione z miękkich tkanin, wyszywane koralikami lub cekinami. Aby nie przytłoczyć wnętrza zbytnim natłokiem kolorów i faktur, wybierz krótki tekst do uwiecznienia na ścianie – najlepiej jedno lub dwa słowa. Więcej inspiracji znajdziesz na Strefie GROHE.
 

 

Koszt niedużego, dwuwyrazowego napisu ze sklejki to koszt od ok. 50 zł. Cena zwiększa się wraz z ilością słów i wielkością czcionki.

 
Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są napisy na ścianę wykonane z folii samoprzylepnej. Treść takiego napisu możesz wybrać z gotowych, dostępnych wzorów lub poprosić producenta o zrobienie napisu o indywidualnej treści, w oryginalnej czcionce i wybranym przez ciebie rozmiarze.

Koszt napisu z folii samoprzylepnej to kwota od ok. 30-40 zł od wyrazu.

 

 

Jakie teksty na ścianę wybrać, a czego unikać?

Wybór odpowiedniego napisu na ścianę jest sprawą indywidualną. Warto dobrze przemyśleć treść napisu na ścianę, aby jego urok zachwycał cię każdego dnia. Wśród gotowych tekstów jest bardzo dużych cytatów, sentencji i złotych myśli. Dobierz je tak, aby pasowały do wnętrza i odzwierciedlały nastrój, który panuje w twoim mieszkaniu.
 

Jeśli chcesz poczytać więcej o funkcjonalnych elementach wnętrz, sprawdź nasze artykuły o: baterii kuchennej z wyciąganą wylewką Grohe, nowoczesnych bateriach kuchennych czy o  hokerze w kuchni.

 
Dobrym pomysłem są pełne humoru zdania, które wzbudzają uśmiech na twarzy czytającego. Pamiętaj jednak, że taki tekst będziesz mieć przed oczyma kilka razy dziennie i dobrze by było, aby zbyt szybko ci się nie znudził. Kreatywność będzie twoim sprzymierzeńcem – zaprojektuj napis, który będzie wyjątkowy dla ciebie i twoich najbliższych!

Napisy na ścianę do kuchni

Jeśli chcesz zapewnić sobie oryginalny i zmienny efekt w twojej kuchni, możesz postawić na pomalowanie ściany farbą tablicową. Farba tablicowa nie jest droga, a pozwala na uzyskanie trwałego i ciekawego efektu, który stanie się podstawą do codziennych zapisków w kuchni.

Dlaczego takie rozwiązanie sprawdzi się właśnie w kuchni? Przede wszystkim ze względu na to, że kuchnia często jest miejscem, w którym układasz plan dnia, spisujesz listę zakupów, dzielisz się obowiązkami z domownikami. Do tych wszystkich czynności możesz użyć dużego i widocznego dla wszystkich notesu, czyli właśnie napisów kredowych na specjalnej farbie.

Kreda jest łatwo ścieralna, a więc codziennie możesz wykorzystywać ją do zapisywania innych notatek. Przekonasz się, że taki kawałek ściany, na którym można w 100% bezkarnie pisać, sprawi tobie i pozostałym domownikom wiele radości. Nie raz znajdziesz rysunek lub napisy na ścianie, które podbiją twoje serce.


 

Napisy na ścianę do pokoju dziecka

W pokoju dziecka warto wyodrębnić chociaż niewielki kawałek ściany, który również pokryjesz farbą tablicową. Pozwoli to twojemu dziecku na rozwijanie artystycznych talentów bez szkody dla domowych ścian. Farbę tablicową do pokoju dziecka możesz wybrać w różnych kolorach, np. czerwoną, zieloną, niebieską czy żółtą.
 

Farba tablicowa może być akrylowa, lateksowa, ceramiczna. Jest to farba do samodzielnego nakładania za pomocą wałka lub pędzla. Najlepszy efekt jest widoczny po nałożeniu dwóch warstw. Ten rodzaj farby jest odporny na szorowanie i zmywanie.

Oprócz farby tablicowej i napisów na ścianę tworzonych właśnie na niej, możesz zdecydować się na gotowe napisy, które będą korespondowały z tym, co lubią najmłodsi mieszkańcy domu. Napis z surowej sklejki pozwoli ci na ozdobienie go razem z dzieckiem, a wyrazy z bajkowymi wzorami wywołają wiele uśmiechów na dziecięcej twarzy.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2018-10-09 21:13:13
Baśka
czarna tablicówka to jednak jest to, najlepiej na niej widać i praktycznie w każdej kuchni się znajdzie dla niej miejsce. Ja mam dosłownie 2x2m pomalowane na ścianie plus przy ziołach paseczki porobione na skrzynce żeby podpisać. Z duluxa tablicową malowałam, dość prosto i przyjemnie poszło. Myślałam nawet czy koloru nie dać, ale widziałam u koleżanki szarą i tak słabo białą kredą na tym widać moim zdaniem.
2018-08-31 15:48:47
AgiBagi
Według mnie farba tablicowa fajnie sprawdza się w kuchni, jest praktyczna i oryginalna, chociaż ludzie boja się czarnego koloru, ale według mnie właśnie dzięki temu kuchnia ma swój charakter i można to fajnie połączyć z całością, np. z armaturą kuchenną w tym kolorze albo w kontrastowym.
2018-09-11 14:42:28
Domolubni
Kolor czarny może być świetnym wyborem, jeśli wiemy, jak go stosować. W jednym z artykułów w ramach cyklu [Architekci prezentują] przedstawione są realizacje apartamentu utrzymane w czerni. Jeśli chodzi o samą farbę tablicową - w sklepach można kupić ją w wielu kolorach, jak np. zielony i różowy. Polecamy zatem dobierać kolor zgodnie z upodobaniami i założeniami aranżacji wnętrza :)